„Santaka“ / Policija vagis gaudo trigubai geriau / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Po reformos daugiau pareigūnų dirba ne kabinetuose, o teritorijoje.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Policija vagis gaudo trigubai geriau

Eglė KVIESULAITIENĖ


Jau metai, kai rajono policijos komisariatas dirba pagal naują veiklos modelį. Pareigūnai pripažįsta, kad iš pradžių gąsdinusi reforma atnešė gerų rezultatų.



Tapo eksperimentiniais

Prieš metus Vilkaviškio pareigūnai baiminosi tapti „bandomaisiais triušiais“, mat pirmieji apskrityje pradėjo dirbti pagal naująjį veiklos modelį. Po reformos rajone nebeliko kriminalistų ar apylinkės inspektorių – visas komisariatas buvo suskirstytas į du skyrius: Veiklos ir Reagavimo, o pareigūnai tapo universaliais, visas funkcijas išmanančiais policininkais.

Rajono policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkė Kristina Siriūnienė sakė, jog šios permainos buvo sunkios ne tik gyventojams, negalėjusiems suprasti, kur reikės kreiptis savaitgaliais radus užrakintas komisariato duris, bet ir patiems policininkams, pratusiems atlikti konkrečias funkcijas.



Teko pasimokyti

Tačiau gyventojai jokių nepatogumų nepatyrė, o pareigūnai persiorientavo ir išmoko vykdyti papildomas funkcijas. Ypač daug naujų funkcijų prisidėjo buvusiems apylinkių inspektoriams. Jiems reikėjo mokytis visko, kas susiję su kriminalinės policijos darbu. Kriminalistams teko išmokti rašyti protokolus prasižengėliams, įforminti dokumentus. Tačiau dabar galima sakyti, kad pareigūnai su iššūkiais susidorojo.



– Modelio, pagal kurį dirbame, esmė – kuo daugiau žmonių teritorijoje, kuo greičiau atvykti į įvykio vietą ir žmonėms teikti kuo kokybiškesnes paslaugas, – aiškino K. Siriūnienė. – Nors viskas turi savo privalumų ir trūkumų, šis darbo modelis mums padeda atskleisti kur kas daugiau nusikaltimų nei iki šiol.



Komandinis darbas

Tiems, kas ligi šiol „neperkando“, kuo skiriasi abiejų komisariato skyrių darbas, K. Siriūnienė paaiškino, jog Reagavimo skyriaus pareigūnai, kaip ir sako pavadinimas, pirmieji skuba į įvykio vietą, pradeda pirminius ikiteisminio tyrimo veiksmus, tiria administracinės teisės pažeidimo bylas, atlieka viešosios tvarkos ir eismo saugumo užtikrinimo funkcijas. Šiame skyriuje dirba patruliai ir tyrėjai, kurie visą parą reaguoja į iškvietimus.

Veiklos skyriui priklausantys teritorijų pareigūnai vykdo prevencinį darbą, taip pat – administracinių bylų tyrimus, tiria piliečių bei juridinių asmenų prašymus ir atlieka ikiteisminį tyrimą bylose, kuriose nenustatyti įtariamieji. Šiuos nustačius, toliau ikiteisminį tyrimą atlieka Veiklos skyriaus tyrėjai, vadinamieji „procesistai“.





Džiugina statistika
Vien vagysčių ištyrimo rodiklis, palyginti su praėjusių metų tokiu pat metu, nuo 13 proc. išaugo iki 34 proc. O visoje respublikoje vagysčių ištyrimo rodiklis siekia tik 18 proc.


K. Siriūnienė teigė, kad dabartinis veiklos modelis sudarė geresnes galimybes nusikaltimams tirti. Anksčiau operatyvinį tyrimą atlikdavo vos keli kriminalistai, o dabar, suvienijus veiksmus, tuo užsiima keliolika tyrėjų. Todėl vien vagysčių ištyrimo rodiklis, palyginti su praėjusių metų tokiu pat metu, nuo 13 proc. išaugo iki 34 proc. Šia statistika mūsų rajono pareigūnai labai didžiuojasi, nes pagal ją pirmauja apskrityje. O ir respublikoje vagysčių ištyrimo rodiklis siekia tik 18 proc. Nors pati nusikaltimų statistika sumažėjo nežymiai: pernai per tą patį laikotarpį rajone buvo įvykdytos 106 vagystės, šiemet – 90.

– Mes kiekvieną vagystės atvejį tiriame labai atidžiai, nes žmonės itin jautriai reaguoja į nusikaltimus, susijusius su jų turtu, – sakė K. Siriūnienė. – Kiekvieną detalę, aplinkybę išnagrinėjame taip kruopščiai, jog kartais vagį pavyksta sulaikyti jau po kelių valandų. Ypač būna smagu ir net linksma, kai žmogus dar nespėja pasigesti vogto daikto, o mes jau būname sulaikę vagį.





Perka vogtus

Anot pareigūnės, būna itin apmaudu, kai vagystė, policijos terminais tariant, lieka „tamsi“, nerandama už ko „užsikabinti“, tad atskleisti nusikaltimo nepavyksta.

Kartais pareigūnai sulaukia gan piktų nukentėjusiųjų skambučių, žmonės reikalauja pasakyti, kokių veiksmų ėmėsi policija, kad ištirtų vagystę.

– Vagystes sunku atskleisti, kai įvykio vietoje nepaliekama jokių pėdsakų, – aiškino K. Siriūnienė. – Tačiau tyrimas vykdomas bet kokiu atveju tikintis, jog anksčiau ar vėliau nusikaltimą pavyks išaiškinti. Žmonės turėtų suprasti, kad ne visuomet pareigūnai gali atskleisti, kokių veiksmų imasi.

Labiausiai vagiami daiktai – elektriniai, benzininiai įrankiai bei sodo ir vejos priežiūros priemonės: žoliapjovės, vejapjovės, krūmapjovės, traktoriukai. Beje, vagys tikrai jų nenaudoja patys, o siekia parduoti. Tai rodo, jog nesame pakankamai pilietiška visuomenė, nes perkame daiktus, įgytus nusikalstamu būdu. Ko gero, pigiai pirkdami daiktą, kurio kaina neatitinka jo tikrosios vertės, visuomet galime įtarti, kad jis vogtas.

Pareigūnė įspėjo pigiai tokius brangius daiktus įsigyjančius žmones, jog, atskleidus vagystę ir radus vogtą daiktą, pirkėjui nuostolių niekas nekompensuos. O jei bus įrodyta, kad daiktas įgytas žinant apie jo „kilmę“, gali grėsti baudžiamoji atsakomybė.



Lipti ant kulnų

Ypač skaudžios – gyvulių vagystės, mat tai dažnai būna kone pats didžiausias šeimos ar vienišų senolių turtas. Tačiau K. Siriūnienė pasidžiaugė, jog šiemet beveik visas gyvulių vagystes pavyko atskleisti ir sulaikyti vagis, tad tokie nusikaltimai šiuo metu rajone liovęsi.

Pastaruoju metu sumažėjo ir smurto artimoje aplinkoje atvejų, mat nuo vasaros pradžios pareigūnai ėmėsi griežtų prevencijos priemonių. Po kiekvieno tokio atvejo smurtautojui reikia lankytis policijos komisariate, klausyti prevencinius pokalbius organizuojančių pareigūnių. Jei smurtas vyko nepilnamečių akivaizdoje, pranešama Vaiko teisių apsaugos specialistams, šeimoje nuolat lankosi socialiniai darbuotojai.

Anot K. Siriūnienės, kai nusikalsti linkę asmenys jaučia, kad pareigūnai nuolat lipa ant kulnų ir „kvėpuoja į nugarą“, nusikaltimų visuomet sumažėja. Tad tokios taktikos pareigūnai ketina laikytis ir ateityje.



Publikuota: 2017-09-25 09:43:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai