„Santaka“ / Kaip neprisišaukti rudeninės slogos / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Kaip neprisišaukti rudeninės slogos


Atšalus orams sparčiai padidėja sergamumas peršalimo ligomis, daugelį vis dažniau pradeda kankinti varginanti sloga.

Norėdami išvengti šių nemalonumų, puolame savarankiškai gydytis, be saiko naudojame įvairius purškiklius, kurie net ir įprastą slogą gali paversti rimtu sveikatos sutrikimu.

Slogą galima ir „prisišaukti”

Sloga – tai nosies ertmės gleivinės uždegimas, dažniausiai sukeltas virusų. Sunkumas kvėpuojant, nosies paburkimas ir užgulimas – tai keletas kiekvienam pažįstamų pirmųjų slogos simptomų, ypač dažnai pasireiškiančių rudenį. Vėsiu oru greičiau išdžiūsta nosies gleivinė ir organizmas tampa mažiau atsparus virusams. Vis dėlto mažų kainų vaistinių tinklo „Camelia“ vaistininkė Ieva Sauserytė pastebi, kad kaltas ne tik metų laikas ar atvėsęs oras, bet ir neatsargus žmonių elgesys.

„Rudenį dauguma žmonių daugiau laiko leidžia uždarose patalpose, bet jų nevėdina. Deja, ne visi supranta, kad patalpų vėdinimas yra pagrindinis dalykas, galintis apsisaugoti nuo slogos. Be to, palankias sąlygas ligoms sudaro ir orą džiovinantys šildytuvai, kuriais žmonės bando šildytis būstus vos atvėsus orams. Jei šildytuvą vis tik naudojate, reikėtų pasirūpinti ir patalpų drėkinimu“, – aiškina vaistininkė.



Neteisingai gydosi
besaikis nosies purškalų vartojimas džiovina jos gleivinę. Be to, gali išsivystyti net priklausomybė nuo tokių purškiklių.


Pajutę pirmuosius slogos simptomus ir norėdami išvengti rimtesnių susirgimų, pavyzdžiui, bakterinės infekcijos, žmonės ima nesaikingai vartoti jūros vandenį ar kitus nosies purškalus. Svarbu pastebėti, kad besaikis nosies purškalų vartojimas džiovina jos gleivinę. Be to, gali išsivystyti net priklausomybė nuo tokių purškiklių.

„Jūros vandenį, kaip ir kitus preparatus, reikia vartoti atsakingai. Pirmosiomis slogos dienomis reikėtų purkštis ne daugiau kaip 3-5 kartus per dieną. Nosies purškalų negalima vartoti ilgiau nei 3 dienas, kitaip prie jų priprantama“, – teigia mažų kainų tinklo „Camelia“ vaistininkė I. Sauserytė.

Vaistininkė taip pat pažymi, kad kai kurie pacientai painioja slogą su alergija ir dėl to pasirenka netinkamą gydymosi būdą. „Jei serga įprasta sloga ar peršalimu, žmogus jaučiasi blogai visą parą. Alergijos atveju vieną valandą gali varvėti nosis, o kitą jausiesi visiškai sveikas“, – sako I. Sauserytė.



Būdas apsisaugoti nuo slogos

Įprasta sloga trunka apie 3-5 dienas. Vaistininkės teigimu, suprantama, kad nuolatinis nosies varvėjimas ar akių ašarojimas vargina, žmonės nori pasveikti kuo greičiau. Tačiau sveikimas priklauso nuo kiekvieno organizmo, tad vieno recepto, kaip greitai pasveikti nėra. Vis tik patartina pasikonsultuoti su vaistininku, kuris pasiūlys jums tinkamus vaistus, patars kaip gydytis.



Publikuota: 2017-10-09 10:48:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai