„Santaka“ / Kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Kur kreiptis nemokamos emocinės pagalbos?


Privalomuoju sveikatos draudimu apdrausti pacientai turi galimybę atskirai pasirinkti ne tik šeimos gydytojo paslaugas teikiančią įstaigą, bet ir psichikos sveikatos centrą, sudariusį sutartį su teritorine ligonių kasa. Tad žmonėms, kuriems reikalinga emocinė pagalba, jos reikėtų ieškoti ne tik telefonu, internetu, bet ir atvykus pas psichikos sveikatos specialistus.

Valstybinė ligonių kasa (VLK) primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams už gydymo įstaigoje jiems suteiktas psichikos sveikatos priežiūros specialistų paslaugas mokėti nereikia. Už tai gydymo įstaigoms sumoka teritorinės ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis.

Dėl psichikos sveikatos priežiūros gyventojai kviečiami kreiptis į pasirinktą psichikos sveikatos centrą, kuriame galima prisirašyti iš anksto arba prireikus. Psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių įstaigų sąrašą žmogui turi pateikti ta gydymo įstaiga, kurioje jis prisirašęs pas šeimos gydytoją (t. y. poliklinika, šeimos gydytojų centras ar pan.).

„Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos visiems prie psichikos sveikatos centro prisirašiusiems asmenims. Pažymėtina, kad pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos komandiniu principu. Komandą sudaro gydytojas psichiatras, vaikų ir paauglių psichiatras, psichikos sveikatos slaugytojas, socialinis darbuotojas ir medicinos psichologas. Todėl prireikus vienoje vietoje galima gauti kompleksines profesionalias sveikatos priežiūros paslaugas. Svarbu žinoti, kad tiek vaikų, tiek suaugusiųjų psichikos ligos yra gydomos ne vien vaistais“, – teigė VLK Paslaugų ekspertizės ir kontrolės skyriaus vyriausioji specialistė Oksana Burokienė.



Vaikų psichine sveikata, anot jos, turi pasirūpinti tėvai, globėjai. „Būna atvejų, kuomet vaiko psichinės sveikatos problemos yra išties rimtos, pernelyg užsitęsusios ir tėvams nepavyksta su jomis susidoroti. Tokiais atvejais svarbu laiku kreiptis į gydytojus specialistus, nes kuo anksčiau suteikiama reikalinga pagalba, tuo sėkmingiau vaiko sveikatos problemos gali būti išspręstos“, – sakė O. Burokienė.

Vaikus iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu draudžia valstybė, tad jiems, kaip ir apsidraudusiems PSD, psichikos sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos nemokamai. Tėvams ir globėjams reikia žinoti, kad vaikams iki 16 metų paslaugos teikiamos tik su jų atstovų, t. y. tėvų ar globėjų, sutikimu, išskyrus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas.
Daugiau informacijos apie emocinę pagalbą ieškokite internete http://www.vlk.lt/kurkreiptisemocpagalbos, o rūpimus klausimus pateikite el. paštu info@vlk.lt arba 8 700 88888.


Specialistai primena, kad bandžiusiems pasitraukti iš gyvenimo žmonėms ligoninių priėmimo-skubiosios pagalbos skyriuose nuo šių metų balandžio teikiama ir specializuota pagalba – paciento būklės psichodiagnostinis įvertinimas. Ją teikia gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras. Šios paslaugos išlaidos apmokamos PSDF biudžeto lėšomis.



„Pradėta teikti paslauga leidžia pacientui neatidėliotinai suteikti pirminę psichiatrinę pagalbą, skirti tinkamą gydymą, nukreipti jį tolesnei konsultacijai į psichikos sveikatos centrą arba specializuotas psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią įstaigą“, – teigė O. Burokienė.

VLK specialistai dar kartą primena, kad dėl reikiamos emocinės pagalbos gyventojai kviečiami kreiptis nemokamomis telefonų linijomis, internetu ar atvykus pas specialistus gyvai. Daugiau informacijos http://www.vlk.lt/kurkreiptisemocpagalbos

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.



Valstybinės ligonių kasos inf.



Publikuota: 2017-10-26 09:59:37

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai