„Santaka“ / Vilkaviškiečio poelgis užkariavo tūkstančių širdis: dienas leidžia nuskriausto šuns narve / Kito link

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kito link

Dalinkitės:  


Justas Raibikis su Vilkiu Pilkiu.

„Penkta koja“ nuotr.


Vilkaviškiečio poelgis užkariavo tūkstančių širdis: dienas leidžia nuskriausto šuns narve

Brigita RAGICKAITĖ


Net ir po pačių baisiausių išgyvenimų, nuskriausto šuns pasitikėjimą žmogumi atstatyti galima nuoširdžiu atsidavimu ir kantrybe. Tuo įsitikinęs vilkaviškietis Justas Raibikis, kurio poelgis prieglaudoje nepaliko abejingų.

Niekada nevedžiojamas ir šeriamas tik per tinklą, pagyvenusios poros voljere įkalintas Vilkis Pilkis gyveno šunišką košmarą. Vos tik pasitaikius progai ištrūkti, šuo spruko neatsigręždamas. Šeimininkas, padedamas kaimynų, mėgino gyvūną sugauti ir sugrąžinti į kalėjimu tapusį voljerą. Šuo, visais būdais mėginęs žmonėms paaiškinti, kad nebenori būti kankinamas, buvo suprastas tik tada, kai nukando kaimynui pirštą. Šeimininkai iškvietė policiją Pilkiui nušauti, tačiau kartu su ja pasirodžiusios gyvūnų prieglaudos „Penkta koja“ darbuotojai pasiūlė gyvūnui galimybę pradėti gyventi iš naujo. Lapkričio 10 d. savo feisbuko paskyroje jie pasidalino vaizdo įrašu, kuriame matomas agresyvus, žmonėmis pasitikėti neskubantis gyvūnas, dėl kurio prieglaudos darbuotojai pasiryžo padaryti viską. Vos po keleto dienų jie pasidalino nuotrauka, kuri ištęsi duotą žodį. Joje – kartu su šunimi aptvare sėdintis vaikinas, diena iš dienos savo buvimu šalia bandantis prisijaukinti gyvūną.


„O jis tik nori, kad Pilkis vėl pasitikėtų žmogumi. Bent jau taip pats kukliai sako. Ateina, atsineša dešros ir po truputį Pilkį jaukinasi. Iš pradžių pro grotas. Valandų valandas. Kantriai. Diena iš dienos. O dabar jau ir Pilkio narve“, – rašoma gyvūnų prieglaudos feisbuko paskyroje.

Jautriai istorijai neliko abejingi tūkstančiai žmonių, suskubę pareikšti palaikymą ir palinkėti vaikinui sėkmės. Gražiu poelgiu išgarsėjęs J. Raibikis teigia, kad prieglaudoje atsidūrė vedinas studijų.

„Į prieglaudą atėjau, nes studijuoju veterinarinę mediciną. Jau esu šeštame kurse ir mano baigiamojo darbo tema yra susijusi su prieglaudomis. Planuoju pasilikti arba bent jau dažnai sukiotis ten, nes noriu padėti reabilituoti šunis. Seniai domiuosi gyvūnų psichologija ir galbūt ateitį sieju su tokia veikla“, – planais dalinasi vaikinas.

J. Raibikis net neabejoja, kad dauguma atvejų galima atitaisyti padarytas klaidas ir sugrąžinti arba užsitarnauti gyvūno pasitikėjimą žmogumi. Vaikiną labiausiai įkvepia „Youtube“ kanalo „Hope for Paws“ vaizdo įrašai.

„Šiaip nesijaučiu, kad padariau kažką ypatingo. Dar išgirsit apie mane“, – juokiasi jis ir kviečia neabejingus žmones apsilankyti prieglaudose – bent jau pavedžioti šunis, kurie to labai laukia.




Delfi.lt





Galerija: Vilkis Pilkis




Publikuota: 2017-11-15 16:13:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai