Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
„Santaka“ / 2017-11-17 15:59
Renginio organizatoriaus Edmundo Reimerio rankose – parodos nugalėtoju tapęs belgų milžinas. Autoriaus nuotr. Vilkaviškyje išrinktas Lietuvos metų triušis
Andrius GRYGELAITIS
Į Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centrą užsukę lankytojai bent trumpam galėjo pasijusti tarsi atvykę į kaimą. Šienas, šiaudai, narvai, o juose – gausybė triušių. Būtent taip keletą dienų atrodė centro patalpos, kuriose vyko tarptautinė veislinių triušių paroda.
|
Tai – jau ketvirtoji tokio tipo paroda. Kasmet Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos (LVTAA) nariai kartu su svečiais iš užsienio renkasi vis kitame Lietuvos mieste ir susirinkusiesiems demonstruoja savo ilgaausius augintinius. Anksčiau parodos vyko Šilutėje, Telšiuose bei Anykščiuose. Pasak organizatorių, nė viena iki šiol buvusi paroda šiemetiniam renginiui neprilygo nei dalyvių, nei jų augintinių, nei lankytojų skaičiumi.
Į Vilkaviškį suvažiavo ne tik triušių augintojai iš įvairių Lietuvos miestų, bet ir svečiai iš Latvijos, Slovakijos. Aštuoniolika triušių savininkų demonstravo apie 130 gyvūnų. Jų veislių įvairovė – plati. Populiariausi tarp ilgaausių buvo Kalifornijos, Zelandijos, Burgundijos, Angoros, prancūzų avinų bei belgų milžinų veislių gyvūnai. Iš viso parodoje buvo pristatyta 20 veislių triušiai.
Pamatyti juos skubėjo maži ir dideli. Patys mažiausieji drąsiai glostė švelniakailius gyvūnus, fotografavosi su jais. Vyresnieji šventės lankytojai rinkosi į seminarą, kuriame savo patirtimi dalijosi ilgamečiai šalies veislinių triušių augintojai.
Parodoje apsilankė šimtai vilkaviškiečių bei miesto svečių. Kai kurie pasižiūrėti ilgaausių gyvūnų ėjo net kelis kartus. Kaip sakė vienas iš renginio organizatorių, LVTAA pirmininkas Edmundas Reimerys, ši paroda viršijo visus lūkesčius.
Renginyje geros nuotaikos netrūko niekam. Užsukusius į VVJC muzikiniais kūriniais sveikino iš Pilviškių seniūnijos atvykęs duetas Romas ir Linutė Skrinskai. Dar prieš renginį Vilkaviškio lopšelių–darželių „Pasaka“, „Eglutė“ ir „Buratinas“ ugdytiniai piešė savo svajonių triušius, o jų piešiniais buvo papuoštos VVJC sienos.
Parodoje susirinkusieji turėjo galimybę savo balsą atiduoti už patį simpatiškiausią ilgaausį. Daugiausiai palaikymo sulaukė Angoros veislės ilgakailis triušis. Parodos lankytojams buvo siūloma įsigyti šių ilgakailių vilnos mezginių. Svečiai turėjo galimybę nusipirkti ekologiškų kremų su triušio taukais.
Parodos dalyvius ir lankytojus sveikino rajono meras Algirdas Neiberka, Seimo narys Kęstutis Smirnovas, keletas kitų svečių. Už organizacinį darbą meras padėkos raštą įteikė E. Reimeriui. LVTAA pirmininkui atiteko ir dar viena dovana. Jo užaugintas belgų milžinas tapo Lietuvos metų triušiu. Tokį patį prizą E. Reimerys buvo iškovojęs ir praėjusiais metais.
Belgų milžinai – didžiausia ir stambiausia triušių veislė pasaulyje. Jie užauga iki 8–10 kg svorio, todėl yra itin patrauklūs komerciniam veisimui bei mėsai. Tiesa, anot E. Reimerio, užauginti šios veislės triušius nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Jiems reikalinga ypatinga priežiūra.
„Triušius auginu gal dvidešimt metų. Šiuo metu jų turiu apie 400. Mano garduose – šešių veislių augintiniai. Reikia pripažinti, kad triušininkystė Lietuvoje kol kas dar nėra labai populiari. Tai labiau brangus malonumas nei verslas. Ketvirtus metus gyvuojanti mūsų asociacija stengiasi, kad tai pasikeistų“, – sakė LVTAA pirmininkas.
Šiuo metu jo vadovaujama organizacija vienija 34 narius. Daugiausiai triušių augintojų yra iš Marijampolės, Panevėžio bei Ukmergės. Per parodą Vilkaviškyje prie LVTAA prisijungė ir du mūsų krašto atstovai. Jiems dovanų E. Reimerys įteikė po triušių porelę.
„Tikimės, jog kitais metais vyksiančioje parodoje jau ir jie pristatys savo augintinius. Šie du nauji nariai yra vieninteliai vilkaviškiečiai mūsų organizacijoje. Seniau turėjome ir daugiau Vilkaviškio rajono atstovų, tačiau laikui bėgant jie pasitraukė iš mūsų gretų“, – apgailestavo E. Reimerys.
Ne vien jis iš parodos išvyko su apdovanojimu. Geriausiam užsienio triušiui skirtą prizą laimėjo svečiai iš Latvijos.
Triušininkystė iki šiol populiari nebuvo ne tik Lietuvoje, bet ir mūsų rajone. Šiemet savo ilgaausius deklaravo vos 12 rajono gyventojų, kurie kartu sudėjus laiko 212 triušių. Tiesa, nemažai šių gyvūnų žmonės laiko jų nedeklaravę.
Galerija: Triušių paroda
Publikuota: 2017-11-17 15:59:44
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Į gaisrus – su nauja technika * Gidė turistams akcentuoja, kuo miestas gyvena šiandien * Meras – apie kartvelų svetingumą, baimes, ir... kiaules keliuose Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|