„Santaka“ / Kai žemėlapis virsta... namų puošmena / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Kai žemėlapis virsta... namų puošmena


Jaukių Martos ir Pauliaus namų svetainėje „įsitaisęs“ netradicinis akcentas – įspūdingo dydžio pasaulio žemėlapis. Iš jo kyšo 30 spalvoti smeigtukai, žymintys poros aplankytus kraštus, o šalia – kelios dešimtys nuotraukų, primenančių gražiausias kelionių akimirkas.

Žiūrėdami į „TripMap“ Paulius ir Marta šypsosi: jie kelerius metus brandino idėją, o rezultatas jau pavergė kelionių entuziastų širdis. Itin dažnai šį savitą kelionių dienoraštį perka dovanai – įkurtuvėms, gimtadieniui, o dabar jau – ir Kalėdoms.

Kelerius metus keliavusi idėja

Žemėlapio, kaip savotiškos kelionių prisiminimų saugyklos ir puikios interjero detalės, idėja Pauliaus ir Martos galvoje sukosi jau kelerius metus. „Galvojome apie tai, sakyčiau, nuo 2015 metų. Tiesą sakant, tai buvo Martos mintis“, – šypsodamasis pripažįsta Paulius.

Mergina pasakoja, kad ant sienos kabančio unikalaus dizaino, patvaraus ir didelio žemėlapio prototipas – paprastų paprasčiausiai politinis žemėlapis. Kadaise mergina tokį gavo dovanų ir namuose į jį prie aplankytų kraštų smaigstydavo adatėles. „Tai labai smagus procesas, leidžiantis lyg kolekcionuoti keliones. Gyventi tame procese. Galiausiai, pažvelgęs į žemėlapį, dažniau prisimeni buvusias keliones ir sužadinti instinktą prie esamų smeigtukų pridėti dar po vieną“, – kalbėjo Marta.



Laikui bėgant ant sienos kabėjęs politinis žemėlapis, virtęs Martos kelionių dienoraščiu – „pavargo“ – ir nuo smeigtukų, ir nuo fotografijų, ir nuo laiko. „Visiškai suprantama, juk jis ne tam skirtas, – šypsojosi mergina, – tačiau tai ir pamėtėjo naujosios veiklos idėją. Galvojau, o kodėl nepagaminus tokio, kuris ir būtų skirtas įamžinti keliones? Tuo pačiu tada kėlėmės į naują butą, todėl senojo politinio žemėlapio nenorėjome persikelti ir dėl interjero sprendimų. Jis tiesiog nebūtų įsikomponavęs. Taigi pagalvojau, kad galėtume siūlyti ir skirtingus dizainus. Tam, kad žmonės kelionių žemėlapius galėtų priderinti prie namų interjero ir kurti unikalias savo kelionių istorijas“, – kaip atsirado kelionių dienoraščių idėja, pasakojo pašnekovė.

Marta juokauja, kad Paulius nedažnai pats pasiūlo idėjų, ne visada labai iniciatyviai priima ir išgirstas, tačiau su kelionių žemėlapiu buvo kitaip. „Dabar kartais pagalvoju, kad jis šia mintimi užsikrėtė galbūt dar labiau nei aš“, – atviravo mergina.

Žemėlapio eksperimentai
svetainės sieną puošiantis žemėlapis – ne tik puikus jau prabėgusių kelionių priminimas, bet ir motyvacija planuoti naujas.



Galbūt atrodo, kad pagaminti sieninį žemėlapį – toli gražu ne sunkiausias darbas, tačiau kelionių aistruolių pora tokį teiginį palydi šypsniu. Juk dažnai taip galvojame apie daugelį darbų, su kuriais nesame susidūrę. Galiausiai, pora turėjo ir konkrečią viziją, kurią norėjo įgyvendinti būtent taip, nedarydami nuolaidų nei kokybei, nei vizualiems sprendimams.

„Kai kuriais klausimais iš tiesų nelabai turėjome su kuo pasikonsultuoti, taigi tiesiog bandydavome visas įmanomas medžiagas, konstrukcijas ir paprasčiausiai tikrindavome. Galima sakyti, kad žemėlapis, toks, koks jis yra, gimė iš mūsų patirties. Ieškodami tinkamos konstrukcijos apėjome daugybę parduotuvių. Nutuokėme, ko ieškome, bet negalėjome paaiškinti. Namo parsinešėme daugybę pavyzdžių, smaigstydavome į juos adatėles. Norėjome išgvildenti ne vieną akcentą – sminga lengvai ar ne, kokio dydžio skylutę palieka, kaip įsminga antrą kartą ir t.t.“, – bandymų laikotarpį prisiminė Paulius.

Dviejų kelionių entuziastų siekis savotiškai prikelti ne tik tolimuose atminties stalčiukuose seniai dulkančius nepakartojamų kelionių prisiminimus, bet iš giliausių komodų kertelių ištraukti ir jų atributus – nuotraukas, bilietus, apyrankes ir kitus suvenyrus. Taigi – teko spręsti ir dar vieną klausimą – kaip suteikti žemėlapiui jėgų išlaikyti kelionių prisiminimų svorį?



Pirmasis „kūdikis“ pačių svetainėje

Atrasti specialią žemėlapio konstrukciją, kurią įsivaizdavo, Pauliui ir Martai pavyko. Sukurtas ir originalus kelionių dienoraščio dizainas, o pirmasis „TripMap“ egzempliorius nuo liepos mėnesio puikuojasi pačių idėjos sumanytojų namuose.

Palei žemėlapio kraštus „sutupdytose“ nuotraukose – linkėjimus iš įvairiausių šalių siunčiančios Martos ir Pauliaus šypsenos, o pačioje žemėlapio drobėje įsmeigtos 30 adatėlės. Pora skaičiuoja, kad teko pabuvoti Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Ispanijoje, Italijoje, Graikijoje, Ukrainoje, Gruzijoje, Čekijoje, Slovakijoje, Austrijoje, Vengrijoje, Rusijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Kanadoje. Kai kuriose valstybėse įsmeigta po kelis smeigtukus, mat žemėlapis pakankamai detalus – žymi didžiausius ir svarbiausius šalių miestus. Marta tikina, kad svetainės sieną puošiantis žemėlapis – ne tik puikus jau prabėgusių kelionių priminimas, bet ir motyvacija planuoti naujas.

Pora pastebi, kad savito kelionių dienoraščio idėja sparčiai prigyja tarp kelionių entuziastų, mat skirtingų dizainų ir dydžių „TripMap“ žemėlapiai jau rado daugiau nei šimtą šeimininkų. Dažnai kelionių dienoraštis perkamas dovanų ir pačioms įvairiausioms progoms – gimtadienio, vestuvių, įkurtuvių ar artėjančių Kalėdų. Paulius prisiminė, kad viena pirkėja nustebino pirkusi kelionių kalendorių broliui tiesiog vardo dienos proga.



Publikuota: 2017-11-21 10:55:42

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai