„Santaka“ / Bus kompensuojama daugiau medicinos pagalbos priemonių / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Bus kompensuojama daugiau medicinos pagalbos priemonių


Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis pradedama kompensuoti daugiau pacientams reikalingų medicinos pagalbos priemonių. Specialistų teigimu, kitąmet planuojama dar daugiau teigiamų pokyčių.

Siekiant pagerinti žmonių, turinčių šlapimo nelaikymo problemų, gyvenimo kokybę, integraciją į darbo rinką bei užtikrinti racionalų PSDF biudžeto išlaidų naudojimą, nuspręsta kompensuoti mažesnių įklotų, kurie sugeria iki 500 ml skysčio, įsigijimo išlaidas.

Iki šiol pacientams, turintiems šlapimo nelaikymo problemų, buvo kompensuojama 30 vienetų įklotų, sugeriančių daugiau kaip 500 ml skysčio. Nuo lapkričio 9 d. tokiems pacientams per mėnesį jau gali būti išrašoma 30 vienetų įklotų, kurie sugeria daugiau kaip 500 ml skysčio, arba 36 vienetai įklotų, kurie sugeria iki 500 ml skysčio, arba 30 vienetų sauskelnių, arba 30 vienetų vienkartinių paklodžių.

Mažesnieji įklotai nuo šiol kompensuojami tiems šlapimo nelaikymo problemų turintiems pacientams, kuriems nustatyti centrinės nervų sistemos ir nugaros smegenų sužalojimo padariniai, liekamieji kūdikių cerebrinio paralyžiaus reiškiniai, galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai, išsėtinė sklerozė, galvos ar nugaros smegenų displazijos.


Šie pokyčiai yra nuo lapkričio mėnesio įsigaliojusios naujos Šlapimo nelaikymo ambulatorinio gydymo kompensuojamaisiais vaistais ir medicinos pagalbos priemonėmis tvarkos aprašo dalis. Jame yra nustatyti trys šlapimo nelaikymo laipsniai: lengvas (kai šlapimas išteka kosint, čiaudint, juokiantis), vidutinis (kai šlapimas išteka keičiant kūno padėtį, bėgant, einant, lipant laiptais, keliant svorį, vaikštant) ir sunkus (kai šlapimas išteka nuolat: stovint, sėdint, kartais ir gulint, miegant).

„2018-aisiais bus siekiama toliau tobulinti šlapimo nelaikymo priemonių kompensavimą, siejant jį ne su diagnoze, dėl kurios atsiranda šlapimo nelaikymas, o su šlapimo nelaikymo laipsniu. Tokiu būdu sauskelnės ir kiti gaminiai būtų kompensuojami didesniam pacientų, kuriems nustatyta vidutinio ar sunkaus laipsnio šlapimo nelaikymo būklė, skaičiui“, – sakė Valstybinės ligonių kasos direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė.

Ligonių kasų specialistai primena, kad tiek kompensuojamųjų įklotų, tiek kitų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių, naudojamų turint šlapimo nelaikymo problemų, receptus gali išrašyti ne tik gydytojai, bet ir slaugytojos, jei tai jau pakartotinis recepto išrašymas.


2016 m. kompensuojamąsias sauskelnes gavo apie 39, 5 tūkst. pacientų už 4, 84 mln. eurų. Taip pat pernai daugiau nei 2, 2 tūkst. pacientų buvo išrašyta kompensuojamųjų įklotų už 68, 5 tūkst. eurų.

Kauno teritorinės ligonių kasos inf.



Publikuota: 2017-12-15 09:26:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai