„Santaka“ / Kelio matomumas žiemą – klaidos, kurios gali kainuoti itin brangiai / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  



Kelio matomumas žiemą – klaidos, kurios gali kainuoti itin brangiai


Šilti ir drėgni, kartais pašąlantys šios žiemos orai vairuotojus verčia skirti daugiau dėmesio kelio matomumui. Kokios elementarios klaidos dažniausiai pasitaiko valant automobilio stiklus?

Didžiausias valytuvų priešas – ledas

Draudimo bendrovės BTA Ekspertizių skyriaus vadovo Andriaus Žiukelio teigimu, valytuvams būtina nuolatinė priežiūra, o žiemą juos sugadinti lengviausia.

„Pastebiu, kad kai kurie vairuotojai nesilaiko net pačių svarbiausių valytuvų priežiūros taisyklių. Viena pagrindinių klaidų – valytuvų įjungimas nepatikrinus, ar jie neprišalę. Taip elgiantis galima ne tik pačius valytuvus, bet ir visą jų mechanizmą sugadinti. Tad pirmiausia visada patikinkite, ar valytuvai neprišalę, o jei prišalę – nuo stiklo juos atkelkite itin atsargiai, neplėškite su jėga, kad nesugadintumėte gumos“, – aiškina A.Žiukelis.

Jeigu valytuvai prišąla, svarbiausia juos atsargiai pakelti nuo stiklo pašildant saloną ir stiklą iš vidaus arba naudojant atitirpinimo skystį. Nuo pačios valytuvų gumos sniegas ar ledas nusiims labai paprastai, tačiau ir čia svarbiausia nenaudoti jėgos, kad valytuvų paviršius neprarastų tolygaus sukibimo su stiklu.


Valytuvai – ne gremžtukas

Jau tapo anekdotu langų nugremžimas nuolaidų ar banko kortele, vienkartine plastikine lėkšte ar žurnalu. Tačiau apstu ir tokių vairuotojų, kuriems pirmu po ranka pasitaikiusiu įrankiu tampa būtent valytuvai.

Gremžti stiklą įjungus valytuvus tiesiog negalima. Su stiklu besiliečianti valytuvų guma yra labai plona ir minkšta, apšalusio stiklo ji lengvai sugadinama. Po tokių veiksmų tikrai neverta stebėtis, kad valytuvai prastai valo, palieka purvo ar vandens rėžius ir labai apsunkina matomumą. Tai natūrali netinkamo elgesio pasekmė.

Ar žiemą patartina keisti valytuvus?

Vis dar gajus mitas, kad valytuvus geriausia keisti šiltuoju metų laiku, nes šaltis gali kietinti valytuvų gumą, ji neva vis tiek nesukibs su stiklo paviršiumi ir gerai nenuvalys lango.

Valytuvus rekomenduočiau pasikeisti pajutus pirmuosius požymius, kad šie valo blogai. Laukti pavasario tikrai neverta, nes geriau valyti jie nepradės, sutaupyti taip pat nepavyks. Priešingai – ilgiau naudodami prastai veikiančius valytuvus rizikuojate subraižyti stiklą, o prastas matomumas šaltuoju metų laiku dažnai tampa nelaimių priežastimi.


Gali būti, kad dėl nešvarumų valytuvų darbo kokybė suprastėja, todėl verta kartas nuo karto juos nuvalyti švaria ir drėgna popieriaus ar medžiagos skiaute, o jei pastarieji jau valo tikrai prastai – nedelsiant įsigyti naujus valytuvus.

Automobilių valytuvų guma yra pritaikyta įvairioms temperatūroms ir atšalus savo savybių nekeičia. Prasčiau valyti jie pradeda ne nuo temperatūros, o būtent nuo nusidėvėjimo bei netinkamos priežiūros.



Publikuota: 2017-12-29 10:39:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai