„Santaka“ / Naujasis „Aušros“ gimnazijos direktorius akcentuos mokinių pažangą / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Naująjį Arūno Sernecko kabinetą puošia suvenyrai iš buvusių darboviečių.

Autoriaus nuotr.


Naujasis „Aušros“ gimnazijos direktorius akcentuos mokinių pažangą

Andrius GRYGELAITIS


Nuo lapkričio pradžios Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijai vadovauja naujas direktorius. Ilgametį įstaigos vadovą Aleksandrą Žikevičių pakeitė daug patirties švietimo sistemoje sukaupęs Arūnas Serneckas.

Tvorą padaryti – lengviau

Prieš pusantrų metų, vos tapęs Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos direktoriumi, A. Serneckas žadėjo pasirūpinti, jog įstaiga būtų aptverta tvora, įrengti modernią lauko klasę, sutvarkyti mokyklos sporto salę, koridoriuose sukurti laisvalaikio erdves, o į ugdymo programą įtraukti robotikos būrelį. Panašu, kad naujasis „Aušros“ gimnazijos vadovas – žodžio žmogus. Visus pažadus, apie kuriuos rašėme ir „Santakos“ laikraštyje, jis įgyvendino. Tiesa, pradėjęs vadovauti didžiausiai rajono ugdymo įstaigai A. Serneckas teigė, jog čia taip lengva nebus.

„Pastatyti tvorą ar įrengti lauko klasę yra nepalyginamai lengviau, nei siekti geresnių rezultatų kitose srityse. Pradėjęs dirbti „Aušroje“ radau viskuo materialiai aprūpintą mokyklą. Čia netrūksta nei mokymosi priemonių, nei laisvalaikio zonų, lauke turime puikų aikštyną, įstaigos aplinka – saugi. Pagrindinis mano tikslas bus daryti viską, kad čia vaikams mokytis būtų gera. Norėčiau, kad jų rezultatai gerėtų arba bent jau neblogėtų. Tai irgi būtų pažanga, nes per pusmetį išlaikęs tokius pačius rezultatus mokinys būtų padidinęs savo žinių bagažą“, – mintimis dalijosi naujasis „Aušros“ gimnazijos direktorius.


Jis tvirtino, jog jau šio semestro pabaigoje prašys mokytojų padaryti mokinių balų suvestines, kuriose turėtų atsispindėti, kaip keičiasi, palyginti su ankstesniais metais, vaikų rezultatai. A. Serneckas vylėsi, kad „Aušros“ gimnazijos ugdytiniai ateityje galės kaip lygūs su lygiais konkuruoti su visos Lietuvos moksleiviais.Viskas kitaip

A. Serneckas tvirtino, jog pasiryžti tapti didžiausios rajono ugdymo įstaigos vadovu nebuvo lengva. Net laimėjęs konkursą, jis kurį laiką dar svarstė, ar tikrai verta keisti darbą. Direktorius prisipažino, kad iš dalies šiam žingsniui jį paskatino ir visuomenėje kurį laiką sklandžiusi nuomonė, jog būtent jis taps naujuoju „Aušros“ gimnazijos direktoriumi.

„Nepaisant to, kiek daug gražių dalykų nutiko „Ąžuolo“ progimnazijoje, pasiryžimas tapti „Aušros“ gimnazijos vadovu buvo žingsnis į priekį. Kiekvienas žmogus žiūri savo interesų ir planuoja savo ateitį. Nesu tikras, ar po kelerių metų būčiau ryžęsis tokiam žingsniui. Atsirado tokia galimybė dabar, tad nusprendžiau ja pasinaudoti. Iš tikrųjų norėčiau „Aušroje“ išdirbti bent dešimt metų, kad galėčiau atsisukęs į praeitį pažiūrėti, ką man pavyko nuveikti. Tai būtų antra tokia mano darbovietė. Tiek laiko išdirbau tik rajono Savivaldybės administracijos Švietimo skyriuje. Gražiškių gimnazijai vadovavau vienuolika mėnesių, o „Ąžuolo“ progimnazijai – pusantrų metų“, – vardijo pašnekovas.


Vis dėlto, kalbėdamas apie savo nueitus gyvenimo etapus, A. Serneckas tvirtino, jog labiausiai jam patiko dirbti „Šviesos“ leidykloje. Ten A. Serneckas kurį laiką ėjo vyr. redaktoriaus pavaduotojo pareigas ir buvo Mokymo centro vadovas. Būtent šioje darbovietėje vilkaviškietis galėjo visiškai save realizuoti, nebuvo ribojamos nei jo kūrybinės idėjos, nei finansiniai ištekliai, skirti jų įgyvendinimui.

„Kiekvienoje įstaigoje viskas kitaip. Iš visur išsinešu tik pačius geriausius prisiminimus. Pavyzdžiui, to, ką patyriau „Ąžuolo“ progimnazijoje, nebuvau patyręs niekur kitur. Tai – maža ir jauki bendruomenė. „Aušroje“ viskas kiek kitaip. Kol kas dar reikia laiko tiek man priprasti prie kolektyvo, tiek jiems prie manęs. Nežinau, kaip mane priėmė naujoje darbovietėje. Kažkada prezidentas Valdas Adamkus yra pasakęs, jog vadovai iš dalies yra pasmerkti būti vieniši. Niekas jiems į akis nepasakys visos tiesos, nors aš skatinu žmones netylėti, išsakyti problemas, kalbėtis. Aš, kaip ir kiti, taip pat galiu klysti, todėl būtina kalbėtis“, – mintimis dalijosi pašnekovas.Darbai Lietuvai

Pradėjęs dirbti „Aušros“ gimnazijoje, A. Serneckas joje rado labai daug kompetentingų, atsakingų ir iniciatyvių mokytojų. Naujasis direktorius tvirtino, jog iš pradžių net nelabai galėjo patikėti, kad taip pedagogai gali dirbti.


„Jų profesionalumas ir įpročiai tikrai stebina. Žmonės net be direktoriaus įsikišimo suorganizuoja įvairius renginius, atlieka įvairius darbus aukščiausiu lygiu. Kartais apie visa tai sužinau tik tada, kai kas nors jau vyksta arba būna ką tik pasibaigę. Tai negali nežavėti“, – tvirtino pašnekovas.

Dar prieš tapdamas naujuoju įstaigos vadovu A. Serneckas dažnai lankydavosi gimnazijoje, bendravo su šios įstaigos mokiniais, jų tėvais, pedagogais, administracijos darbuotojais. Anot jo, tai buvo puiki galimybė pamatyti „mokyklos virtuvę“ iš vidaus ir pačiam prisistatyti.

Jau tapęs direktoriumi A. Serneckas iš karto ėmėsi darbų. Jis tvirtino nesitikėjęs, kad viskas bus taip sunku. Norėdamas savo akimis pamatyti, kaip gimnazijoje vyksta pamokos ir kaip dirba šios įstaigos pedagogai, iki šios dienos jis jau stebėjo apie 40 pamokų. Iš pat pradžių direktorius siekė nuodugniau susipažinti su bendruomene, išklausyti ir išsakyti abipusius norus bei lūkesčius. Šiuo metu vadovas didelį dėmesį skiria įvairių dokumentų tvarkymui: kuriamas mokyklos strateginis planas, keičiamos darbo tvarkos taisyklės, mokyklos nuostatai, rengiamas naujas priėmimo į gimnaziją tvarkos aprašas, naujos mokymo sutartys, vairavimo B kategorijai įgyti aprašas ir kt.

Nuveikti ką nors netradicinio šiais metais naujasis direktorius dar nesitiki. Anot jo, netrukus prasidės daug laiko reikalaujanti rutina: semestro pabaiga, egzaminų pasirinkimas, šimtadienis, mokyklos išorinis vertinimas, egzaminai bei išleistuvės. Tiesa, šį tą naujo gimnazijos bendruomenė jau pradėjo daryti. Mokiniai įgyvendina A. Sernecko idėją nuveikti šimtą gerų darbų Lietuvai.

„Pastaruoju metu yra populiaru siūlyti idėjas Lietuvai. Nusprendžiau pasiūlyti ne idėjas, o gerus darbus. Tai – ir labdaros renginiai, ir senelių lankymas ir žydų kapinių priežiūra, ir įvairūs kiti galbūt nedideli, bet gražūs darbai. Šiandien jų jau esame padarę per trisdešimt, o šimtą darbų žadame pasiekti iki mokslo metų pabaigos“, – pasakojo A. Serneckas.

Visi gražūs darbai Lietuvai skelbiami neseniai A. Sernecko iniciatyva atnaujintoje gimnazijos interneto svetainėje.Rengiamas veiklos planas

Pradėjęs dirbti naujoje ugdymo įstaigoje A. Serneckas ją rado ne iki galo baigtą renovuoti. Tiesa, koncentruoti į tai energiją vadovas nežada. Anot jo, svarbu žinoti, kad darbai bus pabaigti, bet nebūtina panikuoti, jei jie nebus užbaigti dar šiemet. Direktorius pateikė Vilniaus licėjaus patirtį: ši įstaiga ilgą laiką nebuvo tvarkoma, tačiau tai nesutrukdė mokiniams siekti aukščiausių rezultatų. Vilkaviškietis vylėsi, jog nebaigta renovacija netrukdys ir „Aušros“ gimnazijos bendruomenei, o apie darbų pabaigą artimiausiu metu jis žadėjo pakalbėti su rajono valdžios atstovais.


Vienas iš svarbiausių darbų, šiuo metu vykstančių „Aušros“ gimnazijoje, – rengiamas strateginis veiklos planas 2018–2020 m. Į pagalbą netgi buvo pasitelkta Šiaulių universiteto socialinių mokslų daktarė Jūratė Valuckienė, kuri patarė išsigryninti įstaigos tikslus ir į tai koncentruotis.

„Šį dokumentą rengiame nuo lapkričio pabaigos. Žinome, kad galime didžiuotis savo pedagogų kvalifikacija, dar turime įvertinti emocinį mokyklos klimatą bei visuomenėje formuojamą įstaigos įvaizdį. Teigiamus ir neigiamus niuansus aptarsime artimiausiu metu, numatysime, kaip ir kur galime tobulėti. Tikimės, jog strateginį mokyklos veiklos planą patvirtinsime vasarį“, – vylėsi A. Serneckas.

Pradėjęs dirbti gimnazijoje, jis vis mažiau randa laiko savo pomėgiams – skaitymui ir bėgimui. Tiesa, visiškai jų atsisakyti įstaigos vadovas neketina. Vakarais jis šiuo metu stengiasi perskaityti bent kelis Laurent Gounelle knygos „Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“ puslapius, o bent kas antrą dieną nubėgti 4–6 km. Ambicijų nestokojantis A. Serneckas pamažu ruošiasi įveikti pavasarį planuojamo pusmaratonio trasą.Publikuota: 2018-01-18 11:05:29

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Senuosius atliekų konteinerius pradedama keisti naujais
* Rajono ūkininkai nenustoja remti Ukrainos
* „Vingio“ kolektyvas išleido jubiliejinę kompaktinę plokštelę
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar pajėgiate apmokėti mėnesio sąskaitas kylant kainoms?
Taip, be jokių sunkumų.
Vos ne vos.
Nepajėgiu, kaupiasi skolos.
Apmokėti sąskaitų man nereikia.Kalbos patarimai

Apie cukraus pudrą
Konditerijos terminas – miltelinis cukrus. Terminų banke paaiškinama, kad tai labai smulkiai sumaltas cukrus, naudojamas konditerijos gaminiams ir desertams saldinti, puošti. Cukraus pudra yra laisvųjų stilių junginys.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas