„Santaka“ / Seimo nario Kęstučio Smirnovo klubą rėmė buvęs mafijos autoritetas ir „Gazpromo“ atstovai / Politika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32

Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56

Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Politika

Dalinkitės:  


Kęstutis Smirnovas.

Vidmanto BALKŪNO („15min“) nuotr.


Seimo nario Kęstučio Smirnovo klubą rėmė buvęs mafijos autoritetas ir „Gazpromo“ atstovai


Skaitytojų dėmesiui ir vertinimui – portalo „15min“ straipsnis apie mūsų rajone rinktus Seimo narius Kęstutį Smirnovą ir Mindaugą Bastį.

Seimo nario Kęstučio Smirnovo padėjėja Aurelė Stasiūnienė atsistatydino, išgirdusi „15min“ klausimus apie jos sąsajas su buvusiu Kauno nusikaltėlių autoritetu Saturnu Dubininku. Tačiau surinkta medžiaga rodo, kad yra ir daugiau ryšių tarp parlamento nario ir praeityje su kriminaliniu pasauliu sieto verslininko.

Saturno Dubininko pavardė į viešąją erdvę iškilo tada, kai Seimo narys Mindaugas Bastys negavo Valstybės saugumo departamento (VSD) leidimo dirbti su slapta informacija. Vienas iš tokio sprendimo argumentų – parlamentaras palaikė ryšius su buvusiu Kauno nusikaltėlių autoritetu S. Dubininku.

Kilo politinis skandalas. M. Basčio ryšių ėmėsi Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas.

Parlamentinio tyrimo medžiaga buvo perduota Konstituciniam Teismui.

Prieš mėnesį Konstitucinis Teismas paskelbė verdiktą: Seimo narys M. Bastys sulaužė valstybei duotą priesaiką, nes nuslėpė ryšius su buvusiu KGB karininku Piotru Vojeika, atstovavusiu Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ tarpininkei „Dujotekanai“.


Dabar politinis skandalas artėja prie atomazgos. M. Basčio laukia apkalta, per kurią jis gali netekti parlamento nario mandato.

Tačiau per šią politinę audrą pasimetė keli svarbūs faktai. Tarsi pamiršta, kad šioje istorijoje buvo minimas ir kitas dabartinio Seimo narys, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos politikas Kęstutis Smirnovas.

Jo vadovaujamas Šakių sporto klubas „Audra“ prieš pat Seimo rinkimus gavo finansinės paramos iš „Gazprom“ tarpininkės „Dujotekanos“ ir iš to paties S. Dubininko.Paramos prašė K. Smirnovo klubui

2017-ųjų vasario 15-osios popietę politikas Mindaugas Bastys susitiko su dviem VSD pareigūnais, atėjusiais į Seimo rūmus pasikalbėti apie jo prašymą dėl leidimo dirbti su slapta informacija. Parlamentaras jau buvo raštu užpildęs specialią anketą, bet žvalgybininkai turėjo papildomų klausimų.

Jie kalbėjosi apie dvi valandas. Klausė apie politiko ryšius su Rusijos energetikos įmonių atstovais ir žmonėmis, praeityje susijusiais su organizuotu nusikalstamumu.

Iš paviešintų pokalbio stenogramų matyti, kad VSD pareigūnai tada klausė, ar M. Bastys pažįsta buvusį KGB karininką Piotrą Vojeiką – Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ tarpininkės „Dujotekanos“ akcininką ir vieną iš vadovų.


Seimo narys atsakė pažįstąs P. Vojeiką ir žinąs apie jo darbą sovietiniame saugume, bet teigė pamiršęs tai nurodyti rašytiniuose atsakymuose.

„Aa... Iš tiesų, irgi, jeigu taip visai atvirai, apie tai... aš... buvo man kažkada apie tai pasakyta. Dabar, kai jūs sakot, tai žinau tikrai, kad jisai buvo KGB pareigūnas, bet tuo metu, kada atsakinėjau į tuos klausimus – neatėjo man jisai...“ – žvalgybininkams aiškino M. Bastys (čia ir kitur kalba netaisyta – 15min).

VSD atstovai paklausė jo, ar yra prašęs P. Vojeikos kokios nors paramos arba paslaugų. Politikas pripažino, kad yra, bet esą ne sau.

„Vėlgi, tai buvo rinkiminė kampanija ir man buvo aktualu, kad tos rinkiminės kampanijos metu mane palaikytų viena politinė jėga. Toks Smirnovas. Jis dabar yra Seimo narys. Ir, na, Kęstutis Smirnovas sako: aš tave tiktai tuo atveju palaikysiu, jeigu tu man padėsi; nu politiškai, – kalbėjo M. Bastys. – Turėjo jis tą mokyklą kovos menų, tai vat šiuo aspektu ir buvo pokalbis: ar užsiima parama, ar padeda, ar gali, vienu žodžiu, šiuo atveju padėti Kęstučio Smirnovo veikloje.“

Kitaip tariant, M. Bastys žvalgybos pareigūnams teigė, kad „Dujotekanos“ vadovo P. Vojeikos prašė finansiškai paremti politiko K. Smirnovo vadovaujamą sporto klubą „Audra“, o mainais už tai K. Smirnovas pažadėjo politinę paramą į Seimą kandidatavusiam M. Basčiui.


„15min“ surinkta medžiaga rodo, kad tokia įvykių versija turi rimtų argumentų: Šakių sporto klubas tikrai gavo finansinės paramos iš „Dujotekanos“ ir toji parama buvo gerokai didesnė, nei anksčiau teigė K. Smirnovas.Iš „Dujotekanos“ – apie 14 tūkst. litų

2017-ųjų balandžio 3-iąją Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas apklausė patį K. Smirnovą dėl šios situacijos. Jam buvo pateikti klausimai apie M. Basčio teiginius dėl politinės paramos ir pinigus iš „Dujotekanos“.

„M. Bastys iš manęs jokių paslaugų neprašė, išskyrus rinkimų kampanijos metu mano kaip piliečio palaikymo ir balso“, – tada Seimo nariams liudijo K. Smirnovas. Paklaustas, ar pažįsta buvusį KGB karininką ir „Dujotekanos“ vadovą Piotrą Vojeiką, jis atsakė: „Apie Piotrą Vojeiką aš nesu girdėjęs. O manęs asmeniškai nėra niekas parėmę.“

Komiteto nariams K. Smirnovas teigė neprisimenąs, kiek pinigų jo vadovaujamas sporto klubas gavo iš „Gazprom“ tarpininkės „Dujotekanos“.

„Tai jau turbūt reiktų žiūrėti buhalteriją ir išsiaiškinti, nes prieš dešimt metų kiek ten buvo – ar ten 1 tūkstantis, ar 2 tūkstančiai – dabar negaliu atsakyti tiksliai“, – tikino K. Smirnovas.
• M. Bastys prašė „Dujotekanos“ paramos. • Paramą gavo K. Smirnovo sporto klubas „Audra“. • Tarp klubo rėmėjų ir S. Dubininkas. • S. Dubininko sesuo buvo K. Smirnovo padėjėja.


Tačiau „15min“ šaltinis, susijęs su Šakių sporto klubu „Audra“ ir žinantis apie organizacijos finansus, teigė, kad paramos sumos buvo gerokai didesnės.

2009 metų gegužės 13 dieną sporto klubas „Audra“ iš „Dujotekanos“ banko sąskaitos gavo 3 tūkst. litų (apie 870 eurų), o tų pačių metų gruodžio 31 dieną – dar 3 tūkst. litų. Taigi per 2009-uosius „Duojotekana“ pervedė apie 1, 7 tūkst. eurų.

2010 metų gruodžio 22 dieną klubas gavo dar 3 tūkst. litų paramos.

2012 metų kovo 20 dieną, likus keliams mėnesiams iki Seimo rinkimų, K. Smirnovo sporto klubas gavo dar 5 tūkst. litų (apie 1, 4 tūkst. eurų).

Šaltinio teigimu, per trejus metus įmonė „Dujotekana“ į „Audros“ sąskaitą pervedė apie 14 tūkst. litų (arba 4 tūkst. eurų).

Ar toji finansinė parama susijusi su K. Smirnovo politine parama M. Basčiui per Seimo rinkimus? Neginčijamo atsakymo į šį klausimą nėra – taip teigia M. Bastys, bet K. Smirnovas neigia.

Prieš mėnesį „15min“ raštu kreipėsi į Šakių sporto klubą „Audra“ ir bendrovę „Dujotekana“. Prašėme patvirtinti arba paneigti mūsų turimus finansinės paramos skaičius, bet atsakymų negavome.


„Iš atminties galiu patvirtinti, jog jūsų minimi asmenys yra buvę tarp rėmėjų, tačiau jų skiriamos lėšos niekada nesudarė ženklios klubo biudžeto, kuris skirtingais metais siekė iki 50–100 tūkst. litų, dalies“, – raštu pateiktuose atsakymuose teigė K. Smirnovas.

Seimo narys rašė negalįs įvardyti tikslių sumų, nes šiuo metu neprieinąs prie klubo finansų. Tuo galima suabejoti, mat viena iš jo padėjėjų parlamente Vilma Gaidienė yra Šakių sporto klubo „Audra“ finansininkė, o žmona Gintarė Bubnytė-Smirnovienė – klubo vadovė.Klubą rėmė ir S. Dubininkas

Šakių sporto klubo „Audra“ internetiniame puslapyje skelbiamas rėmėjų sąrašas, bet „Dujotekanos“ pavadinimo ten nėra. 2009 metais klubas išleido savo dešimtmečiui skirtą leidinį „Siekiant kūno ir sielos harmonijos“, kuriame „Gazprom“ tarpininkė paminėta tarp rėmėjų. Ir ne tik „Dujotekana“.

Leidinyje tarp sporto klubo rėmėjų įrašytas ir viešbutis „Tulpė“ (dabar vadinasi „Prie parko“), priklausantis buvusiam Kauno nusikaltėlių autoritetui Saturnui Dubininkui. Atskirai tarp rėmėjų radome ir jo paties pavardę.


Nepavyko išsiaiškinti, kokią sumą tada gavo K. Smirnovo vadovaujamas sporto klubas. Paskambinus oficialiu S. Dubininko įmonės mobiliojo telefono numeriu, niekas neatsiliepė.

„Saturnas Dubininkas sporto pasaulyje yra plačiai žinomas kaip įvairių sporto renginių rėmėjas, <...> todėl kaip sporto klubo vadovas neturėjau jokio pagrindo abejoti jo autoritetu – jokių įspėjimų apie neva netinkamus jo ryšius niekas nėra teikęs, – „15min“ aiškino Seimo narys K. Smirnovas. – Juo labiau kad jį kaip asmenį teigiamai charakterizuoja ir ta aplinkybė, jog jį pripažįsta ir vertina Izraelio ir Lietuvos žydų bendruomenės.“Padėjėjai Seime – artimieji

Praėjusių metų pabaigoje 15min tyrimas atskleidė, kad Seimo nario K. Smirnovo padėjėja Aurelė Stasiūnienė tuo pat metu buvo ir S. Dubininko verslo partnerė – priklausė Dubininkų šeimos valdomos įmonės „Kopų žaismas“ valdybai.

Ji privalėjo deklaruoti šį ryšį, bet nedeklaravo, todėl po 15min publikacijos Vyriausiosios tarnybinės etikos komisija pradėjo tyrimą.

Tą pačią dieną, kai susisiekėme su A. Stasiūniene ir uždavėme klausimus apie šią situaciją, ji parašė atsistatydinimo pareiškimą.


A. Stasiūnienė nebėra Seimo nario K. Smirnovo padėjėja.

2017 metų gruodžio pabaigoje, kai publikavome pirmąjį tekstą apie K. Smirnovo ir A. Stasiūnienės ryšius su S. Dubininku, į „15min“ redakciją kreipėsi keli skaitytojai iš Šakių. Jie teigė tvirtai žiną, kad A. Stasiūnienė yra ne tik S. Dubininko verslo partnerė, bet ir sesuo per tėvą.

Pati A. Stasiūnienė tai paneigė. Menamo ar tikro giminystės ryšio neįmanoma patikrinti, nes ši informacija yra asmens duomenys. Primename, kad S. Dubininko sūnus Mantas Dubininkas dirbo Seimo nario M. Basčio patarėju Seime. Tai buvo vienas iš parlamentinio tyrimo epizodų.Dovydas PANCEROVAS

„15min“Publikuota: 2018-02-01 10:48:13

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Sušalusią kartvelų delegaciją šildė vilkaviškiečių svetingumas
* VMVT specialistai tyrimo neatliko dėl... blogai nurodyto adreso
* Atidarė sveikatos ir grožio namus
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar kavinėje, restorane paliekate arbatpinigių?
Taip, visada.
Tik tada, jei aptarnavo puikiai.
Nepalieku.
Į kavines, restoranus neinu.Kalbos patarimai

„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“?
Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai