„Santaka“ / Valdininkų laukę šiaudiniškiečiai automobiliais užblokavo greiderį

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą INTERNATIONAL-431 (pjaunamoji 3,6 m, 6 cilindrų variklis, pilnai veikiantis). Perka šieno ir šienainio ritinius. Tel. 8 631 87 876.
Galioja iki: 2024-03-01 11:26:25

Parduoda naują nedidelį savos gamybos šildymo katilą-viryklę (tinka jungti per mašinsuolį, 700 Eur), naują pripučiamą 3,1 m valtį (650 Eur). Atlieka lengvųjų automobilių kėbulo suvirinimo darbus, dengia kėbulą antikorozine danga. Tel. 8 614 21 817.
Galioja iki: 2024-03-01 11:31:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-02-05 16:33

Dalinkitės:  


Pamatę, kad prieš atvykstant valdžios atstovams kelias Virbalis–Žalioji lyginamas greideriu, šiaudiniškiečiai jį užstatė savo transporto priemonėmis.

Autorės nuotr.


Valdininkų laukę šiaudiniškiečiai automobiliais užblokavo greiderį

Eglė MIČIULIENĖ


Praėjusią savaitę į Šiaudiniškių kaimą atvyko Seimo nario pakviestas Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovas. Jis žmones įtikinėjo, kad duobėtas žvyrkelis Virbalis–Žalioji vėliausiai po poros metų bus išasfaltuotas.Neteko kantrybės

Dėl kelio Virbalis–Žalioji, pažymėto numeriu 5112, Šiaudiniškių kaimo gyventojai prirašę daugybę skundų į Savivaldybę, Susisiekimo ministeriją ir kitas institucijas, ne kartą kreipęsi ir į spaudą. Šis valstybinės reikšmės kelias – vienas blogiausių visame rajone ir virtęs tikra kančia gyventojams, kurie kasdien kratosi per duobes važiuodami į darbus ar kitais reikalais. Viskas, kas daroma, – tai retkarčiais keliu pervažiuojantis greideris, tačiau tai – lyg badaujančiojo pamaitinimas kartą per metus.

Pernai metų pabaigoje šiaudiniškiečiams švystelėjo viltis: jie LAKD tinklalapyje planuojamų Vilkaviškio rajone asfaltuoti žvyrkelių sąraše (2018–2020 m.) pamatė savo kelią įrašytą pirmu numeriu.

– Patikėjome ir jau buvome ramūs. Tačiau sausio mėnesį Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje išvydome, kad projektas daromas ne mūsų keliui, o keliui Virbalis–Vištytis (5102), kuris minėtame sąraše įrašytas tik 4 numeriu. Pagal būtinybę renovuoti jis įvertintas tik 73 balais, o mūsų kelias Virbalis–Žalioji – visu šimtu. Be to, kitame LAKD sudarytame sąraše, kur numatyti 2018 metais planuojami pradėti asfaltuoti valstybinės reikšmės rajoniniai keliai su žvyro danga, yra tik vienintelis rajono kelias Virbalis–Vištytis. Įtarę, kad viskas daroma neskaidriai, nuvykome pas merą, bet jis irgi nežinojo, kas čia vyksta. Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pirmininkė Irena Senkuvienė skambino į LAKD, tačiau telefonu išgirdo tik grubų atsakymą: esą, koks jums skirtumas, kada tas kelias bus padarytas, po metų ar po trejų! Kreipėmės į direkciją ir raštu, bet atsakymo negavome iki šiol. Galiausiai kreipėmės į Seimo narį Kęstutį Smirnovą. Jis susisiekė su LAKD ir pakvietė direkcijos atstovą atvykti į Šiaudiniškius ir paaiškinti situaciją, – pasakojo šio kaimo seniūnaitė Eglė Kazakevičienė.
Užstojo kelią

Taigi penktadienį didžiulis būrys šiaudiniškiečių susirinko į labai lauktą susitikimą.

Tačiau belaukdami svarbių svečių išvydo tai, ko niekaip nesitikėjo: jų keliu bildėjo greideris. Žmonės perpyko: esą kelią lyginanti mašina atvažiuoja kelis kartus per metus ir dar nebent prieš rinkimus. Tačiau niekada – šitokiu oru, kai kiekvienoje duobėje telkšo po balą.

Įvertinę, jog šitaip lyg sovietiniais laikais siekiama įtikti valdžiai, gyventojai akimirksniu suorganizavo „boikotą“. Nuo mokyklos, kur jau laukta susitikimo, vienas paskui kitą sulėkė automobiliai ir greiderį užblokavo. Ir ne tik jį: pravažiuoti negalėjo ir nuo Virbalio pusės pasirodę valdininkai. Išlipę iš mašinų jie bandė juokauti, kad žmonės kviečiasi į susitikimą ir nepriima, tačiau gyventojams juokinga nebuvo. Jie reikalavo paaiškinti, kieno nurodymu kelias yra lyginamas.

Svečiai svarstė, jog greideris galbūt atvažiavo pagal grafiką, bet vieningai pripažino, kad tokiu oru lyginti kelio nėra jokios prasmės ir kad pinigai tikrai metami į balą. LAKD atstovas pažadėjo būtinai išsiaiškinti, kas ir kodėl davė tokį nurodymą.Aiškino situaciją

Galiausiai visiems susirinkus į salę, prieš žmones susėdo Seimo narys Kęstutis Smirnovas, jo pakviestas LAKD atstovas – laikinai direktoriaus pavaduotojo pareigas einantis Eduardas Grinaveckas ir Vilkaviškio rajono meras Algirdas Neiberka. Pastarasis patvirtino, jog rajono Savivaldybė prioriteto tvarka taip pat pasirinkusi kelią Virbalis–Žalioji ir jį išasfaltuotą norėtų matyti pirmiausiai.


L. e. p. direktoriaus pavaduotojas Eduardas Grinaveckas pirmiausiai paaiškino, kad Kelių direkcija tik pernai iš regioninių įmonių perėmė visus valstybinės reikšmės kelius. Taigi darbas pradėtas „nuo balto lapo“, atsirado daug naujų procedūrų, naujų metodikų, kriterijų. Svarbiausia, anot E. Grinavecko, jog nuo šiol žvyrkelių asfaltavimo programa, sąrašai, jų sudarymo metodika bei kriterijai bus viešinami visuomenei, o anksčiau to nebuvo.Kerta geležinkelį

E. Grinavecko teigimu, 2018–2020 m. Vilkaviškio rajone numatyta išasfaltuoti penkis žvyrkelio ruožus ir dar du per rajono gyvenvietes vedančius kelius.

LAKD atstovas tvirtino, kad objektų atranka ir įgyvendinimo metodika remiasi skirtingais kriterijais, ir gana detaliai išdėstė atrankos procedūras.

Jo teigimu, siekiant išvengti galimų problemų su rangovais bei teisminių procesų ir užtikrinti sąžiningą lėšų panaudojimą, kelių asfaltavimo programa padalyta į dvi dalis. Vieniems objektams skelbiami konkursai projektavimo ir statybos darbams, kitiems objektams, kurie planuojami įgyvendinti 2019–2020 m., šiemet bus parengti techniniai projektai, o pagal juos bus vykdomos viešųjų pirkimų procedūros.

Kelio Virbalis–Žalioji atveju pasirinktas antras variantas – pirmiausiai parengti techninį projektą. Tad darbų pirkimo procedūros nusitęsia porą mėnesių vėliau.
„Atsirado“ geležinkelis

Be to, pasak E. Grinavecko, pirmiausiai bus tvarkomi tie keliai, kur nėra jokių techninių kliūčių: neregistruotų sklypų, statinių, taip pat geležinkelio pervažų. Šiuo atveju greta Šiaudiniškių esanti pervaža ir nulėmė tai, jog kelias 5102 sąraše buvo sukeistas vietomis su keliu 5112.

– Kelias Virbalis–Žalioji kerta geležinkelio liniją, tad techninius sprendinius būtina derinti su AB „Lietuvos geležinkeliai“, o tai ilgai užtrunka. „Lietuvos geležinkelių“ bendrovė apie visus tokius Lietuvoje planuojamus darbus buvo informuota pernai lapkritį, – dėstė E. Grinaveckas.

Gyventojai piktinosi, kad pervaža atsirado ne prieš savaitę, ir klausė, kodėl šis faktas nebuvo įvertintas anksčiau, kai Virbalio–Žaliosios kelio ruožą planuota asfaltuoti dar 2017 metais. Tačiau LAKD atstovas sakė negalintis atsakyti už savo pirmtakų sprendimus.

Vis dėlto E. Grinaveckas pabrėžė, kad žmonės labai pykti neturėtų, mat darbų pabaigą abiejų kelių ruožuose skiria vos pora mėnesių. Jei nekils teisminių ginčių tarp rangovų, nesukliudys orai, kelias Virbalis–Vištytis turi būti baigtas ne vėliau kaip 2019 m. rugsėjo 1 d., o vadinamasis Šiaudiniškių, t. y. 5112 kelias, – iki tų pačių metų lapkričio.

Šiaudiniškiečiai, dėl teisės važinėti asfaltu kovojantys jau trečią dešimtį metų, sakė nebepasitikintys pažadais ir prašė atsiųsti numatytų darbų eigą, parašais patvirtintus terminus ir pan. E. Grinaveckas pažadėjo, jog LAKD gyventojams pateiks visą programą, o iki metų pabaigos netgi tikimasi paviešinti visus Kelių direkcijos darbus, planuojamus dešimčiai metų į priekį.

Galerija: Šiaudiniškiai
Publikuota: 2018-02-05 16:33:13

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Biudžeto projektas visuomenei pristatytas be... visuomenės
* Statusą praradęs bedarbis ieško teisybės ir grasina teismais
* Dezinformacijos įdiegtos vaistų baimės pacientus varo į paniką
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar savo parašu paremsite kandidatus Prezidento rinkimuose?
Jau pasirašiau savo iniciatyva.
Jei paprašys asmeniškai – pasirašysiu.
Nesirašysiu nė už vieną.
Dar nenusprendžiau.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai