„Santaka“ / Širdyje šventėme Lietuvą

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-02-19 17:21

Dalinkitės:  


Šimtmečio išvakarėse, vasario 15-ąją, Vilkaviškyje buvo surengta akcija „Gyva trispalvė Lietuvai, dr. Jonui Basanavičiui ir dr. Vincui Kudirkai“.

Jono JUŠKEVIČIAUS nuotr.


Širdyje šventėme Lietuvą

Renata VITKAUSKIENĖ


Vasario 16-ąją Prezidentūros laikmatis suskaičiavo paskutines minutes bei sekundes ir žmonės pakilo švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio. Jam skirti renginiai rajono centre vyko visą penktadienį. Iš jų visi išėjome praturtėję. Vieni – Savivaldybės mero padėka, kiti – „Santakos“ laikraščio nominacija ar kariuomenės apdovanojimu, o visi drauge – sušilusiomis širdimis, permąstę asmeninį santykį su Lietuva.

Būtų sunku užčiuopti, kas pirmasis rajone ėmėsi simbolinio veiksmo, skirto minėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Tačiau akivaizdžia įžanga į pačios svarbiausios dienos – Vasario 16-osios – iškilmes galime vadinti ketvirtadienį centrinėje Vilkaviškio aikštėje įgyvendintą sumanymą – akciją „Gyva trispalvė Lietuvai, dr. Jonui Basanavičiui ir dr. Vincui Kudirkai“. Vilkaviškiečiai nešė ir 100 metrų trispalve apglėbė paminklą tautos patriarchui Jonui Basanavičiui, susikibę rankomis gyva grandine sujungė šį ir „Tautiškos giesmės“ autoriaus varpininko Vinco Kudirkos paminklą.

„Šiandieną – mūsų visų šventė, nes mes – lietuviai!“ – jau kitą dieną, penktadienį, į vėliavų pakėlimo iškilmingą ceremoniją miesto aikštėje susirinkusiems gyventojams kalbėjo kultūros darbuotojai Daiva Kasulaitienė ir Ramūnas Puodžiūnas.Lietuvos Respublikos valstybinę, Vilkaviškio miesto ir Europos Sąjungos vėliavas, žmonėms giedant valstybės himną, pakėlė Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės kariai. Senoviniu pabūklu išautos trys salvės: už Lietuvą, už laisvę ir už Sūduvos žemę.

Sveikindamas visuomenę, didžiuotis savo krašto žmonėmis skatino Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka. „Nuo mūsų rajono prasidėjo Lietuvos valstybės šimtmečio kelias. Juk būtent Vilkaviškio rajone gimęs tautos patriarchas Jonas Basanavičius numatė mūsų valstybės ateitį ir kelius nepriklausomybei pasiekti. Tad galime drąsiai sakyti, kad Vilkaviškio krašte gimė pirmieji laisvos valstybės vilties spinduliai“, – teigė A. Neiberka.

Pabūklo, o vėliau dar ir Krašto apsaugos savanorių iššautų salvių saliutais pasidžiaugę kaip stebėtojai, į šalies bažnyčių varpų sąšauką „Gloria Lietuvai“ žmonės simboliškai įsitraukė ir patys. Dauguma į J. Basanavičiaus aikštę atėjo nešini varpais – didesniais ir mažučiais metaliniais, masyviais keraminiais. Kiekvieno jų skambėjimas savu balsu, sava nuotaika papildė solidų ir ramų Vilkaviškio katedros varpų gaudesį. Katedros varpai žmones taip pat kvietė ir į šv. Mišias už Lietuvą.Akompanuojant varpams, sveikinimo žodį visuomenei tarė miesto seniūnas Remigijus Kurauskas. Ypatingą padėką už ąžuolą, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga sutviskusį šviesomis, jis skyrė Vilkaviškio komunalinio ūkio vadovui Valentinui Gražuliui. Jo komandos iniciatyva ir pastangomis praeitų metų gale Vilkaviškio centrą papuošė šviečiantis ąžuolas – puikus Lietuvos nepriklausomybės šimtmečio simbolis.

„Kurkime gražius darbus, būkime tikrieji orūs Lietuvos ir savo krašto patriotai, šeimininkai“, – įteikdamas V. Gražuliui lietuvišką trispalvę kalbėjo seniūnas.

Lietuvos Respublikos valstybinė vėliava kaip pagarbos ženklas Vasario 16-ąją buvo įteikta dar ne vienam rajono gyventojui ir organizacijai. Renginyje „Vienybė težydi“, kuris po šv. Mišių vyko Vilkaviškio kultūros centre, trispalves ir padėkos raštus nusipelniusiems žmonėms įteikė rajono vadovas A. Neiberka.

Meras apdovanojo ugniagesį gelbėtoją Povilą Penkaitį, muziejininką-ekskursijų vadovą Antaną Žilinską, kultūrinės veiklos vadybininkę Rūtą Raškauskienę, Vištyčio miestelio rėmėją verslininką Donatą Kazlauską, Būdviečių seniūnaitijos seniūnaitį Gintautą Bendžiūną, Pasaulio kybartiečių draugiją, „Kybartų“ orkestro vadovą Donatą Ziegoraitį, Vilkaviškio dekaną prelatą kanauninką Vytautą Gustaitį, gydytoją Aldoną Juliją Naruševičienę.Valstybės atkūrimo dienos proga Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų vado įsakymu už pavyzdingą tarnybą, profesionalumą, iniciatyvą ir asmeninį indėlį vykdant tarnybines pareigas ir atliekant pavestas užduotis medaliais buvo apdovanoti vyresnieji eiliniai Aidas Butmanas ir Remigijus Paplauskas, grandinis Aurimas Juškevičius.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Dainavos apygardos 1-osios rinktinės vado įsakymu apdovanojimas už paramą rinktinei, už bendradarbiavimą buvo įteiktas Vilkaviškio rajono savivaldybės tarybos nariui ūkininkui Arvydui Šlivinskui.

Sveikinimo žodį susirinkusiesiems tarė Seimo narys Kęstutis Smirnovas.

„Ėjimas į Lietuvos valstybės šimtmetį nebuvo kelias be ženklų, bet nebuvo ir lengva juo eiti. Tačiau visada atsiranda žmonių, kurie tarsi žiburėliai tamsoje nušviečia kelią kitiems. Vilkaviškyje tokių žmonių niekada netrūko. Dėkojame visiems, kurie aukojasi Tėvynės labui“, – šiais žodžiais renginio „Vienybė težydi“ vedėjai D. Kasulaitienė ir R. Kurauskas pakvietė prisiminti tuos rajono gyventojus, kurie yra daug padarę, o kiti dar ir dabar dirba, kurdami Lietuvą. Žmonėms buvo parodytos į rajono istoriją savo darbais įėjusių krašto patriotų nuotraukos, priminti konkretūs jų nuopelnai.

Dalis mūsų rajonui nusipelniusių, Vilkaviškio vardą plačiai garsinančių žmonių Vasario 16-ąją patys žengė į kultūros centro sceną. Vieni buvo pakviesti įteikti „Santakos“ redakcijos 2017 metų nominacijų žymenis nominantams, o šie – atsiimti pelnytų pagarbos ir įvertinimo ženklų.

Šią ceremonijos dalį vedę Kamilė Kasulaitytė ir Marius Kijauskas pirmiausia į sceną pakvietė „Aukso vainiko“ laimėtoją tautodailininką alvitietį Raimundą Blažaitį. Šventės dieną buvo smagu sausakimšai žiūrovų salei pranešti, kad šį aukščiausią tautodailininkų apdovanojimą 2017 m. pelnė ir vilkaviškietis medžio drožėjas Zenonas Skinkys. R. Blažaitis 2017-ųjų nominacijų žymenis – stiklinius obuolius – įteikė tiems nominantams, kurių veikla itin susijusi su etninės kultūros, pilietiškumo puoselėjimu: Jono Basanavičiaus gimtinės kolektyvo atstovams, pedagogei Ilonai Viltrakienei, muziejininkui-istorikui Antanui Žilinskui.

Žymenis nominantams teikė ir choreografė Sonata Jankienė, kurios vadovaujami kolektyvai garsėja respublikoje, o pati šokių mokytoja yra užsidirbusi ne vieną aukštą įvertinimą. Ji simbolinį padėkos obuolį už finansinę paramą gimtajam Vištyčiui buvo pasiruošusi įteikti verslininkui D. Kazlauskui. Nominacijos „Liepų kaimas“ nusipelnė Gižų kaimo bendruomenė, o „Rašto kariu“ buvo įvardytas karo gydytojas Vilius Kočiubaitis. Gižietė pedagogė Virginija Armanavičienė įvertinta už karpinių meno puoselėjimą, o sykiu – ir už Vilkaviškio krašto garsinimą.„Krašto ateitis – jaunimas!“ – šį šūkį savo darbais kuo puikiausiai grindžiantis Metų jaunasis diplomatas Rokas Danilevičius Vasario 16-ąją šventė sykiu su gimtojo miesto bendruomene. Jis pasveikino nominantes gražiškietes seseris Laurą ir Deimantę Povilaitytes, kultūrinį gyvenimą Klausučių kaime atgaivinusį kultūrinės veiklos vadybininką, Savivaldybės tarybos narį Ramūną Puodžiūną ir sėkmingai šalies regionų krepšinio lygoje debiutavusio krepšinio klubo „Perlas“ iniciatorių bei jaunąjį ūkininką Roką Šlivinską.

Padėkas ir įvertinimus, aplodismentus jų nusipelniusiems kraštiečiams keitė muzikalaus jaunimo ir pedagogų koncertiniai numeriai, sustiprinę tikėjimą, kad ir ateityje mūsų krašte darbščių, atsakingų bei kūrybingų žmonių nepristigs.

Šventinės dienos vakarą dovaną gavo visi vilkaviškiečiai. Rajono Savivaldybės administracija žmones pakvietė į nemokamą filmo „Pelėdų kalnas“ peržiūrą.

Į antrąjį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį įžengėme praturtėję nauja ir unikalia patirtimi, padėka ar apdovanojimu, sušilusiomis širdimis ir galbūt tyliai permąstę savąjį santykį su Lietuva.


Projektą „Valstybė buvo, yra ir bus“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondasGalerija: Lietuvai – 100
Publikuota: 2018-02-19 17:21:06

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vieni nori alyvų, kiti – vejos ir atverto vaizdo
* Muziejininkės darbas – išsipildžiusi vaikystės svajonė
* Interjero dizainerė: „Svarbiausia – erdvių suplanavimas, o ne sienų spalva“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai