„Santaka“ / Pasirinkimas: nuo kareivio iki diplomato

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-02-19 17:36

Dalinkitės:  


Pasieniečių aviganis klusniai vykdė kinologų komandas.

Autorės nuotr.


Pasirinkimas: nuo kareivio iki diplomato

Eglė MIČIULIENĖ


Į Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje surengtą „Karjeros dieną“ šiemet atvyko beveik pusšimtis svečių iš aukštųjų mokyklų bei įvairių įstaigų ir organizacijų. Jų tikslas – padėti gimnazistams pasirinkti savo karjeros kelią.



Tėvai renkasi už vaikus

Įžangą į būsimą didžiulį renginį padarė profesionalus karjeros konsultantas, edukacinių bendrovių grupės „Kalba.lt“ vadovas Rytis Jurkėnas. Patiems gimnazistams, jų tėvams bei mokytojams lektorius skaitė paskaitas apie tai, kaip padėti jaunam žmogui sąmoningai pasirinkti karjerą.

R. Jurkėnas pateikė įdomių duomenų, kurie turėtų priversti susimąstyti tiek moksleivius, tiek jų tėvus, verčiančius atžalas rinktis kokią nors „madingą“ ar „reikalingą“ profesiją. „CVonline“ pateikiamais duomenimis, net 60 proc. įtakos vaikams renkantis karjerą padaro tėvai.

„Mes būsime medikai. Mes būsime teisininkai“, – už sūnų ar dukrą kalba tėveliai, „geriau žinantys“, kokia profesija šiuo metu yra paklausi, kokia – geriau apmokama ir pan.

Deja, lektoriaus pateiktais duomenimis, net 70 proc. žmonių nenori dirbti tai, kokius mokslus jie baigė!

Taigi, norėdamas ateityje būti laimingas bent jau karjeros srityje, jaunas žmogus turėtų rinktis tokią veiklą, kuri jam patinka arba kuri sekasi, o dar geriau, kad veiktų abu šie faktoriai. Tai yra – kad derėtų ir pomėgiai, ir gabumai.




Ruonis – ne beždžionė

Deja, bendroje švietimo sistemoje į vaikų gebėjimus atsižvelgiama labai mažai ir visus mokinius bandoma „mauti ant vieno kurpalio“.

R. Jurkėnas pateikė pavyzdį – puikų alegorinį pasakojimą. Įsivaizduokite gyvūnų mokyklą, kurioje tą pačią klasę lanko tigras, varnėnas, vėžlys, ruonis ir beždžionė. Kadangi sistema – visiems bendra, tad visiems mokytojas liepia įlipti į medį. Be abejo, varnėnui ar beždžionei tokia užduotis – vienas juokas, o štai ką daryti ruoniui?.. Tačiau per dvylika mokslo metų net ir ruonis, verčiamas sistemos, išmoks įlipti į medį. Žinoma, jei jis tuo metu būtų mokytas plaukti, pasiekimai būtų buvę kur kas įspūdingesni. Deja, tas ruonis ir išaugs šiek tiek mokantis lipti į medį, šiek tiek – plaukti, o pats greičiausiai taip ir nesužinos, kad iš tiesų gimė būti ruoniu...

Suprantama, švietimo sistemos lengva ranka nepakeisi, tokiems pokyčiams reikės labai daug laiko. Tačiau tėvai bent jau turėtų padėti vaikams atrasti jų pomėgius, lavinti tas sritis, kurioms atžalos iš tiesų yra gabios ir kurios vėliau taptų jų gyvenimo profesija.



Beveik trisdešimt temų

Po įdomios teorinės įžanginės dalies kitą dieną jaunimas savo mokslo įstaigoje galėjo susipažinti su pačių įvairiausių profesijų atstovais.


Tą dieną įprastos pamokos nevyko, o į gimnaziją atvykę žmonės skaitė paskaitas net 28-iomis temomis. Mokiniai patys galėjo rinktis, apie ką labiausiai norėtų išgirsti.

Apie savo profesijas pasakojo banko, ligoninės, visuomenės sveikatos biuro, fotografijos verslo, darbo biržos atstovai. Jaunimo darbo centro vyr. specialistė Jūratė Drunienė ne tik supažindino moksleivius su paklausiausiomis profesijomis, bet ir surengė protmūšį „Pažink profesiją“.

Ypač daug šį kartą pakviesta statutinių profesijų atstovų. Laivo „Sūduvis“ komanda pasakojo apie tai, ką veikia Lietuvos karinių jūrų pajėgose tarnaujantys žmonės, Vilkaviškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Erlandas Armanavičius kvietė moksleivius tapti ugniagesiais gelbėtojais, Vilkaviškio policijos komisariato pareigūnė Rūta Kairienė ragino jaunimą stoti į policijos gretas, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai iš Dainavos apygardos I rinktinės surengė paskaitą-pratybas, o Pagėgių rinktinės pareigūnė Vita Ažnė supažindino jaunimą su pasieniečio profesija. Vėliau būrys mokinių stebėjo ir praktinius Kybartų pasienio rinktinės kinologų užsiėmimus su tarnybiniais šunimis.



Sukvietė alumnus

Pagrindinė renginio organizatorė, gimnazijos informacinio centro vedėja Joalita Arbačiauskienė šį kartą pakvietė ir labai daug alumnų – „Aušros“ gimnaziją baigusio jaunimo.


Net keturias paskaitas gimnazistams skaitė dar jaunas, bet jau daug pasaulio matęs ir įspūdingos karjeros pasiekęs, pernai geriausiu Lietuvos jaunuoju diplomatu paskelbtas Užsienio reikalų ministerijos atašė Rokas Danilevičius. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto studentai Tomas Bušauskas ir Justas Raibikis moksleivius pritraukė ne tik pasakojimais apie veterinarijos mokslus, bet ir atsineštais egzotiškais augintiniais: karališkuoju pitonu bei pienine gyvate. Vytauto Didžiojo universiteto studentė Aušrinė Vaščėgaitė, studijuojanti žurnalistiką ir viešąją komunikaciją, pasirinko jaunimui patrauklią temą apie tai, kaip feisbukas gali tapti pragyvenimo šaltiniu, o Vilniaus kolegijoje į turizmo sritį besigilinanti Eimantė Kurauskaitė pasakojo apie studijų bei kelionių žavesį.

Iš viso paskaitas apie mokslus, studijų krypties pasirinkimo sunkumus, kūrybiškumą, savo karjeros patrauklumą, sėkmes, nesėkmes ir patirtį mokiniams pasakojo net 15 „Aušros“ gimnaziją prieš metus ar keletą metų baigusių jaunų žmonių. Visi jie sulaukė nemažo susidomėjimo: juk dabartiniams gimnazistams netrukus taip pat reikės rinktis, kokiu keliu jie norėtų pasukti savo gyvenimus.

Dalis „Aušros“ gimnazijos moksleivių tą pačią dieną vyko į Vilniuje surengtą tarptautinę mokymosi, žinių ir karjeros planavimo parodą „Studijos 2018“.





Galerija: Karjeros diena




Publikuota: 2018-02-19 17:36:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai