„Santaka“ / Kodėl XXI amžiuje vengiama skiepų? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Kodėl XXI amžiuje vengiama skiepų?


Netylant diskusijoms dėl profilaktinių skiepų naudos ir pavojaus, specialistai tikina, kad besiskiepijančių skaičius nemažėja.

Statistikos duomenimis, 2017 metais buvo atlikta apie 800 tūkst. vakcinacijų, 2016 m. iš viso įskiepytos 772 tūkst. vakcinų dozės, o 2015-aisiais – 657 tūkst. Specialistai dalijasi įžvalgomis apie niekuo nepagrįstas diskusijas ir dezinformaciją atsisakyti medicinos mokslo senai siūlomos išeities nuo užkrečiamų ligų.

Skiepų pagalba valdomi pavojingų ligų protrūkiai

Užkrečiamosios ligos kasmet sudaro iki 20 proc. visų registruotų ligų Lietuvoje. Šiandien vakcinomis galima kontroliuoti net 28 ligas, Remiantis Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomendacijomis, geri ir pakankami vakcinacijos rodikliai šalyse yra tada, kai paskiepytų asmenų skaičius atitinkamoje žmonių grupėje yra ne mažesnis kaip 95 proc. Tokie rodikliai padeda užkirsti kelią sergamumui ir mirtingumui nuo ligų, tačiau nepaisant to, daugelis tėvų baiminasi, kad skiepai gali pakenkti jų vaikams. , , Gintarinės vaistinės“ vaistininkės – vedėjos Editos Stankevičiūtės teigimu, didžiausia tėvelių baimė – kad vaikas susirgs liga, nuo kurios yra vakcinuojamas, autizmu ar net vėžiu. Tačiau vaistininkė įsitikinusi, kad šios baimės nėra pagrįstos.



„Vaikai turi būti skiepijami, visų pirma tam, kad apsisaugotų nuo gyvybei pavojingų užkrečiamų ligų – infekcijų ir jų plitimo. Būtent skiepų pagalba yra valdomi šių ligų protrūkiai“, – teigia E .Stankevičiūtė.

Retas atvejis, kada tėvai vaistinėje klausia dėl vaikų skiepų, tačiau labai dažnai prašoma patarimo, ar verta patiems profilaktiškai skiepytis nuo gripo. Specialistai ir šiuo atveju mato neabejotiną skiepo naudą.

, , Kadangi kiekvienais metais kyla gripo epidemija, laiku pasiskiepijus, galima apsisaugoti nuo gripo ir jo komplikacijų, kurios gali tapti mirties priežastimi. Šiemet šaltuoju metų sezonu vaistinėje sulaukėme daug sergančiųjų gripu ar gripo komplikacijomis ir pacientų svarstymų, kad kitais metais, tai jau reikės skiepytis“, – patirtimi dalijosi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.

Kaip suderinti vaistų vartojimą ir skiepus

Dar viena baimė, kurią jaučia skiepų priešininkai – pavojus, kuris gali kilti pasiskiepijus, kai vartojami kiti vaistai.

, , Į vartojamų vaistų suderinamumą iš tiesų turi būti atkreipiamas dėmesys. Yra išimčių, kada skiepytis negalima. Nereikėtų to daryti vartojant vaistus, slopinančius imuninę sistemą – imunodepresantai, atliekant onkologiniams susirgimams taikomą chemoterapinį gydymą arba bet kokios ligos ūmiu periodu. Svarbu prisiminti, kad sergantis žmogus negali būti skiepijamas“, – apie išimtis pasakoja vaistininkė, primindama, kad bet kurioje „Gintarinėje“ ar „Norfos“ vaistinėje galima nemokamai patikrinti vaistų suderinamumą ir tokiu būdu pasiekti geriausią rezultatą, kai vartojami vaistai veikia efektyviai, o gydymas yra kiek įmanoma saugesnis“, - pabrėžė vaistininkė.



Tiek norint pasiskiepyti ir paskiepyti savo vaikus, tiek esant griežtai nusistačius prieš bet kokius skiepus, vaistininkai visada rekomenduoja šiuo klausimu pasitarti su gydytoju – jie geriausiai informuos apie skiepų naudą ir su jais susijusias nepageidaujamas reakcijas.



Publikuota: 2018-04-30 11:24:04

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Išdalyti „Gintarinių bičių“ apdovanojimai
*Žemdirbių šventėje – padėkos ūkininkams ir ministrui
* Policijos pareigūnai prie perėjų pažeidėjų netyko
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai