„Santaka“ / Balsuokite už savus „šimtamečius ąžuolus“ / Konkursas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda žąsis ir jų skerdieną Kalėdoms. Tel. 8 636 09 438.
Galioja iki: 2021-12-04 13:31:05

Parduoda kiaules Pajevonyje. Tel. 8 617 51 369.
Galioja iki: 2021-12-06 10:37:15Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Konkursas

Dalinkitės:  Balsuokite už savus „šimtamečius ąžuolus“


Kviečiame visus vilkaviškiečius aktyviai balsuoti už apdovanojimų „Tautos šimtamečiai ąžuolai“ kandidatus, kuriuos atrinko komisija, ir išrinkti laimėtojus. Ypač už savo krašto žmones.

ŠIMTMEČIO TAUTIŠKIAUSIA BENDRUOMENE pretenduoja tapti Gižų kaimo bendruomenė. Ji nusprendė išradingai paminėti Lietuvos šimtmetį. Bendruomenės nariai organizuoja visą žygių ciklą, kurių metu siekiama pėsčiomis aplink savo kraštą nueti 100 kilometrų. Šis žygis – iniciatyvos „Ačiū, Lietuva!“ dalis. Jo metu keliaujama aplink Gižų kraštą, stabtelint prie gražiausių bei istoriškai svarbiausių vietų. Per vieną žygį įveikiama apie 20 km. Į žygius įsijungia ne vien gižiečiai, bet ir vilkaviškiečiai, marijampoliečiai, kitų miestų bei miestelių atstovai. Kone kasmet Gižuose arba šioje seniūnijoje iškyla bent po vieną kryžių, paminklą, koplytstulpį ar atminimo ženklą. Šiemet Gižuose planuojama, kad iškils dar vienas paminklas, skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti. Ant jo turėtų būti surašytos visos šio krašto Vyčio kryžiaus ordino kavalierių ir Nepriklausomybės kovų savanorių pavardės.


UŽ PAGALBĄ IR GERĄ ŽODĮ

Į šią nominaciją pretenduoja du mūsų krašto žmonės. Loreta Bieliukienė – Pilviškių seniūnijos darbuotoja. Ši nuostabi moteris kaimo pasididžiavimas ir pavyzdys. Dirbdama kabinete žmones visada pasitinka su gera nuotaika, šypsena, visada kultūringa ir taktiška. Miestelis su jos pagalba, rankų prisilietimu gražėja, sodinamos gėles, tvarkoma aplinka, puoselėjamos viešosios erdvės. Ji skiria savo laiką socialiai remtinoms šeimoms, o ypač didelis dėmesys seneliams – rūpinasi senelių buitimi, jų gerove. Prieš šventes su vaikais gamina įvairias dovanėles, kepa pyragus, gamina maistą kuris paskui pasiekia ir atokiausių kaimų senelius. Jos širdis prisiliečia ir prie kaimelių žmonių suvienijimo, bendravimo. Su kaimų seniūnaičiais, bendruomene organizuoja nuostabias šventes. Organizuoja keliones autobusais po visą Lietuvą. Senjorai kurie negali ar neturi galimybių pakeliauti, dabar su šypsenomis veiduose, laimingomis širdimis ir nepakartojamais įspūdžiais keliauja. Ir nori tarti didelį ačiū jai - Loretai Bieliukienei , nes ši moteris atiduoda visą savo meilę ir laiką savo krašto žmonėms.


Gudkaimio bendruomenės pirmininkas Ramūnas Žemaitis – pirmininkas iš „didžiosios raidės“. Nuolat pilnas, idėjų, įvairiausių sumanymų. 2011 m. Gudkaimio kaimo bendruomenės pirmininkui Ramūnui Žemaičiui buvo įteikta LNK projekto „Auksinė širdis“ –apdovanojimas už didžiulę pagalbą, iniciatyvą organizuojant paramą nukentėjusiems nuo gaisro Šikšnių kaimo aštuonbučio gyventojams. Pirmininkas Ramūnas Žemaitis nuolat teikią pagalbą vienišiems, socialinių įgūdžių stokojantiems savo kaimo gyventojams. Bendruomenė įsigijusi visiškai apleistą Prapuolenių dvarą pirmininko iniciatyva pateikė projektą Socialinei Apsaugos ir darbo ministerijai ir šiuo metu jau pradėti Savarankiško gyvenimo namų įrengimo darbai. Juose bus įrengta ir pritaikyta 20 vietų senyvo amžiaus žmonėms, suaugusiems neįgaliesiems ir socialinės rizikos grupės asmenims bei jų šeimos nariams.

UŽ TAI, KAS PAMIRŠTA SENA, ATRASTA NAUJAI

Į šią nominaciją pretenduoja Kybartų bendruomenė.

Jos iniciatyva atnaujinti buvę Kybartų geležinkelio stoties požemiai. Daug metų, didžiulis požemis pastatytas 1870 m., nebuvo naudojamas ir laikytas užrakintas. Kad požemių lankytojams būtų patogiau, bendruomenė praplatino ertmę sienoje, įrengė patogius laiptus iš plytų. Prieangyje sukabinto nuotraukas, pasakojančios požemių atkasimo istoriją, pakabino išdrožtą lenta, informuojančią, jog čia kadaise buvo prekių sandėliavimo rūsys. Pirmininko Vito Katkevičius iniciatyva Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokytoja Dalia Viliušienė su mokiniais įamžino praeities akimirkas požemiuose panaudojant grafiti techniką, čia organizuojami kameriniai koncertai.


REGIONO ŠIMTMEČIO PALIKIMAS

Į šią nominaciją pretenduoja Basanavičynė. Vilkaviškio r. Jono Basanavičiaus gimtinėje - muziejuje atkurta ne vien buvusi dr. J. Basanavičiaus gyvenamoji aplinka, sodybos vaizdas, tačiau išsaugotos ir senosios tradicijos. Čia verdama net 4 rūšių gilių kava, vykdomos edukacinės programos. Svarbią vertę turi Jono Basanavičiaus gimtinę supantis Lietuvos tautinis ąžuolynas, kuris garsina muziejaus vardą. Pradėtas sodinti dar 1989 metais, šiandien ąžuolynas pripažįstamas kaip unikalus Lietuvos valstybės ir lietuvių tautos istorijos paminklas. Nuolat puoselėjamas ir kasmet plečiamas ąžuolynas pamažu didėjo ir dabar užima net 40 hektarų plotą, kuriame auga per 8000 ąžuolų. 2017 m. balandžio mėn. Jono Basanavičiaus gimtinėje Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne baigta sodinti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio giraitė. Pagal Tautinio Atgimimo ąžuolyno draugijos parengtą projektą šimtmečio giraitę – 1, 5 ha – sudaro penki ąžuolų guotai, skirti penkiems Lietuvos regionams: Sūduvai, Aukštaitijai, Dzūkijai, Mažajai Lietuvai ir Žemaitijai. Kiekvienais metais paskutinį balandžio šeštadienį Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne tradiciškai organizuojama Ąžuolyno diena. Šventės metu vyksta Ąžuolyno sumanytojų, sodintojų, Kovo 11-osios Akto signatarų, Vasario 16-osios klubo, lietuvių inteligentijos sueiga, lankomi vardiniai ąžuolai, sodinami pavieniai ąžuoliukai visuomenei nusipelniusiems asmenims ir svarbioms datoms atminti.

ŠIMTMEČIO GYVENVIETĖ

Į šią nominaciją pretenduoja bendruomenė „Senieji Antuliai“. Antupių kaimas Lietuvai davęs be galo daug garsių asmenybių. Bene garsiausi - kunigai Juozapas ir Simonas Skinkiai, vaistininkas Jonas Skinkys, aktyvūs to meto veikėjai Kazys Bujauskas. Juozas Krulikas, Vytautas, Albinas ir Juozas Stadalninkai, tai literatai, knygnešiai, tautos švietėjai, tautosakos rinkėjai. Kovose dėl Laisvės ir Nepriklausomybės 1918-1920 m. dalyvavo didelis būrys Antupių krašto savanorių, penki iš jų apdovanoti Vyčio Kryžiaus ordinu, tai Jonas Pilius, Jonas Maziliauskas, Juozas Bačkus, Bronius Draugelis ir Vincas Šiporaitis. Šiuo metu Antupių kaimą garsina čia gyvenę asmenys, tai gydytojas endokrinologas prof. Vaidotas Urbanavičius, režisierius Dalius Vaclovas Ramanauskas, pedagogas, literatas, vertėjas Algimantas Zeikus, prokuroras Rimas Bradūnas, advokatas Algaudas Kirša, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Giedrė Kaukaitė, Asta Navickaitė – Meilės Lukšienės premijos laureatė, Vilniaus Žemynos gimnazijos biologijos mokytoja, biomedicinos mokslų daktarė, Lietuvos edukologijos universiteto alumnė ir jaunieji sportininkai, tai broliai Tomas ir Paulius Barasevičiai, Arnas Draugelis, muzikantas Laurynas Mykolaitis, bei dainininkės sesutės Račiukynaitės. Kaimas ypatingas dar ir tuo, kad jame bene daugiausiai yra išlikę senųjų ūkininkų sodybų su viduryje kaimo teritorijos stovinčia ir 146 metus skaičiuojančia medine koplyčia, kuri yra įrašyta į kultūros vertybių paveldo registrą, bei aplink ją iki šių dienų veikiančiomis kaimo kapinaitėmis.


VERSLIAUSIA LIETUVOS ŠIMTMEČIO BENDRUOMENĖ

Ja pretenduoja tapti Karalkrėslio kaimo bendruomenė. Ji savo veikla pradėjo 2008 m., o 2014 m. įkūrė „Karalkrėslio kepyklėlę“. Kepyklėlėje kepami visame Vilkaviškio krašte ir kituose rajonuose gerai žinomi gardėsiai, naminė duona. Bendruomenė sertifikavusi keletą savo gaminamų tautinio paveldo gaminių: „Agutės pyragas", „Dvaro duona“, „Ponaičio riestainiai“, „Duonos kukuliai“. Savo gaminama produkcija bendruomenė prekiauja Vilkaviškio turgavietėje, švenčių, mugių metu.

ŠIMTMEČIO DOVANA

Į šią nominaciją pretenduoja Patilčių kaimo bendruomenė. 2017 m. jos savanorių dėka įkurta kaimo biblioteka. Iš viso suaukota per 1000 knygų. Kaimo bendruomenė turi tradiciją bibliotekoje rinktis kiekvieną sekmadienį bendroms veikloms.

BENDRUOMENĖ IŠGARSINUSI LIETUVĄ EUROPOJE /PASAULYJE

Tai – bendruomenė „Virbalio vartai“. 2015 m. ji įkūrė „Senųjų amatų centrą“, kuris kasmet sulaukia lankytojų ne tik iš Lietuvos, bet ir iš viso pasaulio. Vien 2017 m. centre apsilankė net 122 užsienio piliečiai iš Taivano, Tuniso, Izraelio, Vengrijos, Norvegijos, Vokietijos. Amatų centre vykdomos edukacinės programos, atvykę lankytojai ne tik kepa duonelę, lieja žvakės, audžia kilimus, bet ir susipažįsta su lietuvių liaudies tradicijomis, pasivaišina tradiciniais lietuviškais gaminiais.


Balsuoti už savo rajono žmones galite čia.Publikuota: 2018-06-20 16:11:34

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* A. Butkevičius: nesusikalbėjimas ima diskredituoti valstybę
* Vilkaviškietis šachmatų partijas transliuoja visam pasauliui
* Dvylika tarnystės metų Vilkaviškyje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip reaguojate į augančią infliaciją?
Bijau, kad neįpirksiu būtinų prekių.
Neramu, nes nuvertės santaupos.
Investavau, infliacija negąsdina.
Dėl to nesuku galvos.Kalbos patarimai

Kaip taisyklingai nurodyti pareigas?
Veiklos barų vadovų pareigų pavadinimai sudaromi su kilmininko formos priklausomuoju žodžiu, pvz.: komercijos direktorius ( direktorius komercijai būtų klaida).
Kai nusakomas pavaldumo santykis ( direktoriaus pavaduotojas ) ir veiklos sritis, kilmininkas užimtas, tai veiklos pavadinimas reiškiamas naudininku, pvz.: mero patarėjas kultūrai. Šie pavadinimai gali būti sudaromi ir su žodžiu reikalams, pvz., direktoriaus pavaduotojas gamybos reikalams.
Patarėjų pareigų pavadinimai gali būti sudaromi su žodžio klausimai įnagininku, pvz., patarėjas užsienio politikos klausimais.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas