„Santaka“ / Kaip kontroliuoti išlaidas ir sutaupyti atostogų metu? / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  



Kaip kontroliuoti išlaidas ir sutaupyti atostogų metu?


Nors internete gausu pamokymų, kaip rasti pigesnius skrydžius ar viešbučius, nemažai žmonių užsienyje vis dar patenka į tam tikras situacijas, kuriose išleidžia daugiau pinigų, nei galėtų.

To išvengti galima laikantis kelių paprastų biudžeto valdymo patarimų, kuriuos surinko finansų ekspertai iš Londone įkurtos skaitmeninės bankinės alternatyvos „Revolut”. Šie patarimai jums padės kelionėse nepasiklysti tarp skirtingų valiutų, pilnai kontroliuoti savo pinigus ir net sutaupyti!

1. Atsiskaitymai skirtingomis valiutomis gali būti pigesni

Toks patarimas gali būti ypač naudingas renkantis keliones į Aziją, be to, ten nuvykus taip pat dažnai prisireikia rezervuoti vietinius skrydžius. Pirmiausiai, kad iš tiesų išleistumėte mažiau, turite būti tikri, jog perkant kita valiuta neteks mokėti už jos keitimą – laimei, jau yra bankinių alternatyvų, kurių išduodamos kortelės leidžia atsiskaityti bet kuria valiuta be papildomų keitimo mokesčių. „Revolut“ ekspertai atrado, kad perkant skrydžius iš tarp Londono ir Niujorko, vien pasirinkimas atsiskaityti Danijos kronomis gali sutaupyti apie 15 eurų.


2. Niekada nekeiskite pinigų prieš kelionę arba oro uoste

Ši dažna klaida jau eilę metų tuština keliautojų kišenes. Daugeliu atvejų, jeigu pinigus prieš kelionę nutarsite keisti vietiniame banke ar valiutų keitykloje, susidursite ne tik vartotojui nepalankiu valiutų keitimo kursu, bet ir komisiniais už keitimą. O viena „brangiausių” keliautojų klaidų - tai valiutos keitimas oro uoste, tiek prieš skrydį, tiek ir nusileidus: būtent čia visada siūlomi patys prasčiausi keitimo kursai ir didžiausi komisiniai.

Tačiau mes suprantame, kad tam kuriose situacijose keliaujant grynieji būna reikalingi. Ką daryti tokiu atveju? Atvykus į kelionės tikslą, geriausia susirasti bankomatą ir pinigus išsigryninti iš savo kortelės. Stenkitės vienu kartu išsigryninti tiek pinigų, kad jų pakaktų visai kelionei, kadangi jeigu tai darysite kelis kartus, kaskart turėsite mokėti ir mokesčius už kortelės naudojimą užsienyje. Idealiu atveju - naudokitės tokia kortele, kuri leidžia pinigus užsienyje išsigryninti nemokamai.

3. Visada atsiskaitykite ir vietos valiuta

Tai - vienas iš svarbiausių dalykų, ką turi žinoti visi keliautojai. Jei iškeliaujate už euro zonos ribų, visada rinkitės, kad lėšos iš jūsų kortelės būtų nuskaitytos vietos valiuta - tas pats galioja ir atsiskaitant kortele, ir išsigryninant pinigus bankomante. Jei pasirinksite, kad lėšos būtų nuskaitytos jūsų kortelės valiuta (tarkime, eurais), tada užsienio bankas atsiskaitymo metu eurus konvertuos į vietos valiutą, ir pritaikys savą kursą bei keitimo mokestį. Taigi, vėliau pamatysite, kad iš jūsų kortelės buvo nuskaičiuota tikrai daugiau pinigų, nei manėte!


4. Laikykitės numatyto biudžeto

Žinoma, atostogaujant norisi sau nieko negailėti, tačiau jei kartais aplanko nuostaba dėl to, kur išgaravo pinigai - vertėtų sau nustatyti bent apytikrį dienos biudžetą. Jei nemėgstate rinkti čekių ir skaičiuoti išlaidų, naudokitės išmaniosiomis technologijomis - galite rasti ne vieną mobiliąją programėlę, kuri padės sekti savo išlaidas realiu laiku ir geriau įsivaizduoti, kiek pinigų jums dar liko iki atostogų pabaigos.

5. Jokių skolų!

Ši situacija ypač gerai pažįstama visiems, keliaujantiems su draugų kompanija - vienas jūsų kelionėje apmoka pietų sąskaitą, kitas nuperka muziejaus bilietus, trečias - ledų… Tačiau kai reikia suskaičiuoti ir išsidalinti atostogų išlaidas, paaiškėja, kad kai kurie atsiskaitymo čekiai pamesti, kažkas mokėjo grynais, o kiti - kortele. Natūralu, kad ir šiaip nesinori švaistyti laiko su kalkuliatoriumi, todėl kartais kai kurie lieka už savo atostogas ir neplanuotai permokėję. Kad išvengtumėte panašių situacijų ir negaištumėte laiko skaičiavimams, stenkitės visas išlaidas pasidalinti iškart. Patogiausia tai daryti išmaniųjų programėlių pagalba, tarkime, „Revolut”, kai poros mygtukų paspaudimų galite iš bičiulių susigrąžinti skolas, arba susimokėti patys.




Publikuota: 2018-07-05 11:08:47

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai