„Santaka“ / Lietuvių konservavimo įpročiai keičiasi: vietoj uogienių gamybos renkasi uogų šaldymą / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Lietuvių konservavimo įpročiai keičiasi: vietoj uogienių gamybos renkasi uogų šaldymą


Lietuviai vasarą ne tik mėgaujasi šviežiomis vasaros gėrybėmis, bet ir stengiasi pasiruošti jų žiemai. Prekybininkai pastebi, kad ankstyvas ir gausus daugelio daržo, sodo ir miško gėrybių derlius šiemet paskatino gyventojus konservavimu bei šaldymu užsiimti aktyviau. Taip pat sekdami sveikesnės mitybos tendencijomis lietuviai uogas ar vaisius vis dažniau šaldo, o ne gamina iš jų uogienes stiklainiuose su daug cukraus.

Prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė sako, kad pastaraisiais metais lietuviai daržoves ir vaisius dažniau šaldo, o taip pat patys gaminasi įvairius pagardus ir padažus.

„Paprastai daržovių, vaisių ir uogų šaldymo sezonas prasideda gegužės pabaigoje ir tęsiasi iki antros liepos pusės. Tai matome iš įvairios talpos šaldymo indelių pardavimų. Tuo metu konservavimo sezonas prasideda kiek vėliau, tačiau ir trunka ilgiau – iki pat rugsėjo pabaigos. Visą šį laikotarpį tikrai paklausūs išlieka konservavimui skirti stiklainiai ir indeliai. Tiesa, pastebime, kad pastaruoju metu gyventojai linkę pirkti mažesnės talpos – nuo 0, 25 l iki 1, 5 l – stiklainius“, – sako B. Čaikauskaitė.



Didesnių stiklainių, anot B. Čaikauskaitės, ieškoma vis rečiau greičiausiai dėl to, kad gyventojai šiandien nori išbandyti daugiau ir įvairesnių konservavimo receptų, o ne prikaupti kuo didesnius kiekius gėrybių. Įgudę lietuviai šiandien jau pasigamina ir išties įmantrių pagardų, kuriems ieško pakankamai išskirtinių ingredientų.

„Lietuvius vasarą ruošiantis žiemai rodo ir įvairių konservavimo ingredientų ir prieskonių pardavimo augimas. Pavyzdžiui, pipirų žirneliais pardavimai konservavimo sezono metu išauga 2-3 kartus, lauro lapų – iki 2 kartų, o štai daugeliui konservavimo receptų reikalingo acto – net 3-4 kartus. Ypač populiarėja ir specialūs konservavimo prieskoniai. Prognozuojame, kad pagal pardavimus šiemet jie pralenks kmynus ar lauro lapus“, – sako B. Čaikauskaitė.

B. Čaikauskaitės teigimu, šaldymo ir konservavimo indeliais, stiklainiais ir dangteliais parduotuvėse prekiaujama tol, kol išlieka jų paklausa, o ši paprastai jaučiama iki šviežių daržovių, vaisių, uogų ar grybų sezono pabaigos.

„Be abejo, dalis gyventojų nenori ar neturi laiko patys užsiimti daržovių, uogų ar vaisių konservavimu ir šaldymu, todėl prireikus juos renkasi iš parduotuvių asortimento. Pavyzdžiui, konservuoti žirneliai ar kukurūzai yra tikrai populiarus produktas ištisus metus – o ypač prieš didesnes šventes. Gyventojai noriai renkasi ir įvairias šaldytas daržoves. Dažnas šiandien žino, kad užšaldytose daržovėse yra išsaugoma didžioji dalis naudingųjų medžiagų, todėl nesant galimybės valgyti šviežių gėrybių, šaldytas renkasi kaip gerą alternatyvą“, – pažymi B. Čaikauskaitė.





Publikuota: 2018-08-09 10:43:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai