„Santaka“ / Dilgėlinė – nemaloni alergija, kurios priežastį atrasti pavyksta ne visiems / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Dilgėlinė – nemaloni alergija, kurios priežastį atrasti pavyksta ne visiems


Skambiu pavadinimu išsiskirianti dilgėlinė taip vadinama ne šiaip sau – ant odos atsiradę bėrimai ir pūkšlės išties primena nudilginimą.

Tačiau jei paprastos dilgėlių sukeltos raudonos dėmelės pranyksta net neįdėjus pastangų, asociatyviu pavadinimu pavadintos dilgėlinės gydymas yra kur kas nemalonesnis, o alerginės reakcijos ignoravimas gali sukelti net mirtį. Pomidorai, citrusiniai vaisiai, riešutai – tai tik dalis produktų, kurių griežtai reikia vengti pajutus dilgėlinės simptomus.

Pasak gydytojos dermatovenerologės Ingos Kisielienės, dilgėlinė yra neužkrečiama liga, kurios tikrą priežastį išsiaiškinti nėra lengva ir ne visada pavyksta. Ją sukelti gali gausybė šaltinių, pavyzdžiui, vartojami medikamentai, kontaktas su gyvūnais ar net suvalgytas kiaušinis.

„Dilgėlinė gali pasireikšti nuo kai kurių antibiotikų, virusinių infekcijų, staigios temperatūrų kaitos, gyvūnų pleiskanų ir kailio, lėtinių ligų ar įvairių maisto produktų, ypač, riešutų, jūros gėrybių, kiaušinių, braškių. Daliai pacientų priežastis taip ir lieka neišaiškinta”, – pasakoja dermatovenerologė.


Atpažinti simptomus

Dilgėlinę identifikuoti padeda fizinis bėrimo panašumas į dilgėle „paglostytą“ odą, tačiau, pasak gydytojos, įkyriai niežtinčios vietos patariama nekasyti.

„Dilgėlinė pasireiškia niežtinčiais, raudonos spalvos iškilusiais bėrimais, panašiais į atsirandančius po nudilginimo dilgėle. Simptomai gali tęstis kelias dienas, lėtinės dilgėlinės atveju – kelias savaites ar mėnesius. Odos kasymas, stresas ar alkoholis visus dilgėlinės simptomus gali dar pabloginti“, – teigia gydytoja.

„Eurovaistinės“ vaistininkė Ilma Plynytė antrina, jog šios alerginės ligos bėrimo skiriamasis bruožas yra balkšvos ar rausvos pūkšlės su aiškiais kraštais. Ji priduria, jog bet kurioje kūno srityje gali atsirasti paburkimų, o jei prie visų simptomų dar jaučiamas ir patinimas burnos ertmėje, tai signalizuoja apie labai stiprią alerginę reakciją.

„Jei tarp įprastų simptomų pasireiškia lūpų, liežuvio patinimas ar jaučiamas pasunkėjęs kvėpavimas, tai gali įspėti apie sunkią alerginę reakciją, kuri gali baigtis net mirtimi“, – įspėja farmacininkė.


Vaistininkės teigimu, pasireiškus dilgėlinėms simptomams, ypač jiems kartojantis, būtina kreiptis į specialistus, kurie paskirtų gydymą. O laukti vizito pas gydytoją gali būti lengviau nuslopinus simptomus liaudiškomis priemonėmis.

„Niežtinčias vietas galima sudrėkinti valgomuoju actu, tepti degutu ar nutrijų taukais, uždėti šaltą kompresą“, – pataria „Eurovaistinės“ atstovė ir pakartoja gydytojos išsakytą patarimą jokiu būdu pažeistų vietų nekasyti.

Padeda sureguliuota mityba

Dermatovenerologė I. Kisielienė atkreipia dėmesį, kad susirgus dilgėline svarbu atkreipti tiek į išorinius dirgiklius, tiek ir mitybą. „Atsiradus dilgėlinės simptomams reikėtų vengti daug histamino turinčių arba histaminą atpalaiduojančių maisto produktų, pavyzdžiui, riešutų, jūros gėrybių, baklažanų, pomidorų, fermentinių sūrių, rūkytų ar vytintų maisto gaminių, citrusinių vaisių, marinuotų daržovių“, – apie rimtus mitybos pokyčius perspėja gydytoja.

Taip pat patariama ypatingai pasaugoti odą: nedirginti jos aptemptais drabužiais ar nenatūraliais prausikliais.



Publikuota: 2018-08-17 11:24:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai