„Santaka“ / Ekspertų patarimai, kaip išvengti grėsmių banko sąskaitai / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Ekspertų patarimai, kaip išvengti grėsmių banko sąskaitai


Lietuvai pasitvirtinus nacionalinę kibernetinio saugumo strategiją, virtualioje erdvėje kylančioms grėsmėms įvardyti ir išvengti valstybė skirs dar daugiau dėmesio. Nuo ko pradėti vartotojui, kurio dažniausiai naudojami įrankiai – pokalbių ir socialinių tinklų programėlės bei elektroninė bankininkystė? Lietuvos bankų asociacijos (LBA) specialistai pateikia patarimų, kaip saugiai valdyti savo finansus internetu.

LBA duomenimis, nuo 2010 metų pabaigos iki 2018 metų I ketvirčio registruotų el. bankininkystės vartotojų skaičius išaugo penktadaliu – nuo apytikriai 3, 5 iki 4, 2 mln. registruotų vartotojų, taigi kai kurie gyventojai turi po keletą prisijungimų. Kita tendencija – elektroninės bankininkystės paslaugos iš kompiuterių vis sparčiau keliasi į išmaniuosius telefonus, tad bankų mobiliosios programėlių funkcijų spektras vis plečiamas. Finansinių paslaugų teikėjai nuolat investuoja į jų saugumą, tačiau specialistai pataria ir patiems vartotojams – tiek įgudusiems, tiek virtualiąsias galimybes tik atrandantiems – įsidėmėti kibernetinio saugumo pagrindus.

Saugokite kaip namų raktus

Nesenstanti klasika – niekam neatskleiskite prisijungimo prie el. bankininkystės duomenų! Vartotojo ID, slaptažodžiai ir kt. yra raktas nuo Jūsų sąskaitų banke, todėl taip, kaip saugote savo piniginę ir grynuosius, turite saugoti ir šiuos duomenis. Nepalikite lapelio su užrašyta prisijungimo informacija nesaugiose vietose, nesinešiokite piniginėse kartu su mokėjimo kortelėmis ar pan.



Slaptažodis – išties slaptas

Pasirinkite saugų ir sudėtingą slaptažodį. Pasitelkite bent truputį išradingumo ir nesudarykite slaptažodžio iš savo vardo, pavardės, adreso ar gimimo datos.

Neapsigaukite sulaukę skambučio

Bankai, lizingo bendrovės, mobiliojo ryšio operatoriai, kitos paslaugų įmonės ar institucijos neskambina ir nesiunčia elektroninių laiškų prašydami elektroniniu būdu pateikti asmeninę informaciją. Ji priklauso tik jums.

Nepasimaukite ant sukčių kabliukų – vis pasitaiko atvejų, kai policijos, „Sodros“, mokesčių inspekcijos pareigūnais ar giminaičiais bei jų pažįstamais prisistačiusieji asmenys išvilioja bankininkystės prisijungimo kodus, asmens duomenis.

Būkite nuoseklūs

Būkite atsargūs, naudodamiesi neapsaugotais belaidžio interneto ( wi-fi ) tinklais, pavyzdžiui, oro uostuose, kavinėse. Jeigu prisijungėte prie vieno iš jų, stenkitės nesijungti prie savo el. pašto ar kitų asmeninių duomenų. Neįrašykite svarbios informacijos į internete iššokančius ( pop-up ) langus, nes šie gali nuvesti į nesaugią aplinką.



Atsarga gėdos nedaro

Jeigu pastebite, kad prisijungiant prie el. bankininkystės programa „stringa“ ar prašo pakartoti duomenis dar kartą, susisiekite su banku, pasiteiraukite dėl galimų techninių nesklandumų.





Publikuota: 2018-08-17 11:37:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai