„Santaka“ / Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai / Pasienis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Pasienis

Dalinkitės:  


Svečiai apžiūrėjo išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugos priemones.

VSAT nuotr.


Vištytyje viešėjo užsienio šalių diplomatai

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vištyčio užkardoje lankėsi garbūs svečiai. Sieną su Rusija apžiūrėjo 11 Europos Sąjungos šalių diplomatų.



Gausi delegacija

Vizito metu Lietuvoje reziduojantiems Europos Sąjungos šalių diplomatams buvo pristatyta sienos su Rusija apsauga ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) veikla. Svečiai lankėsi ne tik Vištyčio, bet ir Rociškių bei Kudirkos Naumiesčio užkardose. Lietuvoje reziduojančių Europos Sąjungos šalių ambasadorius bei ambasadų atstovus lydėjo vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas, kiti Vyriausybės ir Vidaus reikalų ministerijos pareigūnai, VSAT vado pavaduotojas Vidas Mačaitis.

Kaip pasakojo Vištyčio užkardos vadas Donatas Iškauskas, mūsų rajone sieną saugantiems pasieniečiams teko priimti daugiau nei trijų dešimčių žmonių delegaciją, kuri Vištytyje viešėjo apie porą valandų. Svečiai domėjosi sienos su Rusija ruožais ir jos apsaugos sistemomis.



Išskirtinis ruožas
Vienas efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų yra šiuolaikinės stebėjimo sistemos.


Užkardos vadas užsienio šalių diplomatams ir Lietuvos pareigūnams papasakojo apie sienos apsaugos ypatumus mūsų krašte. Kad Vištyčio užkardos pasieniečiai saugo 39 km ruožą nuo trišalės sankirtos, kur susieina trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos – ribos, iki Kybeikių kaimo, kur prasideda Kybartų užkardos saugoma teritorija. Vištyčio užkardos saugomas ruožas įdomus tuo, jog yra labai įvairus: 8, 5 km sienos eina ežeru, 6 km – Lieponos upe, 0, 8 km – Matlaukio tvenkiniu ir 0, 5 km – pelkėmis, o likusieji 23, 2 km – kloniais ir kalneliais. Taigi įprastinių apsaugos priemonių neužtenka, dėl to šios užkardos pasieniečiai turi ir vandens transporto priemonių.

Vištyčio pareigūnai dažnai patruliuoja kelyje, vedančiame per Lenkiją į Europos gilumą. Nors kelias ir ne magistralinis, tačiau juo vyksta gan intensyvus judėjimas. Dažnai šiuo keliu bandoma gabenti vogtus automobilius, cigaretes, nelegaliai vykstančius asmenis.



Matė Rusiją

Užkardos vadas pademonstravo sienos su Rusija apsaugai naudojamas priemones – apsauginę tvorą, sienos stebėjimo sistemą, apžvalgos įrenginius. Papasakojo, kad pernai maždaug 45 km sausumos atkarpose nuo trišalio Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos valstybių sienų sankirtos taško ties Vištyčiu iki Nemuno buvo pastatyta apsauginė tvora. Ši priemonė sienos apsaugai taip pat labai efektyvi. Pastačius tvorą bei įdiegus kitas priemones bandymų pažeisti sieną ar iš Kaliningrado srities gabenti kontrabandą labai sumažėjo.


Diplomatai pritarė, kad vienas efektyviausių valstybės sienos kontrolės būdų yra šiuolaikinės stebėjimo sistemos.

D. Iškauskas svečius nuvedė į vietą prie ežero, kur prieš tris dešimtmečius, tiesiai pro buvusią Vištyčio ligoninę, vedė kelias į Rusiją. Ne tik užsienio diplomatams, bet ir kitiems Vištyčio užkardoje anksčiau nesilankiusiems svečiams ši vieta, kur matosi Rusijos teritorija, pasirodė itin įdomi. Svečiai domėjosi sienos atsiradimo istorija bei specifiniais išorinės Europos Sąjungos sienos apsaugos subtilumais.



Publikuota: 2018-09-21 08:37:53

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai