„Santaka“ / Išsipildžiusi svajonė stovi Radiologijos skyriuje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2018-10-29 16:09

Dalinkitės:  


Radiologijos skyriaus vedėja Diana Barčaitienė kolegoms ir ligoninės svečiams pristatė naują diagnostikos aparatą – mamografą.

Autorės nuotr.


Išsipildžiusi svajonė stovi Radiologijos skyriuje

Eglė KVIESULAITIENĖ


Nors aukščiausi šalies politikai vis grasina rajono ligoninėms, mūsiškė net neketina pasiduoti. Ketvirtadienį ligoninėje Savivaldybės vadovams bei medikų bendruomenei buvo pristatyti nauji pirkiniai, kurie labai pravers rūpinantis gyventojų sveikata.



Planavo ilgai

Ko gero, daugelis į šventę pakviestų rajono šeimos gydytojų jau žinojo apie Vilkaviškio ligoninės vadovo Lino Blažaičio pagaliau įgyvendintą svajonę – įgytą mamografą. Beveik 200 tūkst. eurų kainavusio pirkinio ligoninės medikai laukė ne vienus metus.

Kaip sakė pats L. Blažaitis, įsigyti mamografą – krūtų diagnostikos aparatą – buvo nutarta 2014 metais. Tada ligoninės pirkinį „palaimino“ ankstesnioji rajono Taryba ir net Sveikatos apsaugos ministerijai pavyko įrodyti, kad šio brangaus medicininio įrenginio Vilkaviškiui labai reikia.

Vis dėlto svajonei tuo metu nebuvo lemta išsipildyti, mat sugedo pats brangiausias įstaigos diagnostinis aparatas – kompiuterinis tomografas. Paaiškėjus, kad jo remontuoti neapsimoka, neplanuotas pirkinys „surijo“ visus sutaupytus pinigus ir svajonę apie mamografą teko atidėti ateičiai.

Tačiau šiandien naujasis pirkinys jau stovi Radiologijos skyriuje, suremontuotose ir specialiai įrengtose patalpose. Kabinetus remontavo patys ligoninės darbininkai, o juos papuošti ir suteikti jaukumo buvo paprašyta originalių karpinių meistrės, iniciatyvios vilkaviškietės Vaidutės Diržiuvienės. Ji patalpos sienas dekoravo žolynų, mėtų lapelių ir žiedų motyvais.




Geresnis už kaimynų

Tiesa, mamografas pradės dirbti tik po kelių savaičių, kai bus atliktos visos patikros ir baigsis dokumentų tvarkymas. Ligoninės medikai – ypač su mamografu dirbsiantys radiologai Diana Barčaitienė, Deividas Kašinskas ir Aušra Sakalavičienė bei radiologijos technologės Danutė Milinkevičienė ir Ingrida Ulevičienė – to nekantriai laukia.

Į mamografo pristatymą atvykęs medicinine įranga prekiaujančios UAB „Arbor Medical Corporation LT“ direktorius Aurimas Širvinskas kalbėjo, kad vilkaviškiečiai visai neturėtų krimstis, jog jų svajonės įgyvendinimas kiek užtruko. Mat medicininė technika tobulėja taip greitai, kad Marijampolės ligoninės prieš septynerius metus įgytas mamografas jau gerokai senstelėjęs ir daug prastesnių parametrų. Pernai juo atlikta 3260 tyrimų.

Vilkaviškiečių įsigytą mamografą gamino japonų firma „Fuji“. Naujos kartos skaitmeninis aparatas pasižymi maža radiologine apšvita ir didelė erdvine raiška, kuri yra trečdaliu didesnė nei Marijampolės ligoninės mamografo.

Aparatas skenuos krūtis dviem kryptimis. Tyrimas su parengimu užtruks apie 10 minučių, tačiau skenavimas vyks vos kelias sekundes.

Tam, kad pacientė jaustųsi jaukiau, ji galės pasirinkti net mamografo švieselių spalvą.


Mamografo nuotraukų vaizdai skaitmeniniu būdu perduodami tiesiai į kitame kabinete esantį kompiuterį, kur ypač didelės raiškos monitoriuose vaizdus vertins gydytojai radiologai.



Reikia siuntimo

Iš viso šalyje yra 38 mamografai, kurių tik trečdalis – skaitmeniniai. Dauguma jų – didžiuosiuose Lietuvos miestuose, todėl daugeliui rajonų gyventojų kyla sunkumų nuvykti išsitirti krūtis. Nemokamas mamografinis tyrimas kas dveji metai priklauso visoms moterims nuo 50 iki 70 metų, tačiau išsitiria tik kas penkta. Pernai Lietuvoje atlikta 106 tūkst. mamografijų.

A. Širvinskas kalbėjo, jog labai svarbu, kad moterims mamografijos tyrimas būtų kuo prieinamesnis, mat kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 1500 naujų krūties vėžio atvejų (išvedus statistiškai mūsų rajone – 30–40). Jei vėžys aptinkamas pirmoje stadijoje, moters išgyvenimo tikimybė penkerius metus ir ilgiau siekia 95–100 proc., antroje – 70–90 proc., trečioje – 50 proc.

L. Blažaitis pasidžiaugė, kad mūsų rajono moterys gan atsakingai vertina savo sveikatą, tad atlikti mamografiją pagal ankstyvosios krūties vėžio diagnostikos programą nuvyksta kone 80 proc. Todėl ligoninės vadovas tikisi, kad vietoje turint mamografą, pasitikrins visos.


Tam, kad moteris galėtų išsitirti mamografu, reikalingas šeimos gydytojo siuntimas. Tyrimas bus atliekamas ne tik į krūties vėžio prevencijos programą pagal amžių patenkančioms moterims, bet ir toms, kurioms įtariama krūties patologija.



Mankštos su virvėmis ir diržais

Naująjį diagnostikos aparatą aprodę ligoninės medikai svečiams padarė dar vieną staigmeną. Mat paaiškėjo, kad mamografas – ne vienintelis naujas pirkinys. Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriuje laukė „Redcord“ terapijos demonstracija, kur kineziterapeutė Simona Buragienė mankštino pacientę specialia virvių ir diržų sistema pagal „Neurac“ metodiką. Beje, Simona – vienintelė Marijampolės apskrityje specialistė, turinti licenciją dirbti pagal šią dar naują Lietuvoje metodiką.

Mankštos su „Redcord“ virvių ir diržų sistema rekomenduojamos gydant nugaros, juosmens, dubens srities, kaklo, pečių, kojų sąnarių skausmus. „Redcord“ virvių ir diržų sistema taip pat naudojama judesių sutrikimams gydyti, raumenų jėgos silpnumui malšinti, širdies ir kraujagyslių sistemai stiprinti ir kt. Tie, kurie dažnai gydosi sanatorijose, ko gero, yra bandę „Redcord“ mankštą ir žino jos efektyvumą.



„Rankovės“ ir „kojinės“

Dar vieną fizioterapijos prietaisą – limfodrenažinį masažuoklį – pademonstravo Fizinės medicinos ir reabilitacijos skyriaus vedėja Jolanta Kononenkaitė. Keturių kamerų naujausios kartos aparatas turi 8 programas. Suslėgto oro spaudimas tolygiai pasiskirsto „rankovėse“ bei „kojinėse“, atlikdamas ritmišką, švelnų, banguojantį masažą. Slėgio banga prasideda nuo pirštų galiukų, tada kyla aukštyn. Po to slėgis vienu metu krenta ir vėl eina nauja banga.

Limfodrenažinis masažas stimuliuoja limfos tekėjimą, pašalina iš organizmo šlakus, sužadina veninę kraujotaką, mažina patinimus, padeda sumažinti raumenų ir sąnarių skausmus, atpalaiduoja po intensyvių treniruočių, padeda pooperaciniam gydymui, taip pat jis yra skirtas grožio procedūroms.

Mechaniniai aplikatorių judesiai sukuria efektyvų, švelnų ir ilgalaikį spaudimą, kuris ypač reikalingas gydant celiulitą ir esant apelsino žievelės odai.

Abi fizioterapijos procedūras skiria gydytojas reabilitologas. Šios procedūros – mokamos. Vieno „Redcord“ mankštos seanso kaina – 8 eurai, limfodrenažinio masažo – 4,30 euro. Jei procedūros ligoniui bus skirtos kaip ambulatorinė reabilitacija, jas apmokės iš ligonių kasų biudžeto.

Ligoninės vadovas L. Blažaitis sakė, kad tai dar ne paskutiniai pirkiniai, mat netrukus žadama atnaujinti palatų lovas. Žadama įgyti 15 naujų funkcinių lovų, kurioms 20 tūkst. eurų skyrė Savivaldybė. Mamografui įsigyti taip pat buvo skirta pinigų iš šių metų rajono biudžeto. Prie diagnostinio aparato Savivaldybė prisidėjo 40 tūkst. eurų.






Galerija: Nauji pirkiniai




Publikuota: 2018-10-29 16:09:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai