„Santaka“ / Kartu su žymiais floristais puošė erdves popiežiaus vizitui / Lietuvoje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuvoje

Dalinkitės:  


Rasutė Lažauskienė kuria puokštes įvairioms progoms ir sako, kad šįmet ypač populiarios lietuviškų darželių gėlės.

Kristinos ŽALNIERUKYNAITĖS nuot.


Kartu su žymiais floristais puošė erdves popiežiaus vizitui

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Karalkrėslio kaime gyvenanti Rasutė Lažauskienė floriste tapo neseniai – šios srities penkių mėnesių kursus ji baigė tik šįmet. Tačiau moteriai vienintelei iš viso rajono nusišypsojo laimė dirbti komandoje, kuri puošė lauko altorių Kauno „Santakos“ parke popiežiaus Pranciškaus vizitui.

Sėkmė – ne atsitiktinumas

Šią patirtį Rasutė Lažauskienė vadina nepaprastu nuotykiu, nes tokia laimė, anot jos, pasitaiko tik kartą gyvenime. Ir tai – ne atsitiktinumas. Tik baigusi kursus ji ėmė reklamuoti savo puokštes feisbuke, socialinio tinklo platybėse susirado žymų Lietuvos floristą Marijų Gvildį ir stengėsi su juo susidraugauti, nes šio žmogaus darbai Rasutei ypač imponavo.

Pusamžei moteriai, kuri tik neseniai įgyvendino savo gyvenimo svajonę ir baigė floristikos kursus, tai nebuvo lengva, tačiau jos pastangos nenuėjo veltui – po gero mėnesio M. Gvildys priėmė kvietimą tapti feisbuko draugu ir ėmė domėtis jos darbais. O vieną dieną dar tik pradedanti floristė gavo kvietimą į tarptautinę „Land Art“ bienalę, kurios tradiciją puoselėja postmodernios floristikos meno srovės Lietuvoje pradininkas M. Gvildys.



Menas – iš gamtos

„Land Art“ (išvertus reiškia žemės menas) atsirado XX a. septintajame dešimtmetyje iš protesto prieš vartotojiškumą ir noro ugdyti ekologinį sąmoningumą. Šio meno atstovai objektus kuria gamtoje iš čia pat randamų medžiagų: sausuolių, žabų, lapų, akmenų, smėlio, molio. Gamtoje darbai ir eksponuojami.

Babtyno Žemaitkiemio dvare Rasutė kartu su kitais pakviestaisiais praleido keturias dienas. Ji su visa komanda buvo mokoma ir vertinama keturių žymių floristikos meistrų: ispano Didako Pereso Maso – garsiosios Katalonijos floristikos meno mokyklos „Smilax“ dėstytojo, sutuoktinių Marko ir Rebekos Fordų iš Didžiosios Britanijos, ir, aišku, M. Gvildžio – Lietuvos profesionaliosios floristikos čempiono.

Čia vilkaviškietė kartu su žmonėmis iš 7 užsienio šalių iš vytelių kūrė didžiulę įspūdingą arką, kuri puikiai įsikomponavo į dvaro aplinką ir tapo sodybos akcentu, prie kurio mielai fotografuojasi lankytojai.



Pakvietė į komandą

Susipažinusi su pasaulinio garso floristikos meistrais ir padirbėjusi su jais, R. Lažauskienė netrukus sulaukė visai netikėto kvietimo – prisidėti puošiant aplinką popiežiaus vizitui. Apie tokią laimę ji sakė niekada net nesvajojusi. Tad ilgai nesvarsčiusi sutiko ir nusiteikė įtemptam keturių dienų darbui.


Sutvarkyti ir paruošti kompozicijoms jūrą geltonų gerberų žiedų, iš jų bei iš tūkstančio įvairių augalų vazonuose sukurti dekoracijas buvo nemenkas iššūkis net ir vieniems talentingiausių šalies floristų. Svarbiausia, kad M. Gvildys su kitu žinomu kolega Sergejumi Zarecku įgyvendino savo idėją – sekmadienio rytą šv. Mišiose Kaune tikintieji išvydo ne pompastišką prabangą, o jaukų subtilumą, neužgožiantį viso renginio idėjos – vilties ir tikėjimo.



Siekė jaukaus paprastumo

Kaip pasakojo Rasutė, iš pradžių svarstytos dvi idėjos: viena – Lietuvos šimtmečio proga dekore naudoti vėliavos spalvas, kita – pasirinkti baltai gelsvus atspalvius žaliuojančiame fone. Galiausiai pasilikta prie antrojo varianto – paprastumo ir kuklumo. Tad puošiant aplinką vietoje prabangių orchidėjų, anturių ar rožių žiedų floristai rinkosi laukų ramunes primenančias gerberas, rusvai žalias hortenzijas, baltažiedes chrizantemas ir lelijas. Altorių apjuosė dracenų eilės, paparčiai, tujos, rododendrai, šlamučių gijos.

Žaluma didžiuliu vilkiku atvežta iš „Žiežmarių gėlių“ šiltnamių. Sukurta apie 100 metrų dekoro. Kad tai – didžiulis ir sudėtingas projektas, pripažino visa komanda.


Kaip pasakojo R. Lažauskienė, darbo vietoje jie triūsdavo nuo ankstyvo ryto iki išnaktų. Miegoti visi išsiskirstydavo jau šviečiant mėnuliui. Darbo vietoje dekoratoriai buvo maitinami, vaišinami kava, arbata.



Su iššūkiais susidorojo

Dirbančius juos visąlaik stebėjo griežta apsauga. Išeiti ir pareiti į teritoriją nebuvo galima kada panorėjus, mat dekoratoriai buvo vieninteliai žmonės, kurie su savimi nešiojosi aštrius įrankius: peilius, žirkles, vielas. Tad jiems teko didžiulis apsaugininkų dėmesys, visiems reikėjo specialių leidimų.

O kur dar didžiulis paruošiamasis darbas! Neužteko gėles susinešti ir tiesiog sukomponuoti. Jos turėjo išbūti kaip šviežios kelias paras, buvo karšta, reikėjo iš toli prisinešti vandens ir nuolat atsargiai laistyti. Vėliau viską teko saugoti nuo pakilusio stipraus vėjo, sugalvoti, kaip įtvirtinti dekoracijas, kad jos nenuvirstų kalbant popiežiui.

Sakyklai puošti tarptautinė floristų komanda sukūrė šakas primenančias dekoracijas iš miskanto lapų. Rugsėjo antroje pusėje jie turėjo ypač įdomų nuauksinto šiaudo atspalvį ir labai derėjo prie specialiai popiežiaus vizitui sukurtų baldų.

Pasibaigus šv. Mišioms ir išsiskirsčius tūkstančiams jų dalyvių, floristai iki vėlumos nurinkinėjo puošmenas. Augalai vazonuose grįžo į šiltnamius.



Kasdienybėje – tiesiog gėlininkė

Didžiulio ir gražaus renginio įspūdžiai dar neišblėso. Vilkaviškietė vis prisimena tą pakilią atmosferą, kai darniai kartu su kitais komandos nariais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Latvijos, Ukrainos ir net iš Sibiro savanoriškai, be jokio atlygio dirbo vardan gražaus tikslo – tinkamai sutikti ypatingą svečią.

O kasdienybėje Rasutė – tiesiog gėlių pardavėja, kurią verslo pradžiai po savo sparnu priglaudė „Santa Barbaros“ kavinės savininkas, leisdamas teritorijoje pardavinėti savo gėles ir kuriamas puokštes. Tiesa, daugiausiai užsakymų floristė sakė gaunanti internetu. Prieš Vėlines ji ketina savo kūrybos puošmenomis prekiauti prie kapinių. Juk vien gražiais įspūdžiais gyvas nebūsi. Svarbiausia, pasak R. Lažauskienės, kad sulaukusi penkiasdešimties ji gebėjo įgyvendinti tai, apie ką svajojo bemaž visą savo gyvenimą. Dabar moteris su komanda jau ruošiasi kalėdinės floristikos parodai „Įkvėpimo naktis“ Kauno miesto rotušėje.



Galerija: Floristikos sprendimai




Publikuota: 2018-10-30 10:39:15

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai