„Santaka“ / Vilkupių kaimo „erelis“ bausmę atliks areštinėje / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Neblaivūs vairuotojai dažniausiai sulaikomi policijos reidų metu.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Vilkupių kaimo „erelis“ bausmę atliks areštinėje

Eglė KVIESULAITIENĖ


Kaip sudrausminti vairuotojus, kurie neblaivūs važinėja automobiliais ir nepaiso nuobaudų? Tokį klausimą kelia savais „ereliais“ besipiktinantys Vilkupių kaimo (Kybartų sen.) gyventojai.



Važinėja girti

Redakcija sulaukia ne pirmo signalo iš Vilkupių kaimo. „Santakoje“ perskaičiusi, kad rugsėjo 15 d. jų kaimo gyventojas Mantas Markevičius vėl buvo sulaikytas neblaivus prie vairo, vilkupiečių vardu paskambino Birute prisistačiusi moteris. Ji sakė, kad tiek Mantas, tiek jo brolis Tadas neblaivūs automobiliais važinėja nuolat.

Sulaukę skambučio apie problemas Vilkupiuose informavome rajono policijos komisariatą. Tačiau šiomis dienomis vėl gavome signalą iš Vilkupių. Šįkart į redakciją atkeliavo laiškas.

Kelių Vilkupių moterų vardu parašiusi laiško autorė skundėsi, kad skambutis redakcijai nieko nepadėjo, mat Mantas ir vėl važinėja lyg niekur nieko.

„Kai rugsėjo 15 d. Mantą pagavo girtą prie „Renault Laguna“ vairo, policija mašiną išsivežė. Bet po poros dienų mašina jau buvo atiduota ir Mantas bei jo brolis Tadas vėl ja važinėjo. Nė vienas iš jų teisės vairuoti neturi, tai kaip čia dabar yra? Kaip mums vertinti jūsų ir pareigūnų darbą, jei taip vyksta?“ – laiške redakcijai piktinosi vilkupietė.


Moteris tvirtino, kad praneštų policijai, kai pamato girtus važinėjančius vyrus, tačiau neturi pareigūnų kontaktų.



Nubaudė areštu

Patruliams vadovaujantis rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresnysis tyrėjas Algirdas Blažys patvirtino, jog vilkupietis M. Markevičius policijai puikiai žinomas.

Pirmą kartą neblaivus prie vairo ir teisės vairuoti neturintis Mantas buvo sulaikytas 2013 metų lapkritį. Jam buvo nustatytas vidutinis (1, 91 prom.) girtumas. Kadangi tuomet už vairavimą esant vidutinio girtumo dar grėsė ne baudžiamoji, o administracinė atsakomybė, vilkupiečiui buvo paskirta 5150 litų (1492 eurų) bauda, tačiau mašina konfiskuota nebuvo.

Antrą kartą prie vairo neblaivus ir teisės vairuoti neturintis M. Markevičius policijos sulaikytas 2015 m. gegužę. Tuomet teismas jam skyrė 1300 eurų baudą ir konfiskavo automobilį.

Trečią kartą vidutiniškai girtas (2, 14 prom.) vilkupietis Mantas sulaikytas šių metų rugsėjį. Kadangi nuo 2017 m. vairuotojams, kurių kraujyje rasta daugiau nei 1, 5 promilės alkoholio, taikoma nebe administracinė, o baudžiamoji atsakomybė, Mantui teko atsakyti pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 7 dalį.
Sustabdę girtą vairuotoją policijos pareigūnai tikrai neturi teisės konfiskuoti jo automobilio. Konfiskuoti nusikaltimo įrankį gali tik teismas. Taip pat policijos pareigūnas negali atimti teisės vairuoti. Šitą taip pat sprendžia teismas. Tad iki teismo sprendimo girtas sulaikytas vairuotojas, jei iki tol turėjo teisę vairuoti, gali ramiai važinėti.


Jis pripažintas kaltu ir nuteistas 34 paroms arešto. Taip pat skirta baudžiamojo poveikio priemonė. Net ir norėdamas įgyti vairuotojo pažymėjimą, M. Markevičius to negalės daryti dvejus metus. Taip pat teismas konfiskavo Mantui priklausantį automobilį. Kol kas teismo nuosprendis neįsiteisėjęs, tad vilkupietis gali jį skųsti aukštesnės instancijos teismui.



Gali atimti laisvę

Vilkaviškio teismo rūmų teisėjo padėjėja Raminta Liubinienė komentavo, kad skirdamas bausmę teismas atsižvelgė į padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, kaltininko asmenybę, nusikalstama veika padarytą žalą, sunkinančias, lengvinančias bei kitas aplinkybes.

Kai asmuo už neatsargų arba nesunkų (BK 281 str. 7 d. numatytas nusikaltimas priskiriamas prie nesunkių) nusikaltimą teisiamas pirmą kartą, teismas paprastai skiria su laisvės atėmimu nesusijusias bausmes. Skirdamas laisvės atėmimo bausmę, teismas privalo motyvuoti savo sprendimą.

Ar mėnuo, praleistas areštinėje, padės jaunam vyrui susivokti ir daugiau nebevažinėti girtam, sunku pasakyti. Tačiau bent tiek laiko Vilkupiuose bus ramu.

Įstatymas numato, kad už tokį nusikaltimą gali būti skirta net laisvės atėmimo bausmė iki vienų metų, tad nusikaltus pakartotinai galima patekti ir į pataisos namus. O į juos vilkupiškis vargiai norėtų.




Konfiskuoja teismas

A. Blažys sakė, kad nesusipratimai ir žmonių nepasitenkinimas dažnai kyla dėl to, jog ne visi žino teisėsaugos institucijų kompetencijas. Sustabdę girtą vairuotoją policijos pareigūnai tikrai neturi teisės konfiskuoti jo automobilio. Konfiskuoti nusikaltimo įrankį gali tik teismas. Taip pat policijos pareigūnas negali atimti teisės vairuoti. Šitą taip pat sprendžia teismas. Tad iki teismo sprendimo girtas sulaikytas vairuotojas, jei iki tol turėjo teisę vairuoti, gali ramiai važinėti.

Tačiau suprantama, kad neblaiviam sulaikytam vairuotojui sėsti už vairo ir parvaryti mašiną į garažą neleidžiama. Jei automobilis netrukdo eismui, jis gali būti paliktas kelkraštyje, kol mašiną pasiims išblaivėjęs savininkas ar jo artimieji.

Jei mašina trukdo eismui, ji gali būti nutempta į saugojimo aikštelę, kol ją atsiims savininkas ar jo artimieji. Jei už padarytą nusikaltimą pagal įstatymą gali būti taikoma automobilio konfiskacija, jo savininkas turi pasirašytinai įsipareigoti iki teismo, kol bus priimtas sprendimas, neparduoti, nesugadinti ar kitaip nesumažinti automobilio vertės.

Beje, konfiskuotas gali būti ir kitam asmeniui priklausantis automobilis, jei bus įrodyta, kad savininkas žinojo apie su jo nuosavybe vykdomą nusikalstamą veiką.

A. Blažys sakė taip pat gavęs vilkupiškių skundų dėl važinėjančių neblaivių vairuotojų. Tačiau mažame, atokiame kaimelyje patruliuoti kiaurą parą policija tikrai neturi galimybių. Į šį kaimą patruliai atvyksta ne taip dažnai, kaip norėtųsi gyventojams. Tad vilkupiškiams A. Blažys patartų visuomet, pamačius daromą nusikaltimą ar pažeidimą, skambinti pagalbos telefonu 112. Tada pareigūnai tikrai atvyks.



Publikuota: 2018-11-05 10:36:54

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai