Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijoje Karlosas Vargasas apsiprato labai greitai. Autoriaus nuotr. Meksikietis Vilkaviškyje džiaugiasi mokytojų dėmesiu
Andrius GRYGELAITIS
Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją šiais mokslo metais lanko ne vien mūsų rajono mokiniai. Kartu su jais kas rytą į pamokas skuba meksikietis Karlosas Vargasas.
|
Saugiau nei gimtinėje
Šešiolikmetis Karlosas į Vilkaviškį atkeliavo pagal mokinių mainų programą ir pas mus praleis visus mokslo metus. Pirmoji pažintis su Lietuva vaikiną šiek tiek šokiravo – čia jam daug kas pasirodė kiek kitaip nei gimtinėje. Visų pirma, paaugliui įstrigo tai, kad mūsų šalyje gyvena palyginus nedaug žmonių. K. Vargasas į Lietuvą atvyko iš Meksiko valstijoje esančio Tolukos miesto, kuris turi apie 2 milijonus gyventojų.
„Iš pradžių buvo kiek neįprasta, kad sutemus Lietuvoje žmonės vaikšto po vieną. Meksikoje dažniausiai visi vaikšto būriais. Sutikus pavienį praeivį galima įtarti, kad jis yra arba narkomanas, arba nusikaltėlis“, – teigė K. Vargasas.
Tiesa, Karlosas pabrėžė, kad, nepaisant visko, jo gimtinė yra patraukli turistams, galinti pasiūlyti daugybę išskirtinio grožio kraštovaizdžių. Labiausiai meksikietis didžiavosi savo šalies ugnikalniais.
Šiuo metu K. Vargasas gyvena Serdokų kaime, „Aušros“ gimnazijos mokinio Povilo Grabausko namuose. Povilas pagal tą pačią mokinių mainų programą šiais metais mokosi Meksikoje.
„Grabauskų šeima mane priėmė labai šiltai ir draugiškai, puikiai rūpinasi manimi, tuose namuose jaučiuosi patogiai. Smagu, kad šie žmonės kalba angliškai, tai padėjo man greičiau apsiprasti Lietuvoje“, – teigė meksikietis.
Atvykęs į mūsų šalį K. Vargasas nė kiek nenusivylė tuo, ką rado. Lietuva jam atrodo maža, bet graži valstybė. Vaikinui ypač įsiminė įspūdinga gamta bei kelios aplankytos pilys. Nors mūsų šalyje Karlosas dar neseniai, jis jau spėjo patirti vieną iškiliausių savo gyvenimo momentų – paauglys buvo susitikime su popiežiumi Pranciškumi. Šis įvykis jam paliko neišdildomą įspūdį.
Prieš vykdamas bijojo
Karlosas nėra pirmasis savo šeimoje, nusprendęs dalyvauti mokinių mainų programoje. Kiek anksčiau Europoje metus praleido jo vyresnioji sesuo Cecilija. Mergina mokėsi Vokietijoje. Būtent ji ir padrąsino brolį nebijoti bei pasiryžti išvykti į kitą žemyną.
„Kartą žaidžiau krepšinį su žmogumi, kuris man daug papasakojo apie Lietuvą. Kai atėjo laikas apsispręsti, į kurią šalį norėčiau keliauti per mainų programą, galėjau rinktis iš trijų valstybių: Brazilijos, Lietuvos ir Indonezijos. Net nedvejodamas pasirinkau Lietuvą“, – prisiminė K. Vargasas.
Prieš keliaudamas į mūsų šalį vaikinas šiek tiek nerimavo. Labiausiai jį kankino nežinia, ko galima tikėtis gyvenant visiškai kitokioje aplinkoje nei buvo įpratęs. Dar labiau nei Karlosas jaudinosi jo tėvai. Pasak vaikino, išleisdami seserį į Vokietiją jie tiek nebijojo, kiek šįsyk, tačiau dabar nerimo jau nelikę. Meksikietis su namiškiais nuolat bendrauja internetu. Tėvai labai norėtų sūnų aplankyti Lietuvoje, tačiau tokia kelionė jiems per brangi.
Jaučiasi gerai
Gyvendamas Vilkaviškio rajone užsienietis gana greitai susibičiuliavo su „Aušros“ gimnaziją lankančiais mokiniais. Anot šios įstaigos direktoriaus Arūno Sernecko, K. Vargaso adaptacija truko gana neilgai, o daugiau diskomforto galbūt patiria kiti mokiniai, kurie dažnai nedrįsta su naujoku kalbėti angliškai.
„Kartais pasiteirauju, kaip jam čia sekasi, ar viskas gerai, tačiau gimnazistas niekada niekuo nesiskundė.
Matau, kaip jis bendrauja ne tik su savo bendraamžiais, bet ir su vyresnių klasių mokiniais. Visai neseniai niekam nepranešęs jis į pamokas buvo pasikvietęs draugą iš Brazilijos. Tas vaikinas šiuo metu gyvena Vilniuje. Manau, kad tai parodo, jog Karlosas gimnazijoje iš tikrųjų jaučiasi neblogai“, – šypsojosi A. Serneckas.
Mokytojų dėmesys
Gimnazijos antrosios klasės mokinys teigė, kad jam patinka mokytis „Aušroje“. Tiesa, jis nelanko istorijos, geografijos, fizikos, chemijos, biologijos ir kai kurių kitų pamokų, tuo metu su juo individualiai dirba anglų bei lietuvių kalbos mokytojos. Dažniau nei kiti mokiniai jis lanko kūno kultūros pamokas. Sportas – vienas iš didžiausių Karloso pomėgių. Tiesa, gyvendamas Lietuvoje jis neturi galimybių skirti laiko didžiausiai savo aistrai – amerikietiškajam futbolui. Ši sporto šaka mūsų šalyje visiškai nepopuliari.
„Vilkaviškio mokykloje viskas kiek kitaip nei mano šalyje. Mes būname viename kabinete, o mokytojai pas mus ateina. Čia pačiam reikia vaikščioti po klases. Vis dėlto iš pedagogų čia gaunu labai daug dėmesio. Meksikoje negalėčiau apie tai net svajoti. Kiekvienas mokytojas stengiasi man kuo geriau išaiškinti naujas temas. Jei pedagogai nekalba angliškai, tada prašo mokinių, kad padėtų išversti, ką jie sako. Tai yra išties šaunu“, – džiaugėsi pašnekovas.
Šaltibarščiai nepatiko
Be abejo, Karlosas jau paragavo tradicinių lietuviškų patiekalų. „Restorane skanavau cepelinų. Jie – visai neblogi. Teko ragauti ir kažkokios šaltos rožinės sriubos. Ji – labai neįprasta ir keisto skonio. Galiu ją valgyti, bet nenorėčiau to daryti dažnai“, – įspūdį apie šaltibarščius diplomatiškai perteikė meksikietis.
Jis vylėsi, kad per likusį programos laiką galės dar labiau pažinti mūsų šalį. Karlosas norėtų panašiose mokinių ar studentų mainų programose dalyvauti ir ateityje. K. Vargaso nuomone, tai yra puikus ir nebrangus būdas keliauti bei pamatyti pasaulio.
Publikuota: 2018-11-08 10:26:40
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|