„Santaka“ / Sugalvojo būdą, kaip prikelti daiktus antram gyvenimui ir sudominti net kolekcionierius / Aplinkosauga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aplinkosauga

Dalinkitės:  



Sugalvojo būdą, kaip prikelti daiktus antram gyvenimui ir sudominti net kolekcionierius


Jau dvejus metus gyvuojantis atliekų tvarkytojo „EMP recycling“ projektas sėkmingai padeda rasti naujus namus daugiau kaip 60 tonų įvairių daiktų per metus.

Tai – puikus žiedinės ekonomikos pavyzdys, skatinantis kuo mažiau kaupti atliekų ir išmesti naudotų daiktų, nes nemažai jų gali būti panaudoti dar kartą.

„Švietėjiško ir gamtos išteklius puoselėjančio projekto istorija prasidėjo nuo į bendrovę atvežamų perdirbimui itin retų ir senovinių televizorių, radijo aparatų, magnetolų, kuriuos tiesiog buvo gaila naikinti, malti ir utilizuoti. Pradėjome kaupti tokius daiktus atskirame sandėlyje, kurti muziejų įmonėje, dovanoti juos Technikos ir energetikos muziejui. Patys pradėję domėtis, kaip nenaujus daiktus būtų galima dar kartą panaudoti, supratome, kad yra labai daug klientų, kurie ieško tam tikrų daiktų, kurie pas mus yra paruošti perdirbimui“, – sako „EMP recycling“ jau dvejus metus vykdomo projekto vadovė Asta Prankienė.

Projekto vadovės teigimu, klientai į supirktuves atveža ne tik antikvarinių, bet ir labai gražių bei naudojimui dar tinkamų metalinių daiktų, vamzdžių, statinių. Šiam projektui buvo pradėtos rinkti atliekos, kurios galėtų sudominti kolekcionierius, menininkus, sodininkus, statybininkus ar elektronikos meistrus, taip pat seni daiktai, kurie dar galėtų būti naudingi ir reikalingi. Projekto reikalingumą patvirtino ir dalyvavimas mugėse.


„Vėliau pradėjome parduoti ir išimtas iš nebenaudojamos elektroninės įrangos, bet dar geras elektronikos dalis. Ardymo metu atskirtas atsargines dalis (šaldytuvo lentynėles, dureles, kompiuterio dalis, įvairius variklius ir pan.) skatiname panaudoti dar kartą. Tereikia darbščių rankų, sumanaus meistro ar tiesiog fantazijos ir naudoti daiktai ar jų dalys gali tarnauti dar daug metų. Manome, kad visuomet prieš perkant ką nors nauja verta pamąstyti apie daiktus, kurie verti kito gyvenimo ir taip išsaugoti ne tik jų istoriją, bet sutaupyti pinigų ir gamtos resursų“, – įsitikinusi A. Prankienė.
Tereikia darbščių rankų, sumanaus meistro ar tiesiog fantazijos ir naudoti daiktai ar jų dalys gali tarnauti dar daug metų.


„EMP recycling“ projekto žinomumui skatinti buvo įkurta elektroninė parduotuvė parduodunaudota.lt, kurioje talpinami populiariausi ir įdomiausi daiktai. Naudotų daiktų parduotuvė (ekspozicija) veikia ne tik bendrovėje, bet ir turimose atliekų supirktuvėse.

„Buityje susidarančių atliekų kiekis sparčiai didėja visame pasaulyje. Skaičiuojama, kad per sekundę išmetama daugiau kaip 50 tonų buitinių atliekų, o jų kiekis iki 2030 metų išaugs beveik dvigubai. Šis „EMP recycling“ projektas yra puikus pavyzdys, kaip galima kad ir nedidele apimtimi pasauliniu mastu, bet svarbia Lietuvai prisidėti prie visuomenės švietimo ir skatinimo daiktams surasti naują gyvenimą“, – sako Aplinkos apsaugos instituto vadovas Alfredas Skinulis.


„EMP recycling“ skaičiuoja, kad dvejus metus veikiantis projektas sėkmingai padeda rasti naujus namus ir panaudojimo būdą daugiau kaip 60 tonų įvairių daiktų per metus. Bendrovė renkant ir perdirbant atliekas bendradarbiauja su licencijuotomis organizacijomis, kaip Elektronikos gamintojų ir importuotojų organizacija, vienijančia daugiau kaip 1 tūkst. narių.

Kodėl būtina ir kaip rūšiuoti įvairias atliekas (elektronikos, baterijų ir akumuliatorių, automobilių ir jų remonto, plastiko, metalo ir kt.) informacijos galima rasti internetinėje svetainėje www.atliekos.lt.



Publikuota: 2018-11-08 11:29:25

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai