„Santaka“ / Pacientams trūksta žinių apie antibiotikus: kovoje prieš virusą jie nepadės / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Pacientams trūksta žinių apie antibiotikus: kovoje prieš virusą jie nepadės


Kiekvienais metais, prasidėjus gripo sezonui, antibiotikų poreikis pastebimai išauga, tačiau žmonėms dar vis trūksta elementarių žinių apie šiuos preparatus, sako farmacininkai.

Sergantieji neretai nori įsigyti antibiotikų net tada, kai gydytojas jų neskyrė, nes klaidingai tikima, jog jie efektyviai gydo ir peršalimą. Tačiau antibiotikai veikia tik prieš bakterijas ir jų sukeltus susirgimus, o ir juos vartojant būtina laikytis svarbiausių rekomendacijų.

„Eurovaistinės“ farmacininkė Regina Molotkova sako, jog vaistinėse vis dar apsilanko pacientų, kurie pultų vartoti antibiotikus vos pajutę pirmuosius peršalimo simptomus, jei tik šie vaistai būtų lengvai prieinami. Tačiau bakteriniai susirgimai skiriasi nuo įprasto peršalimo, o taip pat skiriasi ir gydymas.

„Reikėtų nepamiršti, kad gydymo antibakteriniais vaistais tikslas – sunaikinti bakterijas, o kovojant prieš virusus, šie vaistai yra bejėgiai“, – sako vaistininkė ir primena, kad virusų ir bakterijų sukelti negalavimai labai skiriasi.

Pasak vaistininkės, pasitaiko situacijų, kuomet antibiotikai skiriami tam, kad pacientas išvengtų infekcijos, tai yra, profilaktiškai, tačiau svarbiausia suprasti, kad ne kiekvienas karščiavimas yra infekcija, ir ne kiekvieną infekciją sukelia bakterijos. Be to, dalis infekcijų gali praeiti savaime ir neturi būti gydomos antibiotikais, todėl sergant būtina apsilankyti pas gydytoją ir atidžiai laikytis jo rekomendacijų.


Svarbiausios taisyklės

Vienus antibiotikus organizmas geriau įsisavina, kai jie vartojami prieš valgį, kitus – po valgio, tretiems maistas neturi jokios įtakos. Pasak farmacininkės, antimikrobinio vaisto dozė, vartojimo būdas ir gydymo trukmė yra parenkama pagal kiekvieno ligonio būklę, imunitetą, infekcijos sunkumą ar gretutines ligas. Todėl labai svarbu antibiotikus vartoti tik tokiu režimu, kokį skyrė gydytojas, ir tiek laiko, kiek buvo paskirta, net jeigu po kelių dienų pasijutote sveiki.
antibiotikai veikia ne tik ligos sukėlėją, kurį norime sunaikinti, bet ir kitus mikroorganizmus.


„Iš pradžių antibiotikai panaikina silpnesnes bakterijas ir ligonis pasijaučia geriau. Tačiau, nutraukus vartojimą per anksti, dalis bakterijų išlieka gyvos, toliau dauginasi ir kenkia organizmui“, – paaiškina „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Ji primena, jog, vartojant antibiotikus, nereikėtų piktnaudžiauti svaigalais. Dalies antibakterinių vaistų ir alkoholio sąveika gali sumažinti vaistų veiksmingumą ar sukelti nemalonius šalutinius poveikius – pykinimą, vėmimą. Nerekomenduojama ir atidėti antibiotikų vartojimo vėlesniam laikui, tai gali padidinti atsparumo gydymui tikimybę.


Naikina viską

Dar viena svarbi taisyklė – antibiotikai veikia ne tik ligos sukėlėją, kurį norime sunaikinti, bet ir kitus mikroorganizmus. Tai reiškia, kad neigiamai paveikiama ir natūrali organizmo mikroflora, kuri saugo nuo ligas sukeliančių bakterijų. R. Molotkova pabrėžia, jog norint apsaugoti savo organizmą, kartu su antibiotikais patariama vartoti probiotikus, sveikai maitintis, kad žarnyne netrūktų gerųjų bakterijų.

„Probiotikai yra maisto produktai ar maisto papildai, kuriuose yra gerųjų bakterijų. Jų tikslas – apgyvendinti naudingus mikroorganizmus žarnyne. Jie naudingi norint apsisaugoti nuo antibiotikų sukelto viduriavimo“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Ilgą laiką vartojant antibiotikus, ilgalaikis viduriavimas ima kankinti net po infekcijos išnaikinimo. Pasak vaistininkės, gerųjų bakterijų vartojimas gali užkirsti kelią šiems nemaloniems simptomams.



Publikuota: 2018-11-20 09:49:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai