„Santaka“ / 4 mitai apie baterijų įkrovimą, kuriais greičiausiai tikite / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



4 mitai apie baterijų įkrovimą, kuriais greičiausiai tikite


Nors telefono įkrovimas tapo kasdieniu procesu kaip dantų valymas, jis vis dar tebėra apipintas įvairiausiais mitais.

Tenka pripažinti, kad kartais žmonės vis dar paiso įvairių klaidingų įsitikinimų, kurie tinkami nebent senos kartos technologijoms. Kaip teigia „Huawei“ Baltijos šalių vartotojų verslo grupės vadovas Yanfei, šiuolaikinių ličio jonų baterijų era didžiąją dalį šių mitų jau seniai sugriovė, bet dalies žmonių galvose tai vis dar išliko kaip neginčijama tiesa. Ta proga – patys gajausi mitai apie telefono baterijas bei jų įkrovimą, kurie leis pažvelgti į minėtą procesą kitomis akimis.

1 mitas. Palikai krauti per naktį – lauk nelaimės

Vienas populiariausių šių dienų mitų apie telefono bateriją yra jos įkrovimas per naktį. Anot eksperto, daugybė žmonių visame pasaulyje savo įrenginius įkrauna būtent palikdami prijungtus prie laido tamsiuoju paros metu. Remiantis viešumoje sklandančiomis istorijomis, visi šie žmonės smarkiai rizikuoja ne tik baterijos efektyvumu, bet ir savo gyvybe.

„Dalis tiesos tame yra. Jeigu per naktį krauti paliktą telefoną jūs padėsite po pagalve ar kažkuo uždengsite, telefonas iš tiesų gali pradėti kaisti, ar net užsidegti. Taip pat telefonas gali užsidegti dėl abejotinos kilmės įkroviklio ar pažeisto laido, tačiau šiuo atveju nelaimė dėl minėtų priežasčių gali nutikti kalbant apie bet kurį elektronikos prietaisą“, – pasakoja Yanfei.



Anot eksperto, normaliomis sąlygomis telefonai iš tiesų yra saugūs palikti krauti per naktį ir nekelia jokio pavojaus. Negana to, kaip kalba kompanijos atstovas, šiuolaikinės ličio jonų baterijos ir įkrovimo sistema sukurtos taip, kad ilgas įkrovimas nedarytų didesnės įtakos efektyvumui.

„Tikrai nereikia bijoti, kad per naktį palikta krauti baterija bus perpildyta, suges ar sukels gaisrą. Vos tik baterija pasieks 100 proc., jos įkrovimą sustabdys mikroschemos valdoma kontrolės sistema. Tiesa, šiuo atveju egzistuoja ir kita medalio pusė. Jei jūsų telefone bus paliktas „Wi-Fi“ ar kitos aktyvios programėlės, tai gali minimaliai iškrauti bateriją, kurią teks vėl įkrauti. Tokie trumpi įkrovimo ciklai gali sutrumpinti baterijos tarnavimo laiką ilguoju laikotarpiu“, – perspėja Yanfei.

2 mitas. Krauti tik visiškai tuščią bateriją

Dar vienas išties gajus mitas yra susijęs su aplinkybėmis, kada galima įrenginį prijungti prie įkroviklio. Pasak kompanijos atstovo, vis dar nemažai žmonių galvoja, kad bateriją galima įkrauti tik tuomet, kai ji visiškai išsikrovė.

„Žmonės klaidingai galvoja, kad šiuolaikines ličio jonų baterijas būtina iškrauti iki „mirties taško“. Tiesą sakant, visiškas jos iškrovimas net yra gerokai kenksmingesnis ir daug sparčiau trumpina jos veikimo laiką“, – kalba Yanfei.



Jo teigimu, visiškai iškraunamos baterijos laikui bėgant mažina savo talpą ir tai yra viena iš priežasčių, kodėl kai kurie akumuliatoriai „miršta“, nors telefonas dar rodo keliolika ar keliasdešimt likusių procentų. Galbūt pasirodys keista ir tai, kad kai kurie ekspertai nerekomenduoja krauti baterijos iki 100 proc., kadangi pasiekus šią ribą jos viduje gali pradėti vykti cheminės reakcijos, kurios kenkia elektrolitų savybėms ir trumpina baterijos veikimą.

„Šiuo atveju kraštutinumai iš tiesų nėra pernelyg gerai. Kad baterija tarnautų ilgai, rekomenduojama jos įkrovimo lygį nuolat palaikyti tarp 30-80 proc. Toks santykinai nedidelis įkrovimo intervalas turėtų ilgainiui užtikrinti gerąsias elektrolitų savybes“, – pasakoja Yanfei.

3 mitas. Krovimo metu nelieskite telefono

Trečias klaidingas įsitikinimas yra susijęs su įrenginio naudojimu įkrovimo metu. Pasak eksperto, kartais yra vis dar klaidingai galvojama, kad negalima naudotis įrenginiu, kai šis yra kraunamas, nes tai gali turėti liūdnų pasekmių.

„Tiesą sakant, dar neteko girdėti kažkokių realių istorijų, kai nutiko kažkas blogo žmogui, besinaudojusiam įkraunamu telefonu. Nors šiokia tokia reali rizika iš tiesų egzistuoja, bet šansas įvykti nelaimei yra itin mažas“, – tikina Yanfei.



Anot bendrovės atstovo, naudojimasis įrenginiu, kai šis yra kraunamas, iš tiesų gali padidinti temperatūrą ir telefonas įkais šiek tiek labiau nei įprastai. Dėl šios priežasties išmanusis pagalbininkas tam tikrais atvejais gali ir perkaisti.

„Visgi šiuo atveju perkaitimo galimybė išauga tuomet, jeigu jūs labai stipriai apsunkinsite telefono darbą, pavyzdžiui, žaisite žaidimus. Jei užsiimsite įprasta veikla, tarkime, naršysite internete, perkaitimo tikimybė išliks tikrai labai maža. Šiuo atveju problemų bus nebent todėl, kad naudojantis įrenginiu jo įkrovimo laikas gali trukti šiek tiek ilgiau nei įprastai“, – pasakoja Yanfei.

4 mitas. Vėsesnė baterija įsikraus greičiau

Dar vienas senas, bet išties gajus mitas yra susijęs su baterijos įkrovimo sparta. Kaip teigia Yanfei, internete galima rasti įvairių publikacijų su pasvarstymais, kad vėsesnė baterija įkraunama greičiau. Todėl neva siūloma prieš įkrovimą telefoną įdėti ir kurį laiką palaikyti šaldytuve.

„Šiuo atveju galima pasakyti tik vieną dalyką – bet kokie ryškesni temperatūrų nuokrypiai baterijai yra ypač kenksmingi. Tiek didesnis šaltis, tiek karštis neigiamai veikia bateriją ir mažina jos talpą. Dėl šios priežasties derėtų atminti, kad ličio jonų baterijos optimali veikimo temperatūra svyruoja tarp 10–25 laipsnių pagal Celsijų“, – kalba ekspertas.

Anot jo, tam, kad įrenginys įsikrautų greičiau, tiesiog derėtų rinktis įrenginius, palaikančius sparčiojo įkrovimo funkciją. Tai garantuos, kad baterija bus užpildyta energija saugiu metodu per ganėtinai trumpą laiko tarpą.

„Šiuolaikinės galimybės jau leidžia pasiūlyti išties spartų įkrovimą be jokių liaudiškų ir abejotinos kilmės patarimų. Pavyzdžiui, nors „Huawei Mate 20 Pro“ baterijos talpa siekia 4200 mAh, tačiau sparčiojo įkrovimo funkcija leidžia ją vos per 30 minučių įkrauti iki 70 proc. O kas dar svarbiau – visa tai vyksta išties saugiai ir nekelia jokio pavojaus“, – kalba kompanijos atstovas.



Publikuota: 2018-11-22 14:14:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Miestą netrukus papuoš garsios balerinos skulptūra
* Dėl kilnaus tikslo Vištytyje bus surengti trys koncertai
* Ilgų vakarų rezultatas – kruopščiai nupinti makramė dirbiniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai