„Santaka“ / Technologijų amžius: gudrybės ruošiant namų darbus / Technologijos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Technologijos

Dalinkitės:  



Technologijų amžius: gudrybės ruošiant namų darbus


Namų darbai – neatsiejama mokymosi proceso dalis, kurią tenka išgyventi kiekvienam iš mūsų. Tačiau mokiniai dažniausiai į namų darbus žiūri nepalankiai, spyriojasi juos atlikti ir atidėlioja iki paskutinės minutės. Tad kaip palengvinti namų darbų naštą?

Vaikai skundžiasi neįdomiomis užduotimis, o jeigu neįstengia suprasti, ko iš jų reikalauja mokytojas – namų darbai dar labiau apkartina gyvenimą, o tai sukelia stresines situacijas tiek jiems, tiek ir tėvams. Dažnai tokiu atveju kreipiamasi į korepetitorius, kad šie padėtų sumažinti namų darbų keliamas kančias. Visgi, puikus pagalbininkas mokantis gali būti ne tik pašonėje sėdintis specialistas, bet ir kompiuteris ar išmanusis telefonas.

Technologijos gerina mokymosi procesą

Tiek mokytojai, tiek mokiniai sutinka, kad galimybė naudotis technologijomis mokymo(si) proceso metu padeda pasiekti gerų rezultatų. JAV Sinsinačio universiteto atliktas tyrimas atskleidžia, kad technologinės inovacijos net 74 proc. mokytojų padeda į mokomą turinį įnešti naujų spalvų, sudominti mokinius ir praplėsti jų akiratį. Toks pat procentas mokinių teigia, kad technologijos yra puiki pagalbinė priemonė mokantis. Pedagogai kalba, kad galimybė naudotis technologijomis leidžia jiems pateikti žinias įvairesniais būdais, o mokiniai džiaugiasi, jog technologijos skatiną jų kūrybiškumą ir asmeninę raišką. Atlikti tyrimai rodo, kad mokiniai, kurie besimokydami naudojasi tam skirtomis mobiliomis aplikacijomis ar kitomis technologinėmis priemonėmis netgi pasiekia geresnių rezultatų, nei tie, kurie tiesiog mokosi iš vadovėlio.



„Technologijos keičia tai, kaip mokytojai ir mokiniai priima, apdoroja ir naudoja įvairią informaciją. Vietoj to, kad mokiniai išklausytų pamoką, o vėliau namuose atkartotų pamokos medžiagą sąsiuvinyje, galima naudotis įvairiomis inovatyviomis mokymosi priemonėmis, pavyzdžiui, mokslams skirtomis mobiliomis aplikacijomis. Mokiniams tai padeda įsigilinti į dalyką ir jį tikrai išmokti, ne tik „iškalti“ tam tikrus faktus. Žinoma, programėlių ar kitų įrankių yra daug ir įvairių, tad jas atsirinkti taip pat galėtų padėti mokytojai arba tėvai“, - teigia „Samsung Mokykla ateičiai“ projekto Lietuvos pedagogams vadovė Eglė Tamelytė.

Informaciją apdorokite priklausomai nuo savo atminties tipo

Reikėtų atsižvelgti ir į tai, kad mokiniai skirtingai priima ir apdoroja informaciją. Tikriausiai ne vienam teko girdėti apie vizualiąją ir girdimąją atmintis. Nuo to, ar mokinys labiau linkęs priimti informaciją girdėdamas ar matydamas, priklauso ir kaip jam sekasi mokytis tam tikrą dalyką.

Tiems, kurie labiau išvystę savo girdimąją atmintį, telieka tik dar labiau įsiklausyti, į tai, ką sako pedagogai, o gal net savo paties balsą. Paprasčiausiai mobiliuoju telefonu tereikia įrašyti tai, ką pamokos metu kalba mokytojas. Prireikus įrašą galima perklausyti ir pasižymėti labiausiai akcentuojamus, svarbiausius dalykus. Kartais sunku mokytis iš konspektų tylumoje, tad, kad lengviau įsimintų informaciją, mokiniai taip pat galėtų garsiai perskaityti konspektą, įsirašyti savo balsą, o įrašo klausyti bet kada ir bet kur – keliaujant į pamokas, besimankštinant ar prieš užmiegant. Internete taip pat lengvai prieinama begalės įrašų įvairiomis temomis, kurie mokiniams gali padėti labiau įsigilinti į įvairias temas ir išvengti nuobodulio skaitant vadovėlius.



Turintieji vizualiąją atmintį yra linkę informaciją sieti su įvairiais vaizdiniais. Besimokantiesiems mokomąją medžiagą lengviau įsiminti, jei naudojami grafikai, diagramos ir kitokie paveikslėliai. Interneto platybėse esama nemažai aplikacijų, kurios gali palengvinti namų darbų ruošą vaizdinę atmintį turintiems mokiniams. Vaizdinį informacijos žemėlapį ypač paprasta kurti naudojantis „Popplet“ aplikacija. Programėlė leidžia mokiniams fiksuoti faktus, mintis ir vaizdus bei kurti jų tarpusavio ryšius. Svetainių „Piktochart“ ar „Easel.ly“ lankytojai gali kurti vaizdingus infografikus ir kūrybiškai pateikti įvairią informaciją.

Mokinių naštą lengvina mobilios aplikacijos

Klišinė frazė „tam yra aplikacija!“ egzistuoja ne be reikalo. Aplikacijų galima atrasti visoms reikmėms – pastarosios neaplenkia ir mokslų bei gali būti puikios pagalbininkės ruošiant namų darbus.

Kaip išmaniųjų aplikacijos gali padėti?

Susidėliosite savaitės mokymosi tvarkaraštį atsižvelgiant į savo asmeninius poreikius ir laiko galimybes, susikursite mokymosi planą ir nepamiršite reikiamų atlikti užduočių, o tai padės nepasimesti tarp daugybės darbų ir pamokų. Stebėsite, kaip jums pavyksta įgyvendinti užduotis, ir savo pažangą dėliojantis prioritetus. Efektyviau atliksite komandinius darbus, pasidalindami juos su klasės ar kurso draugais bei priskirdami vieni kitiems užduotis, komentuodami darbų eigą. Suprasite konkrečius dalykus, pvz. matematiką – vien nukreipus išmaniojo telefono kamerą į tam tikrą uždavinį, aplikacijos gali ne tik atskleisti atsakymą, bet ir parodyti uždavinio sprendimo būdus.



„Įvairios mokymuisi skirtos mobilios programėlės padeda geriau planuoti savo laiką ir rasti greitus bei efektyvius besimokant iškylančių problemų sprendimų būdus. Technologijos kuriamos įvairiausiems šiuolaikinių žmonių poreikiams patenkinti, tad inovacijos kaip niekad gali palengvinti mokymosi procesą“, - sako „Samsung Mokykla ateičiai“ programos vadovė.



Publikuota: 2018-11-28 11:24:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai