„Santaka“ / Krepšinio turnyras 2018

Dalinkitės:

Krepšinio aikštėje – neįtikėtina drama

Andrius GRYGELAITIS

Vilkaviškio rajono krepšinio pirmenybėse „Santakos“ laikraščio taurėms laimėti sužaisti penki atkaklūs susitikimai.

Paskutinę sekundę. Bene daugiausiai aistrų sukėlusios rungtynės vyko tarp „Simedvos“ ir „Kudirkos Naumiesčio“. Jas po pratęsimo 79:75 laimėjo pastarosios ekipos sportininkai. Tiesa, „Simedvos“ krepšininkai dėl pralaimėjimo gali kaltinti tik patys save. Likus žaisti vos kelias sekundes jie pirmavo trimis taškais ir turėjo kamuolį savo rankose. Vis dėlto šios komandos krepšininko Mindaugo Kliučniko klaida kamuolį padovanojo „Kudirkos Naumiesčio“ žaidėjams. Varžovai paskutinei atakai turėjo vos 1, 3 sekundės ir per jas ekipos krepšininkas Balys Brazauskas gebėjo pataikyti tritaškį metimą bei išplėšti pratęsimą. Jame nugalėtojas jau nekėlė abejonių.

Staigmena. Nepaprastai atkaklios rungtynės vyko tarp praeitų metų pirmenybių vicečempionų „Karklinių“ ir „Vienybės“ žaidėjų. Iki šiol be pralaimėjimų žengę „Karkliniai“ beveik visas rungtynes vijosi varžovus ir galiausiai kiek netikėtai buvo priversti pripažinti jų pranašumą 71:74. Pačioje susitikimo pabaigoje karkliniškiai dar buvo išlyginę rezultatą, tačiau galutinai perlaužti dvikovos eigos jiems taip ir nepavyko.

100. Būtent tiek tritaškių dvikovoje tarp „Karklinių“ ir „Vienybės“ metė abi komandos. „Karkliniai“ krepšį iš toli atakavo 47 kartus, o „Vienybė“ – 53.

Nepasinaudojo proga. Atkakliai susitikimas vyko tarp principinių varžovų „Gražiškių“ bei „Autoklubo“ žaidėjų. Nerezultatyvioje dvikovoje 49:47 triumfavo gražiškiečiai. Verta paminėti, kad „Autoklubas“ net kelis sykius turėjo galimybę rezultatą pakreipti savo naudai. Iki dvikovos pabaigos likus vos kelioms sekundėms šios komandos krepšininkas Eimantas Keleris prametė du baudų metimus, o jau po kelių akimirkų jo komandos draugo Žydrūno Snabaičio tritaškis metimas, galėjęs išplėšti pergalę, skriejo pro krepšį.

Kovojo pagirtinai. Prieš rungtynes tarp „Vikompos“ ir „Titano“ krepšininkų niekas neabejojo, kad lengvą pergalę švęs pastarieji. Jie ir laimėjo susitikimą 75:65, tačiau dar ir po trijų kėlinių turėjo vytis varžovus. Verta paminėti, kad „Vikompa“ ketvirtajame kėlinyje buvo priversta žaisti be puikiai iki tol rungtyniavusio Ernesto Sederevičiaus, o susitikimą baigė ir be kito lyderio Norvydo Žirniavičiaus.

Lengva pergalė. Tikriausiai mažiausiai intrigos buvo dvikovoje tarp „Bruklino“ ir „Pilviškių“ komandų. Susitikimą 73:61 laimėjo pilviškiečiai.
„Kudirkos Naumiestis“ paskutinei atakai turėjo vos 1,3 sekundės ir per jas ekipos krepšininkas Balys Brazauskas gebėjo pataikyti tritaškį metimą bei išplėšti pratęsimą.

Rezultatyviausias. Savaitgalį daugiausiai taškų vienose rungtynėse įmetė „Titano“ narys Paulius Kamaitis. Jis į „Vikompos“ krepšį įmetė 28 taškus ir atkovojo 11 atšokusių kamuolių.

Puiki kova. „Karklinių“ komandos aukštaūgis Giedrius Bačinskas savaitgalį išsiskyrė kova dėl atšokusių kamuolių. Jis dvikovoje su „Vienybe“ sugriebė net 26 kamuolius. Giedrius taip pat pridėjo 14 tšk.

Dvigubi dubliai. Be P. Kamaičio ir G. Bačinsko, dvigubus dublius taip pat atliko dar 6 krepšininkai. Tai padarė „Vikompos“ narys Ernestas Sederevičius (16 tšk., 14 atk. kam.), „Simedvos“ vidurio puolėjas Tadas Kriugžda (14 tšk., 13 atk. kam.), „Kudirkos Naumiesčio“ duetas Balys Brazauskas (25 tšk., 17 atk. kam.) ir Jokūbas Dovydaitis (21 tšk., 13 atk. kam.) bei „Titano“ nariai Klaudijus Volskis (19 tšk., 14 atk. kam.) ir Dovydas Galinaitis (17 tšk., 12 atk. kam.).

Techninės pražangos. Keturi žaidėjai dėl negebėjimo valdyti emocijų nubausti techninėmis pražangomis. Nuobaudas gavo „Simedvos“ narys Mindaugas Kliučnikas, „Karklinių“ aukštaūgis Giedrius Bačinskas bei „Pilviškių“ nariai Aurimas Gudaitis ir Tomas Kiseliauskas.

Statistika. Detalią visų rungtynių statistiką, pirmenybių tvarkaraštį ir kitą su varžybomis susijusią informaciją galima rasti „Santakos“ laikraščio interneto svetainėje www.santaka.info.

Pertrauka. Po savaitgalį įvykusių rungtynių pirmenybėse skelbiama šventinė pertrauka. Į aikštelę komandos vėl sugrįš jau po Naujųjų metų.

Publikuota: 2018-12-17 15:03:41