„Santaka“ / Pilviškių „Santakos“ gimnazijos bendruomenė džiaugiasi sėkmingais metais / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktorė Danutė Valiūnienė neseniai buvo išrinkta viena iš inovatyviausių Lietuvos mokyklų vadovų.

Autoriaus nuotr.


Pilviškių „Santakos“ gimnazijos bendruomenė džiaugiasi sėkmingais metais

Andrius GRYGELAITIS


Besibaigiantys 2018-ieji Pilviškių „Santakos“ gimnazijai buvo išskirtiniai. Mokykla sulaukė daugybės įvertinimų respublikiniu lygiu.

Bus sunku pakartoti

Šiemet į Pilviškius atkeliavo ne viena žinia apie pripažinimą respublikos mastu. Gimnazijos pedagogė Rūta Bakūnienė tapo geriausia šalies mokytoja. Socialinė pedagogė Gitana Pabricienė Lietuvos mokyklų apdovanojimuose laimėjo nominaciją „Metų pagalbininkas“. Tuose pačiuose apdovanojimuose pilviškiečiams už iniciatyvą „Vienišų senelių ir mokytojų pensininkų lankymas“ skirta trečia vieta nominacijoje „Metų pilietiškumas“. Pilviškių „Santakos“ gimnazija pelnė trečią vietą Lietuvos metų mokyklos rinkimuose.

Lyg to būtų maža, neseniai gimnazijos direktorė Danutė Valiūnienė į Pilviškius parvežė dar vieną įvertinimą. Vilniuje, Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje, vykusiuose Inovatyviausių mokytojų apdovanojimuose ji buvo tarp keturių pagrindinių pretendentų į nominaciją „Metų mokyklos vadovas“. Ir nors šis titulas atiteko kitam pedagogui, pati D. Valiūnienė dėl to nė kiek nesikrimto bei tikino, kad vien patekimas tarp finalininkų jau yra didelis laimėjimas.


„Šie metai gimnazijai tikrai buvo išskirtiniai. Ateityje bus sunku kažką panašaus pakartoti, bet mes stengsimės. Visi apdovanojimai tarsi įpareigoja nesustoti ir dirbti toliau“, – teigė mokyklos vadovė.

Mokytojai jaučiasi geriau

Pilviškių „Santakos“ gimnazija išties žengia inovacijų keliu. Anot direktorės, to negalima sieti vien su išaugusiu informacinių technologijų naudojimu. Mokykloje įgyvendinama daug pačių įvairiausių projektų, kuriuos inicijuoja tiek mokytojai, tiek mokiniai.

„Kasmet vertiname gimnazijos mokinių kompetencijas: savarankiškumą, iniciatyvumą, namų darbų atlikimą, mokymosi rezultatus ir kt. Visa tai mokinius verčia šiek tiek labiau pasistengti. Šiemet mokykloje taip pat atlikome pasitenkinimo darbu tyrimą. Tai – amerikiečio mokslininko sukurtas specialus testas, į kurio klausimus atsakius galima daryti tam tikras išvadas apie pedagogų savijautą mokykloje. Prieš tai šį testą buvome atlikę prieš pustrečių metų. Džiugu, kad šių metų rezultatai parodė, jog mokykloje daugėja pedagogų, kurie yra patenkinti darbo sąlygomis“, – šypsojosi D. Valiūnienė.

Anot jos, mokytojams svarbu ne vien darbo užmokestis, bet ir atmosfera mokykloje, mikroklimatas, laisvės pojūtis ir kiti panašūs niuansai. Atsakinėdami į testo klausimus pedagogai turėjo nurodyti ir kolektyvo lyderį – žmogų, kuriuo labiausiai pasitiki, vertina už jo daromas veiklas. Tarp įstaigos lyderių anoniminėse anketose mokytojai dažniausiai minėjo R. Bakūnienės, D. Valiūnienės bei keleto kitų kolegų pavardes.


Svarbiau – vidinė motyvacija

D. Valiūnienė džiaugėsi, kad gimnazijoje per pastaruosius kelis metus nuveikta daug gražių dalykų: pakeistos koridorių ir kabinetų grindys, sutvarkyti kabinetai, valgykla, įstaigai priklausantis vaikų darželis aptvertas tvora. Nuo pagrindinio kelio tvora aptverta ir „Santakos“ gimnazija. Tiesa, dar bus ieškoma galimybių aptverti visą mokyklos teritoriją.

„Atrodo, kad turime beveik viską, ko gali reikėti ugdymo procese. Dalyje klasių stovi projektoriai, interaktyvios lentos, mokiniai per pamokas naudoja planšetinius kompiuterius. Materialinė bazė tikrai prideda motyvacijos mokytis, tačiau manau, kad ne vien ji yra svarbi. Ateityje bandysime labiau koncentruotis į išliekamąją vertę turinčius kitus dalykus: mokymus, konferencijas, seminarus, paskaitas“, – vardijo gimnazijos vadovė.

Anot jos, tiek mokiniams, tiek mokytojams reikia įgauti dar daugiau vidinės motyvacijos, kuri neretai yra net svarbesnė už išorinę. Viso to siekti mokykloje bandoma įvairiais būdais. Pavyzdžiui, suteikiamomis laisvėmis rinktis, mokytis, dalyvauti ar organizuoti.

„Mūsų mokyklos pedagogai dalyvauja daugybėje projektų, apie kuriuos neretai sužinau tik jiems įvykus. Svarbiausia, kad mokytojų nereikia skatinti. Jie patys to nori! O vaikai matydami tokius pedagogus stengiasi neatsilikti. Jaunimas savarankiškai organizuoja nemažai renginių. Pavyzdžiui, „Madų šou“, šokių vakarus, kiekvieno mėnesio paskutinį penktadienį, nesvarbu, koks būna oras, jie rengia rytines mankštas. Neseniai patys mokiniai buvo pasikvietę lektorių, kuris jiems suteikė dar didesnės motyvacijos siekti aukštumų. Tokie dalykai išties džiugina“, – teigė pašnekovė.


Daugėja nežinančiųjų, ko nori

D. Valiūnienės teigimu, „Santakos“ gimnazija ir toliau sieks išlikti inovatyvia ugdymo įstaiga. Anot vadovės, tokia įstaiga ne tik protingai pritaiko naujoves, bet ir keičia mąstymą, didina motyvaciją, gerina mokinių rezultatus. Vienas iš pagrindinių inovatyvios mokyklos požymių – gebėjimas atsirinkti, kas tinka geriausiai. Pavyzdžiui, tuos pačius mokymo metodus vienaip gali priimti vieni to paties amžiaus mokiniai, o visai kitaip – kiti.

Kitas inovatyvios mokyklos bruožas – mokytojų mokymasis. Pilviškiuose dirbantys pedagogai būtent tokie ir yra. Kone pusė įstaigos mokytojų (apie 20) šiais mokslo metais pradėjo lankyti anglų kalbos kursus. Tarp jų – ir mokyklos vadovė. Jos teigimu, anglų kalba šiais laikais būtina, nes įstaigos pedagogai vis dažniau vyksta į įvairias komandiruotes ar mokymus užsienio valstybėse. Nors dažniausiai juose būna pasamdyti vertėjai, tačiau tiesioginis bendravimas visada turi daugiau pranašumų už ryšį per vertėją.

Pilviškių „Santakos“ gimnazijos bendruomenė turi ir daugiau tikslų. Vienas iš didžiausių ateities siekių – stiprinti tėvų, mokytojų ir mokinių bendradarbiavimą. Tai daroma siekiant padėti ugdytiniams priimti teisingus sprendimus renkantis gyvenimo kryptis. D. Valiūnienės teigimu, pastaruoju metu vis daugiau baigiamųjų klasių mokinių dar nežino, kokią specialybę jie norėtų rinktis ateityje.

„Vis daugiau gimnazistų yra nerimastingi, išsiblaškę, nežinantys, ko nori. Tai galima sieti ir su informacinių technologijų skverbimusi į mūsų kasdienybę. Jei matau mokinį, kuris tikrai yra sutrikęs, visada patariu jam neskubėti rinktis studijų. Juk po mokyklos galima metus padirbėti ar atlikti karinę tarnybą. Tai padėtų susigulėti mintims ir priimti teisingus sprendimus. Panašiose situacijose yra būtinas tėvų palaikymas ar mokytojų patariamasis žodis“, – kalbėjo pašnekovė.



Publikuota: 2019-01-01 01:27:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai