Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda kalėdines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 8 698 41 635.
Galioja iki: 2023-12-07 09:16:32 Parduoda Renault SCENIC GRAND (2004 m., 1,6 l, benzinas, kablys, TA iki 2025 m. gegužės mėn., 7 vietos, tvarkingas, be defektų). Tel. 8 699 97 250.
Galioja iki: 2023-12-07 10:48:56 Veda ir groja įvairiuose pobūviuose, vestuvėse, jubiliejuose. Linksma muzika ir gera nuotaika Jūsų šventėse. Tel. 8 681 59 207.
Galioja iki: 2023-12-09 15:29:37
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Į parduotuvėse ir degalinėse parduodamų vaistų sąrašą įtraukti 48 pavadinimų vaistai lengviems ligos simptomams gydyti. Autorės nuotr. Nereceptiniai vaistai parduotuvėse ir degalinėse dar nepasirodė
Eglė KVIESULAITIENĖ
Parduotuvės ir degalinės jau gali prekiauti kai kuriais vaistais, tačiau kol kas medikamentai ant prekystalių nepasirodė. Vis dėlto daugelis mūsų rajone esančių degalinių ir prekybos tinklų svarsto tokią galimybę. |
Nori vaistinių
Prekybos vaistais liberalizavimo šalininkai siekė, kad vaistai taptų prieinamesni žmonėms, kurių gyvenamosiose vietose nėra vaistinių. Tačiau ar vaistai tikrai taps prieinami kaimo žmonėms, vis dar neaišku. Mat daugelis prekybos centrų ir degalinių, pasirengusių prekiauti medikamentais, yra miestuose, kur ir taip vaistinių pakanka. O mažos kaimų parduotuvės dėl kelių per mėnesį nuperkamų vaistų pakuočių vargiai ims rengti aibes dokumentų, mokėti valstybės rinkliavą ir turėti kitų papildomų rūpesčių.
Mūsų rajone vaistinėmis gali pasigirti tik vilkaviškiečiai, kybartiečiai ir pilviškiečiai. Vištytyje kai kurių vaistų žmonės gali įsigyti ambulatorijoje. Kad jų mieste būtų įkurta vaistinė ar medikamentais prekiautų bent ambulatorija, seniai kovoja virbaliečiai. Tačiau kol kas nepavyko rasti vaistinei tinkamų patalpų. Tad, ko gero, virbaliečiams ir toliau teks vykti vaistų pirkti į Kybartus ar Vilkaviškį.
Ruošia sprendimus
Savo miestelyje įsigyti nereceptinių vaistų viltis sušvito gražiškiečiams, bartninkiečiams ir Alvito gyventojams. Mat šiose vietovėse įsikūrusios „Aibės“ tinklui priklausančios parduotuvės. Šio tinklo parduotuvių taip pat yra Pilviškiuose, Vištytyje, Vilkaviškyje.
UAB „Gulbelė“ vadovas Arūnas Tarnauskas „Santakai“ paaiškino, kad „Aibės“ tinklo krautuvėse medikamentais kol kas neprekiaujama.
– Nors prekybos vaistais liberalizavimo įstatymas priimtas, tačiau jo įgyvendinimui reikia laiko. Šiuo metu ruošiame darbuotojus ir techninius sprendimus, laukia nemažai papildomo darbo. Kadangi prekiaujame maisto papildais, jaučiame, jog klientams tokia paslauga reikalinga, – sakė A. Tarnauskas.
Svarsto galimybes
Nors atrodytų, kad vos įsigaliojus naujam įstatymui prekybos centruose ir degalinėse jau turėjo pasirodyti medikamentai, kol kas šią naujovę atsargiai vertina visi verslininkai. „Norfos“ prekybos tinklo atstovas spaudai Darius Ryliškis tvirtino, kad jų centruose vaistais bus prekiaujama. Kada tokia prekyba prasidės, dar nėra aišku, nes vyksta techninių dalykų derinimas. Beje, tiek vienoje iš Vilkaviškio „Norfų“, tiek Kybartuose esančiame centre veikia „N“ vaistinės, tad gyventojams medikamentai ir iki šiol yra prieinami.
„Iki“ prekybos tinklo komunikacijos vadovė Berta Čaikauskaitė sakė, jog jų centrai taip pat atsižvelgs į pirkėjų poreikius ir pasinaudos galimybe prekiauti vaistais, kad žmonės galėtų įsigyti medikamentų, kai vaistinės nedirba ar yra pernelyg nutolusios nuo gyvenamosios vietos. Prekiauti nereceptiniais vaistais „Iki“ prekybos centrai pradės gavę licenciją ir suformavę pirkėjams tinkamiausią asortimentą.
„Maximos“ atstovas ryšiams su visuomene Paulius Stonis taip pat prižadėjo, kad jų tinklas vaistais prekiaus. Tačiau, pasak jo, plačiau apie asortimento dydį ar vaistais prekiausiančių parduotuvių skaičių kalbėti detaliau dar anksti, tad klientus apie tai informuos vėliau. Vaistais negalima prekiauti savitarnos skyriuose, parduoti daugiau nei vienos to paties pavadinimo pakuotės.
Mūsų rajone veikiančios degalinės taip pat svarsto galimybę prekiauti medikamentais. „Circle K Lietuva“ kategorijų vadovas Jaroslavas Snarskis teigė, kad jų tinklas būtinas procedūras tikisi užbaigti per sausio mėnesį ir nereceptiniai vaistai degalinėse atsirastų jau vasario pradžioje.
UAB „Vildega“ vadovas Tautvydas Gumauskas taip pat patikino, jog šiuo metu domisi galimybėmis savo degalinėje prekiauti medikamentais. Jei viską pavyks įgyvendinti, apie tai klientai bus informuoti.
Numatytas sąrašas
Primename, kad liberalizavus prekybos nereceptiniais vaistais tvarką degalinės bei parduotuvės jau turi galimybę prekiauti 48 pavadinimų vaistais suaugusiesiems ir vaikams nuo 12 metų. Vaistai privalo būti sufasuoti mažiausiomis galimomis pakuotėmis, turėti tik vieną veikliąją medžiagą. Tokių medikamentų galima įsigyti vyresniems nei 16 metų asmenims.
Vaistais negalima prekiauti degalinių savitarnos skyriuose, parduoti daugiau nei vienos to paties pavadinimo vaisto pakuotės, taip pat negalima siūlyti kito vaisto, jei norimo prekyboje nėra.
Parduotuvėse ir degalinėse žmonės galės įsigyti kai kurių vaistų nuo skausmo ir uždegimo, karščiavimo, skrandžio rūgštingumo, odos antiseptiniam gydymui. Į leidžiamų prekiauti ne vaistinėse sąrašą įtraukti visiems gerai žinomi tirpalai: jodas, vandenilio peroksidas, briliantinė žaluma, taip pat vaistai, kurių veiklioji medžiaga yra ibubrofenas, pantoprazolas, paracetamolis, acetilsalicilo rūgštis ir kt.
Patvirtintame sąraše yra tik tie burnos ertmės ir ryklės ligoms skirti vaistai, kurių sudėtyje nėra etanolio (alkoholio).
Medikai įspėja
Nors daugelis žmonių džiaugiasi liberalesniu prekybos vaistais įstatymu, medikai dėl didelio medikamentų prieinamumo kiek nuogąstauja. Mat laisvai ir be konsultacijos perkami vaistai gali sukelti šalutinių reiškinių, juolab kad lietuviai itin linkę į savigydą. Tiesa, kitose šalyse tai problemų nesukelia. Sakykim, nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo yra efektyvūs ir greitai numalšina skausmą. Tačiau jei žmogus serga lėtinėmis ligomis, širdies nepakankamumu, turi inkstų funkcijos sutrikimų, alergiškas veikliajai medžiagai ir kt., vaistai gali pakenkti. Tuomet vien informacijos medikamento pakuotėje pacientui tikrai nepakanka.
Daugelis žmonių net neįtaria, kad, pavyzdžiui, dešimtmečiais vartojamas elementarus vaistas nuo skausmo ir peršalimo paracetamolis, kuris populiarus šiuo metų laiku, gali žmogų net pražudyti. Periodiškai perdozuojant šio medikamento, rizika mirti nuo kepenų nepakankamumo yra labai didelė.
Todėl medikai įspėja vaistus vartoti atsakingai, nors šie bus prieinami laisviau. O prireikus jų ilgesniam laikui, geriau pasikonsultuoti su gydytoju ar vaistininku.
Publikuota: 2019-01-17 10:43:35
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Sušalusią kartvelų delegaciją šildė vilkaviškiečių svetingumas * VMVT specialistai tyrimo neatliko dėl... blogai nurodyto adreso * Atidarė sveikatos ir grožio namus Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
„Mirtis dėl“ ar „mirtis nuo“? Daiktavardis mirtis vartojamas žodžių junginiuose mirtis dėl ir mirtis nuo. Šių junginių vartojimas priklauso nuo reikšmės.
Žodžių junginys mirtis dėl vartojamas išorinei priežasčiai reikšti, pvz.: Gresia lėta mirtis dėl aplinkos taršos.
Vidinei priežasčiai reikšti vartojamas žodžių junginys mirtis nuo, pvz.: Jiems gresia lėta mirtis nuo juodligės.
Šūksniai
Statistika
|