„Santaka“ / Penkios jaunos šeimos įgijo teisę į subsidiją pirmajam būstui / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Teritorijų žemėlapyje matyti, kuriose vietovėse jaunos šeimos gali įsigyti pirmąjį būstą ir gauti subsidiją.

Penkios jaunos šeimos įgijo teisę į subsidiją pirmajam būstui

Renata VITKAUSKIENĖ


Kelis mėnesius galiojančio Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymo suteikiamomis galimybėmis siekiantys pasinaudoti gyventojai turėtų atkreipti dėmesį į naujovę. Patikslintas vietovių, kurios nuo šių metų pradžios jau nepatenka į regiono kategoriją, sąrašas. Vilkaviškio rajonas į šį sąrašą nepateko.



Nuo šių metų regionui priskiria mažiau vietovių

Subsidijos pirmajam būstui jaunos šeimos gali tikėtis tada, kai būstas perkamas būtent regione. Tačiau registrų centrui patvirtinus nekilnojamojo turto normatyvines vertes 2019 metams, naujos regionui nepriskiriamos vietovės yra visa Panevėžio miesto savivaldybė, visa Palangos miesto savivaldybė ir kai kurios zonos Vilniaus rajono bei Kauno rajono savivaldybėse. Tad jeigu jaunos vilkaviškiečių šeimos nutartų kelti sparnus ir kurtis kurioje nors iš minėtų vietovių, jokių galimybių tikėtis subsidijos nėra.



Subsidijuoja šeštadalį

Apibendrinant kelių mėnesių situaciją galima sakyti, kad Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymu numatyta subsidija tokias šeimas sudomino.


Kaip sakė Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyriausiasis specialistas Algimantas Simanynas, didelis susidomėjimas buvo juntamas praėjusių metų vasarą ir rudenį. Šeimų pateikti elektroniniai arba popieriniai prašymai pasiekia būtent tas savivaldybes, kuriose jauni žmonės pageidauja pirkti pirmąjį būstą.

Nuo rugsėjo 1 d., kada buvo pradėti priimti prašymai, iki sausio vidurio Vilkaviškio rajono savivaldybei pateikti 32 prašymai (31 elektroninis ir 1 popierinis).

Priimta 18 prašymų, o kiti atmesti dėl to, kad pateikdami dokumentą žmonės nebuvo deklaravę turto, viena šeima turėjo būstą.

Iš 18 priimtų prašymų iki praeitų metų pabaigos 7 buvo patenkinti, tai yra suformuotos pažymos apie šeimos teisę į finansinę paskatą. Iš 7 suformuotų pažymų 2 yra nutrauktos, nes pretendentai į subsidiją per nustatytą laiką nesudarė kreditavimo sutarties su kredito įstaiga.

Pagal šiuos duomenis galima daryti išvadą, kad 5 šeimos turi galimybę įsigyti namus Vilkaviškio rajono savivaldybėje naudodamosi Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme numatyta parama.

A. Simanynas sakė, jog naujas atskiras sąrašas 2019 metams neformuojamas, o rašomas tęstinis nuo praėjusiųjų metų. Tos šeimos, kurios pernai pateikė prašymus, tačiau jie 2018-aisiais nebuvo patenkinti (tai yra nebuvo suformuotos pažymos), pareiškėjams iki sausio 15 d. atnaujinus prašymo duomenis, yra įrašytos į bendrą eilę.




Pernai nustatytos teisės nepraras

Šiemet naujai teiksiantiems prašymus arba koreguosiantiems pernykščius būtina pasitikslinti, ar ta vieta, kurioje yra nusižiūrėtas būstas, 2019 metais laikoma regiono vietove.

Jaunos šeimos pagal šiemetinius prašymus finansinei paskatai gauti galės pretenduoti į subsidiją, įsigydamos būstą regione pagal 2019 metams patikslintą vietovių sąrašą.

Tos jaunos šeimos, kurioms iki 2018 m. gruodžio 31 d. buvo nustatyta teisė į finansinę paskatą, galės įsigyti būstą, nurodytą prašyme, pagal kurį jaunai šeimai jau buvo suformuota pažyma. Jei jaunos šeimos savo prašyme keis įsigyjamo būsto adresą, įsigyti būstą galės tik toje teritorijoje, kurioje finansinė paskata teikiama nuo 2019 m. sausio 1 d.

Pagal Finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatymą, valstybė subsidijuoja būstą tose teritorijose, kuriose kvadratinio metro (m²) normatyvinė vertė yra bent 65 proc. mažesnė už nustatytą didžiausią normatyvinę vertę visoje Lietuvoje.
Jei šeima savo būstą, kuriam gavo subsidiją, parduotų anksčiau nei po 10 metų, paramą turėtų grąžinti.


Pagal Nekilnojamojo turto registre nustatytą 2019 m. taikomą didžiausią m² normatyvinę vertę, kuri siekia 1450 eurų, į finansinę paskatą galima pretenduoti tuose regionuose, kuriuose būsto m² normatyvinė vertė neviršija 507, 5 euro, nors konkretaus perkamo būsto m² kaina gali būti ir kitokia.




Subsidijų dydžiai

Pagal teisės aktus jauna šeima laikomi abu sutuoktiniai arba vienas vaiką auginantis tėvas ar mama, kurie yra ne vyresni kaip 35 metų amžiaus.

Jaunoms šeimoms siūlomos tokios subsidijos: neauginančioms vaikų – 15 proc., auginančioms 1 vaiką – 20 proc., auginančioms 2 vaikus – 25 proc., auginančioms 3 ir daugiau vaikų – 30 proc.

Padidėjus šeimai galima kreiptis dėl papildomos subsidijos, tačiau kreipimosi metu šeima turi atitikti jaunos šeimos apibrėžimą, tai yra sutuoktiniai arba vienas vaikus auginantis asmuo negali būti vyresni nei 35-erių metų. Kai šeimoje, gavusioje finansinę paskatą, gimsta trečias arba daugiau vaikų, dėl papildomos subsidijos jie gali kreiptis iki 40 metų (įskaitytinai).

Būsto kredito suma, pagal kurią apskaičiuojama jaunai šeimai suteikiama subsidija, negali būti didesnė kaip 87 tūkst. eurų. Subsidija jaunai šeimai būtų išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo būsto kredito suteikimo dienos. Kai būsto kreditas yra suteikiamas būstui pirkti ir statyti arba tik statyti, subsidija išmokama ne vėliau kaip per 4 mėnesius nuo dokumentų, patvirtinančių būsto statybos užbaigimą, pateikimo kredito davėjui dienos.

Sklypui, kuriame turi būti statomas jaunos šeimos būstas, gali būti skiriama ne daugiau kaip 15 proc. būsto kredito sumos.

Norintieji gauti subsidiją turi būti deklaravę gyvenamąją vietą Lietuvoje arba įtraukti į gyvenamosios vietos nedeklaravusių žmonių apskaitą. Subsidija galima ne tik Lietuvos piliečiams ir jų šeimos nariams, bet ir Europos Sąjungos ar Europos ekonominės erdvės šalių piliečiams bei kitiems užsieniečiams, kurie turi ilgalaikį leidimą gyventi Europos Sąjungoje arba jiems Lietuvoje yra suteiktas prieglobstis.

Jauna šeima, kuriai suteikta subsidija būsto kredito pirmajam būstui įsigyti, negalėtų visiškai laisvai disponuoti įsigytu nekilnojamuoju turtu. Jeigu per pirmuosius 10 metų nuosavybės teisės būtų perleistos kitam žmogui, subsidija turėtų būti grąžinta į valstybės biudžetą.



Subsidijos suteikimo pagrindiniai žingsniai

1. Jauna šeima regione susiranda būstą pirkimui arba būstą pirkimui ir statybai, arba sklypą būsto statybai.

2. Šeima deklaruoja turtą ir užpildo prašymą www.spis.lt arba tiesiogiai Savivaldybėje.

3. Savivaldybė per 10 darbo dienų suformuoja pažymą subsidijai gauti, jeigu tam yra lėšų ir jei šeima atitinka kriterijus. Jei visos lėšos tiems metams išnaudotos, pažyma nesuformuojama, bet formuojamas sąrašas naujam finansavimo periodui laikantis eiliškumo pagal prašymo pateikimo datą. Jauna šeima šį statusą turi atitikti tik prašymo pateikimo metu. Tai reiškia, kad jeigu nesant pinigų subsidijoms šeima turi palaukti kitų metų ir sutuoktiniams per tą laiką sueina 36-eri, bet prašymo pateikimo metu sutuoktiniai buvo ne vyresni kaip 35-erių metų, jie atitinka kriterijus.


4. Kai suformuojama pažyma, jauna šeima per 15 kalendorinių dienų kreipiasi į pasirinktą kredito įstaigą.

5. Kredito įstaiga per 3 mėnesius priima sprendimą suteikti kreditą arba ne. Nusprendusi suteikti paskolą būstui kredito įstaiga pasirašo kreditavimo sutartį su jauna šeima.

6. Socialinės apsaugos ir darbo ministerija ne vėliau kaip per 4 mėnesius perveda subsidiją už jauną šeimą kredito įstaigai.





Publikuota: 2019-01-21 09:58:45

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai