„Santaka“ / Žygeivių entuziazmas giliose pusnyse nepaskendo / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Per sniegu nuklotus Pavištyčio laukus ir kalvas nusidriekė ilga vora žygeivių.

Vaidos ŠIMANAUSKIENĖS nuotr.


Žygeivių entuziazmas giliose pusnyse nepaskendo

Eglė MIČIULIENĖ


Tokių snieguotų ir nelengvų žygių, koks buvo surengtas paskutinį sausio savaitgalį Vištytyje, mūsų krašto ėjimo entuziastams retai kada pasitaiko.

Į pirmąjį šiais metais Vištyčio regioninio parko direkcijos surengtą pėsčiųjų žygį „Per Vištyčio pusnynus...“ susirinko 46 keliauninkai. Suvažiavo žmonių ne tik iš įvairių Vilkaviškio rajono kampelių, bet ir iš Vilniaus, Kauno, Kalvarijos, susirinko nemažai marijampoliečių. Su mikroautobusu atbildėjo net būrelis kaimynų lenkų iš Punsko.

Daugelis susirinkusiųjų buvo patyrę žygeiviai, vienu ypu įveikiantys ir kelias dešimtis kilometrų.

Šįkart organizatoriai, Vištyčio regioninio parko direkcijos specialistai Vaida Šimanauskienė ir Vaidas Leonavičius, suplanavo 13 kilometrų žygį, tačiau net ir patirties turintiems ėjikams kelią per kalvas ir per giliausius Vištyčio krašto pusnynus nugalėti nebuvo lengva – vietomis žygeiviai klimpo į sniegą virš kelių. Keletui, drauge pasiėmusiųjų pačius mažiausius keliauninkus, teko suktis atgal.

Vis dėlto dauguma žygio dalyvių buvo atkaklūs ir įveikė visą trasą, vedusią nuo pat Šilelio pažintinio tako pradžios pro knygnešio P. Mikalainio gimtinę, per Pavištyčio piliakalnį ir kalvas, Pavištyčio geomorfologinį draustinį, Šilelio mišką, apledėjusio Vištyčio ežero pakrantėmis atgal iki trasos pradžios.


Finišą pasiekę keliauninkai įspūdingas dienos akimirkas aptarė gurkšnodami karštą arbatą, išvirtą iš Vištyčio laukų žolelių.

„Žygis buvo labai vykęs, jo pabaigoje žmonės klausinėjo, kada vėl kažką panašaus organizuosime. Planuojame kitą žygį rengti netrukus, vasario mėnesį, tik datą dar tikslinsime“, – entuziastams žadėjo V. Šimanauskienė.

Regioninio parko direkcijos specialistai kartu primena ir apie Šimtmečio keliautojo konkursą. Pernai direkcija pasiūlė žmonėms dalyvauti įvairiuose pėsčiųjų bei dviratininkų žygiuose po Vištyčio kraštą ir įveikti 100 kilometrų.

Tokių žygių per metus buvo surengti net septyni. Jie vyko visais metų laikais, gražiu oru ir per liūtį, vidury dienos ir netgi vieną birželio naktį. Keliauninkų, kurie šią užduotį įveikė, atsirado tik keturi: tai Pilviškių seniūnijos entuziastai Nijolė Juraitienė, Lina Rainienė, Roma Čižauskienė ir Gedminas Mockus.

„Dar turime prizų, dovanėlių, norime apdovanoti ir daugiau keliauninkų, taigi visus kviečiame dalyvauti mūsų rengiamuose žygiuose ir pažinti gražų Vištyčio kraštą, o Šimtmečio keliautojo pasuose susirinkti kuo daugiau spaudų ir įrašų apie nueitus kilometrus“, – ragino V. Šimanauskienė.




Publikuota: 2019-02-02 21:57:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai