„Santaka“ / Vairuotojų keiksnojami „inkilai“ liks tik prisiminimuose / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Po šio savaitgalio UAB „Fima“ stacionarius greičio matuoklius išmontuos ir išgabens į Vokietiją.

Autorės nuotr.


Vairuotojų keiksnojami „inkilai“ liks tik prisiminimuose

Eglė KVIESULAITIENĖ


Greitį mėgstančių ir įstatymų nepaisančių vairuotojų laukia aukso amžius. Nuo pirmadienio ne tik mūsų rajono, bet ir visos šalies valstybinės reikšmės keliuose nebeliks stacionarių greičio matuoklių.

Nuotrauka – istorijai

Kai praėjusių metų pradžioje vairuotojus pasiekė nedžiuginanti žinia, kad stacionarūs greičio matuokliai greitį pradeda fiksuoti abiem kryptimis, atrodė, jog šių prietaisų keliuose tik daugės. Mat tai puiki kovos priemonė su pažeidėjais, leidžianti mažinti skaudžių eismo įvykių statistiką. Juk ne paslaptis, kad pagrindinė eismo įvykių priežastis mūsų šalies keliuose – nesaugus greitis. O greičio viršijimas – vienas dažniausiai fiksuojamų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų.

Prevencines priemones nuolat organizuojantys Kelių policijos pareigūnai džiaugėsi didėjančiu stacionarių greičio matuoklių skaičiumi, mat jie padėjo kontroliuoti nedrausmingus vairuotojus. Vien per praėjusius metus mūsų rajono policijos komisariatą pasiekė 2458 nuotraukos iš stacionarių greičio matuoklių. 2403 pažeidėjams surašyti protokolai ir jie jau nubausti.


Tie, kam pavyko „įsiamžinti“ brangiai kainavusiose stacionarių greičio matuoklių užfiksuotose nuotraukose, gali jas pasilikti kaip istorinę relikviją. Mat nuo pirmadienio šie įrenginiai bus išmontuoti.

Iki šiol mūsų rajone veikė trys stacionarūs greičio matuokliai: du kelyje Marijampolė–Kybartai–Kaliningradas ir vienas – Vinčai–Pilviškiai–Vilkaviškis. O nuo pirmadienio greitį kontroliuos tik vidutinio greičio matuoklis, esantis tarp Vilkaviškio ir Marijampolės. Tad policijos pareigūnai jau dabar nerimauja, kaip reikės užtikrinti eismo saugumą.

Policija neturi

Apie susiklosčiusią situaciją paklaustas Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos skyriaus viršininkas Rolandas Gylys sakė tokias naujienas išgirdęs iš žiniasklaidos ir jokių oficialių tai patvirtinančių dokumentų dar negavęs. Tačiau šią žinią už eismo saugumą apskrities keliuose atsakingas pareigūnas laiko akibrokštu.

– Tai būtų tas pats, lyg planavę darbus ateičiai staiga sužinotume, kad, pavyzdžiui, Vilkaviškio policijos komisariato nuo pirmadienio nebebus ir reikia be jo išsiversti, – sakė R. Gylys. – Toks sprendimas tikrai nepadidins eismo saugumo.


Nors apskrities kelių policininkams vadovaujantis R. Gylys nekomentavo, kaip versis pareigūnai tokioje situacijoje, ne paslaptis, jog mūsų rajono policijos komisariatas jokių kitų greičio matavimo prietaisų neturi. Paskutinis rankinis greičio matuoklis sugedo prieš kelerius metus ir nuo tada pareigūnai maitinami pažadais, kad centralizuotai bus įsigyta naujų, šiuolaikiškų, brangiai kainuojančių prietaisų.
ne paslaptis, kad pagrindinė eismo įvykių priežastis mūsų šalies keliuose – nesaugus greitis. O greičio viršijimas – vienas dažniausiai fiksuojamų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų.


Rankiniais greičio matuokliais negali pasigirti ir aplinkinių rajonų policijos komisariatai. Per visą Marijampolės apskritį jų likę vienas ar du. Tiesa, yra keletas automobilių, kuriuose sumontuota greičio matavimo įranga. Tik jie į mūsų rajoną užsuka gan retai.

Informaciją slėpė

Iš viso šalies keliuose yra 139 stacionarūs greičio matuokliai ir 11 mobiliųjų, sumontuotų automobiliuose „VW Caddy“. Nuo pirmadienio visi šie matuokliai bus išjungti ir išvežti į Vokietiją. Kažkodėl informacija apie šį drastišką sprendimą visuomenei nebuvo paskelbta ir Lietuvos automobilių kelių direkcija situaciją ėmė komentuoti tik tuomet, kai tai paviešino žiniasklaida.


Pranešimą spaudai išplatinusi Lietuvos automobilių kelių direkcija ramina, kad vietoj stacionarių greičio matuoklių bus sumontuoti efektyvesni vidutinio greičio matuokliai, todėl eismo saugumui įtakos senųjų matuoklių išmontavimas neturės. Vis dėlto niekas negali pasakyti, kada naujieji matuokliai „išdygs“ keliuose. Vairuotojai puikiai prisimena, kiek laiko užtruko šalyje jau senokai pastatytų, bet ilgai dėl teisinių peripetijų neveikusių vidutinio greičio matuoklių įjungimo darbai.

Pirks naujus

Kaip aiškino Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovas Vitalijus Andrejevas, stacionarūs greičio matuokliai bus išmontuoti, nes baigiasi 10 metų trukusi sutartis su rangovu UAB „Fima“, kuri matuoklius buvo išsinuomojusi iš vienos Vokietijos kompanijos. Anot V. Andrejevo, rangovo darbai kainavo labai brangiai – 13, 9 mln. eurų, todėl nebuvo jokio pagrindo sutartį pratęsti. V. Andrejevas teigė, jog įsigyti naujus matuoklius atsieis pigiau.

Dabar 25 kelių ruožuose įrengta 50 vidutinio greičio matavimo kamerų, kurios kainavo 1, 3 mln. eurų. Tačiau jos – valstybės nuosavybė.

V. Andrejevas žadėjo, kad netrukus bus paskelbtas konkursas įsigyti dar 100 vienetų vidutinio greičio matavimo kamerų, o kitais metais žadama nupirkti dar apie 120 matuoklių. Iki 2020 metų iš viso numatyta įrengti 330 greičio matuoklių.

Belieka tikėtis, jog pažadai bus įvykdyti. O kol kas lengviau gali atsikvėpti ne tik vairuotojai, įpratę „gulti“ ant stabdžio pedalo prieš inkilais vadinamus greičio matuoklius. Pagundų jie nebekels ir vandalams, ne kartą daužiusiems ir sprogdinusiems pažeidimus fiksavusius prietaisus. Netrukus šie greitį mėgstančių vairuotojų „priešai“ liks tik prisiminimuose.



Publikuota: 2019-02-11 09:57:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai