„Santaka“ / Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naują elektrinį duonkepį (30 Eur), naują kirpėjų įrankių sterilizatorių (50 Eur), senoviškas grindų plyteles, naudotą moterišką dviratį (50 Eur). Tel. 0 608 43 814.
Galioja iki: 2024-07-22 15:43:54Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-02-14 16:26

Dalinkitės:  


Vilkaviškiečiams prisistatė visi keturi kandidatai į rajono merus: (iš kairės) Saulenas Aželskas, Žilvinas Gelgota, Valentinas Gražulis bei Algirdas Neiberka.

Autoriaus nuotr.


Kandidatams į merus nevengta užduoti ir nepatogių klausimų

Andrius GRYGELAITIS


Antradienis kandidatams į rajono Savivaldybės merus buvo kaip niekada įtempta diena. Iš pradžių jie dalyvavo Vilkaviškio trečiojo amžiaus universiteto (TAU) organizuotuose debatuose, o vėliau – Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Vilkaviškio atstovybės surengtoje diskusijoje.Pakeitė strategiją

Į Vilkaviškio kultūros centro salę pasiklausyti kandidatų į merus debatų atvyko nemažas būrys vilkaviškiečių. Jiems prisistatė visi keturi pretendentai: Saulenas Aželskas – Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas, Žilvinas Gelgota – visuomeninio rinkimų komiteto „Naujas startas“ įkūrėjas ir vadovas, Valentinas Gražulis – Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Vilkaviškio rajono skyriaus atstovas bei dabartinis rajono meras Algirdas Neiberka – Lietuvos socialdemokratų partijos Vilkaviškio rajono skyriaus pirmininkas.

Diskusiją vedė Vilkaviškio TAU atstovės: šio universiteto vadovė Dalytė Šileikienė ir rajono Tarybos narė Danutė Grabauskienė.

Trumpai papasakoję apie save, pristatę svarbiausias savo rinkimų programų nuostatas, kandidatai kantriai atsakinėjo į salėje susirinkusių žmonių raštu užduotus klausimus.Priešingai nei beveik prieš dvi savaites Kybartuose vykusiuose debatuose, pretendentai į mero postą pakeitė prisistatymo strategiją: šįkart jie mažai dėmesio skyrė oponentų kritikai, o daugiau koncentravosi į būsimus savo darbus.Apie dabartį ir ateitį

Susirinkusieji kandidatams turėjo pačių įvairiausių klausimų, kėlė gyventojams aktualias problemas. Tačiau žmonėms buvo įdomu, kokias didžiausias problemas mato ir kaip jas planuoja spręsti patys politikai.

Atsakydami į šį klausimą vieni kandidatai į merus minėjo prastą kelių būklę, nerenovuotas švietimo įstaigas, darbuotojams mokamus mažus atlyginimus, darbo vietų trūkumą. Kiti kalbėjo apie neskaidrius viešuosius pirkimus, per mažą dėmesį jaunoms šeimoms, pramogų trūkumą bei investicijų iš užsienio ar kitų Lietuvos regionų stygių.

S. Aželsko nuomone, Vilkaviškio rajone beveik nėra erdvių, kuriose būtų galima leisti laisvalaikį, todėl nemažai jaunimo pramogauti važiuoja į Marijampolę.

Ž. Gelgotai Vilkaviškyje labiausiai akis bado sporto objektų situacija ir žalumos trūkumas miesto centre, V. Gražuliui – apverktina kai kurių šaligatvių būklė.

Dabartinis meras A. Neiberka taip pat pripažino, kad Vilkaviškyje dar ne viskas sutvarkyta, tačiau, pasak jo, problemos yra sprendžiamos. Jis pasakojo, kad greitu metu bus pradėtas tvarkyti miesto sodas, kultūros centro bei Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro prieigos, erdvės aplink Jono Basanavičiaus aikštę.Dabartinio rajono vadovo teigimu, Savivaldybėje šiuo metu yra parengta 60 projektų, iš kurių dalis jau įgyvendinama arba dar laukia savo eilės.Švietimo aktualijos

Nemažai susirinkusiųjų domėjosi ir rajono švietimo reikalais.

Paklaustas apie Marijampolės profesinio rengimo centro (MPRC) Vilkaviškio skyriaus likimą, S. Aželskas tikino nematantis šios įstaigos ateities ir teigė, kad jos laukia „liūdnos mišios“. Kiti kandidatai nebuvo tokie kategoriški. Visi sutiko, jog dabartinė MPRC Vilkaviškio skyriaus veikla jų netenkina, tad pokyčių būtina imtis kuo skubiau. Tiesa, debatų dalyviai tikino norintys, kad, nepaisant visko, profesinis mokymas rajone išliktų, nes to reikia ir mūsų mokiniams, ir verslo atstovams. A. Neiberkos teigimu, su MPRC jau yra pasiektas susitarimas, jog Vilkaviškyje, pavyzdžiui, siuvėjų specialybės būtų mokoma kas antrus metus, o ir kitos mokymosi programos būtų labiau pritaikytos Vilkaviškio krašto poreikiams.

Kažkam iš salės pasiteiravus, ar nereikėtų sujungti Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus bei Švietimo pagalbos tarnybos (ŠPT) veiklų, Ž. Gelgota samprotavo, kad šiuo atveju reikėtų labiau atsižvelgti į tiesioginių ŠPT klientų – mokytojų – pageidavimus. Jo turimais duomenimis, pedagogai nėra patenkinti šios įstaigos veikla. V. Gražulis teigė manantis, jog dalį ŠPT atliekamų funkcijų gal būtų galima perduoti Švietimo, kultūros ir sporto skyriui, o dalį – Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai.

Provokuojantys klausimai

Nemažai klausimų, tarp jų – ir ne itin korektiškų, buvo užduota konkretiems kandidatams. Tačiau, kaip sakė renginio vedėja D. Šileikienė, nepatogių klausimų politikams nebūna, kitaip tariant – pasiryžusieji savo gyvenimą susieti su politika turėtų tai įvertinti ir būti tam pasiruošę.

Bene daugiausiai buvo „atakuojamas“ Ž. Gelgota. Susirinkusieji teiravosi, kodėl jo vadovaujamas visuomeninis rinkimų komitetas nenori, kad Vilkaviškyje būtų pastatyta nauja autobusų stotis ir sporto salė. Atsakydamas į tai „Naujo starto“ lyderis tvirtino, jog tiek jis, tiek jo atstovaujamo komiteto nariai nori, kad mieste iškiltų šie objektai, tačiau pasisako prieš tai, kokiu būdu vykdomi viešieji pirkimai ir kaip buvo priimami kai kurie su šiais objektais susiję sprendimai. Kandidatui į merus taip pat teko aiškintis, kaip į jo vadovaujamo rinkimų komiteto sąrašą pateko net trys teistumą turintys asmenys, kodėl jo vaikai lanko Marijampolės, o ne Vilkaviškio mokyklas, kas jį sieja su kai kuriais rajono verslininkais ir ar neteks po rinkimų jiems „atidirbti“. Žmonės taip pat domėjosi, kodėl Ž. Gelgotos vadovaujamos UAB „Konsultus“ darbuotojų atlyginimai yra santykinai maži, palyginti su įmonės gaunamomis metinėmis pajamomis. Į šį klausimą kandidatas į merus atsakė, jog darbuotojai „Konsultus“ bendrovėje dirba ne visu etatu, nes turi kitus darbus.

Provokuojančių klausimų teko išgirsti ir kitiems debatų dalyviams. Pavyzdžiui, A. Neiberka buvo paklaustas, kodėl artėjant rinkimams jis naudojasi tarnybine padėtimi ir važinėdamas į rajono bendruomenių namus dalyvauja ataskaitiniuose susirinkimuose. Dabartinis meras atsakė, kad jis taip elgėsi visus ketverius kadencijos metus ir jo pareiga yra atsiskaityti už savo darbus rajono žmonėms.

Daug apie bendruomenių svarbą ir jų aktyvumo skatinimą kalbėjęs S. Aželskas buvo paklaustas, kodėl jis pats nedalyvauja ir visiškai neprisideda prie Pūstapėdžių kaimo, kuriame gyvena, bendruomenės veiklos. Politikas tvirtino, jog tam yra svarbi priežastis, mat visą laisvą laiką neva skiriantis trejų metų dukrai. Po šių jo žodžių salėje nugriaudėjo juokas. Kai šio kandidato į merus buvo pasiteirauta, ar į rinkimus eina savo noru, ar tik dėl to, kad „taip reikia“ partijai, S. Aželskas ironiškai nusijuokė ir ką nors komentuoti atsisakė.

Kito kandidato, UAB Vilkaviškio komunalinio ūkio direktoriaus V. Gražulio, susirinkusieji teiravosi, kodėl ne visos miesto erdvės prižiūrimos vienodai. Politikas paaiškino, kad jo vadovaujama įmonė prižiūri tiktai dalį Vilkaviškio teritorijų, tačiau ne pirmus metus siekia, jog tai pasikeistų ir galiausiai viskas pereitų „į vienas rankas“.

Nė vienas nežinojo

Debatų dalyvių taip pat buvo paprašyta pasidalyti nuomone, ar rajono Savivaldybės administracijoje dirba ne per daug darbuotojų. A. Neiberka paaiškino, kad pastaruoju metu vis daugiau funkcijų yra nuleidžiama „iš viršaus“, tačiau per pastaruosius kelerius metus, mero teigimu, savivaldos aparatas tikrai sumažėjo. V. Gražulio nuomone, reikėtų iš naujo įvertinti dalies Savivaldybės administracijos specialistų kvalifikaciją, Ž. Gelgota siūlė peržiūrėti, ar nesidubliuoja kai kurių darbuotojų funkcijos, o S. Aželskas nurodė būtinybę į Savivaldybę pritraukti daugiau jaunų specialistų.

Kai visų kandidatų buvo pasiteirauta, ar jie žino, kokia skola šiuo metu slegia Savivaldybę, nė vienas į šį klausimą atsakyti negalėjo. Tik A. Neiberka atskleidė, jog per pastaruosius 4 metus skola sumažėjo 60 proc., tačiau įvardyti konkrečios sumos negalėjo ir jis.

Nors beveik visi klausimai buvo užduoti raštu, keletas salėje sėdėjusių žmonių drąsiai stojo iš savo vietų ir taip pat kreipėsi į kandidatus. Į visus klausimus jiems irgi buvo atsakyta.

Galerija: Debatai
Publikuota: 2019-02-14 16:26:36

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Gimtadienio šventė – be programos ir... be dovanų
* Vizitas sutapo su šventėmis ir bažnyčios remonto pabaiga
* Verslininkų klubo nariai vieni kitiems neša visokeriopą naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai