„Santaka“ / Darbus ir dainas skyrė Lietuvai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-02-18 16:50

Dalinkitės:  


Minėdami Valstybės atkūrimo dieną Vilkaviškio kultūros centre kraštiečiai, susirinkę į renginį „Sudainuokime Lietuvą“, himną giedojo su daininga Andriulionių šeima.

Autorės nuotr.


Darbus ir dainas skyrė Lietuvai

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Šeštadienį visa Lietuva šventė valstybės atkūrimo 101-ąsias metines. Šią svarbią progą gražiai paminėjo ir vilkaviškiečiai.

Prieš pat vidurdienį dr. J. Basanavičiaus aikštėje suplazdėjo vėliavos, Lietuvai buvo skiriami gražiausi žodžiai. Šiais metais Lietuvos šaulių sąjunga bei Vilkaviškio Petro Karužos 406-oji šaulių kuopa švenčia savo šimtmetį, tad iškilmingai pakelti Lietuvos, Europos Sąjungos bei Vilkaviškio rajono vėliavų buvo pakviesti šios kuopos nariai Lukas Piliukaitis, Arnas Botyrius ir Aleksandra Šumskaitė. Susirinkusius vilkaviškiečius sveikino Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Nuaidėjo trys šventinės salvės: už Lietuvą, už laisvę ir už visus, mylinčius savo tėvynę.

Vilkaviškio kultūros centras šįmet rajono gyventojus ragino prisijungti prie gražios akcijos „Trispalvė težydi“ ir vėliavas laikyti iškeltas iki pat Kovo 11-osios. Iki šios datos degs ir aikštėje papuošto Šimtmečio ąžuolo lemputės.

Prie tautos šviesuolių dr. J. Basanavičiaus ir dr. V. Kudirkos bei Nepriklausomybės paminklų atminimo žiburėlius padėjo Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ merginos bei kariai savanoriai. Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos šv. Mišios. Po jų žmonės rinkosi į šventinį renginį „Sudainuokime Lietuvą“ Vilkaviškio kultūros centre.


Trispalvėmis išpuoštoje scenoje renginį pradėjo „Vyželės“ kolektyvo šokėjai (vad. Sonata Jankienė). Tikra staigmena tapo Vilkaviškio muzikos mokyklos mokytojo Gintauto Andriulionio rankose suskambėjęs daug metų saugotas tautos žadintojo Vinco Kudirkos smuikelis. Susirinkusieji klausėsi „Tautiškos giesmės“ fragmentų, o vėliau visi drauge su Andriulionių šeima himną sugiedojo.

Į šventę susirinkusius žmones pasveikino Savivaldybės meras Algirdas Neiberka. Jis įteikė padėkas savo darbais ir veikla rajonui nusipelniusiems gyventojams: Šiaudiniškių kaimo bendruomenės pirmininkei Irenai Senkuvienei, Šeimenos seniūnijos darbuotojai Ritai Vaškevičienei, Pajevonio krašto literatui, kultūros puoselėtojui Justinui Naujokaičiui, Vilkaviškio švietimo pagalbos tarnybos specialistei Giedrei Girdauskaitei, Matlaukio kaimo bendruomenės pirmininkei Daivai Dubauskienei, Pilviškių seniūnijos seniūno pavaduotojai Nijolei Juraitienei ir UAB „Kybartų darna“ darbuotojui Romui Želviui.

Gražios šventės vilkaviškiečiams linkėjo ir Seimo narys Kęstutis Smirnovas. Savo padėką parlamentaras skyrė nuoširdžiai lietuvybę puoselėjančiam Karklinių kaimo gyventojui Jurgiui Tekoriui.

Lietuvos valstybės atkūrimo šventės proga dešimčiai kraštiečių tradiciškai įteikiami „Santakos“ laikraščio nominacijų žymenys. Taip redakcijos kolektyvas jau ne pirmus metus pagerbia labiausiai pasižymėjusius asmenis, kurių dėka gyvenimas nedideliame pasienio rajone tampa gražesnis, įdomesnis ir prasmingesnis.


Pirmoji nominacija „Metų gelbėtojai“ skirta Vištyčio regioninio parko direkcijai už unikalaus kultūros paveldo objekto – Kanapkio vėjo malūno išgelbėjimą. Parko direkcijos vadovui Nerijui Paškauskui nominacijos žymenį – stiklinį „Gerumo angelą“ įteikė gydytojas ir rašytojas Vilius Kočiubaitis – Vištyčio patriotas, šio krašto metraštininkas.

„Metų ambasadoriaus“ titulo žymuo iškeliaus į tolimąjį Izraelį mūsų krašto bičiuliui Ralfui Selindžeriui. Nors šią nominaciją pelnęs asmuo gyvena labai toli ir netgi nėra čia gimęs, jis save vadina Vilkaviškio žmogumi ir garsina mūsų kraštą ne tik Izraelyje. Simbolinį dėkingumo ženklą Ralfui perduoti įsipareigojo mūsų krašto šviesuolis, pernai pats gavęs „Krašto ambasadoriaus“ nominaciją už tai, kad jau daug metų „serga“ Vilkaviškio žydų istorija, istorikas Antanas Žilinskas.

Nominacija „Metų šviesa“ atiteko Kybartų klebonui Vaidotui Labašauskui. Nors pats nominantas savo darbus vertina kukliai, jo sielos šviesa, mokėjimas bendrauti tapo traukos į Kybartų bažnyčią priežastimi. Pats V. Labašauskas į iškilmes atvykti negalėjo, tad „Gerumo angelą“ iš prelato Vytauto Gustaičio rankų priėmė kunigo sesuo mokytoja Vilma Balandienė.


„Metų užmojo“ nominacija skirta Degučių kaimo gyventojui Sauliui Matusevičiui. Keturvalakių seniūnijoje esantis kaimas išgarsėjo jo sukurtu plaktukų muziejumi, kuriame jau sukaupta per 700 eksponatų. Dabar šis muziejus yra trečias pasaulyje ir pirmas toks Europoje. Nominacijos žymenį patikėta įteikti Keturvalakių seniūnui Gintautui Urbšiui.

„Metų vadove“ šįmet tapo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos direktorė Danutė Valiūnienė. Ši mokymo įstaiga veiklios vadovės dėka tapo ryški ne tik rajono, bet ir šalies kontekste. Pernai vykusiuose Lietuvos mokyklų apdovanojimuose gimnazija net keturiose nominacijose pateko tarp finalininkų, o dviejose pelnė laurus. Tokiu pasiekimu negali pasigirti nė viena šalies mokykla. Stiklo angelą Danutei įteikė kolegė ir bičiulė, tos pačios gimnazijos pradinių klasių mokytoja Rūta Bakūnienė, kuri praėjusiais metais buvo išrinkta visos Lietuvos metų mokytoja.

Nominacija „Metų patriotas“ atiteko Kybartų miesto bendruomenės pirmininkui Vitui Katkevičiui. Šio žmogaus pastangomis ne viena šio miesto istoriją menanti vieta tapo traukos objektu, įdomių istorijų apie Kybartus jau yra klausęsi tūkstančiai žmonių. Nominacijos žymenį įteikė toks pat savo miesto patriotas, buvęs mokytojas, istorikas Juozas Jurkynas, kuris kartu su žmona Genute už gražius darbus Kybartams taip pat yra tapę „Santakos“ laikraščio nominantais.

Nominacija „Metų mecenatės“ buvo skirta trims seserims – rašytojo Antano Vaičiulaičio dukterims Joanai, Danutei ir Aldonai Vaičiulaitytėms. Jos, puoselėdamos savo tėčio atminimą, jau 11 metų skiria savo įsteigtą literatūrinę premiją rajoninio konkurso „Gimtoji žemė Tavęs ilgisi ir savo širdyje didžiai tavęs pasigenda“ laureatams. „Gerumo angelą“ atsiėmė seserų pusbrolis, rašytojo Antano Vaičiulaičio sūnėnas Juozas Stoškus. Simbolinį ženklą įteikė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė.

Nominacija „Metų mokslininkas“ pagerbtas buvęs „Aušros“ gimnazijos mokinys Vilmantas Runas. Vilkaviškietis, besimokydamas šioje gimnazijoje, ES jaunųjų mokslininkų konkursui pristatė net du fizikos srities mokslinius darbus. Juose vaikinas aprašė, kaip tyrinėjo ir gamino grafeno baterijas. ES jaunųjų mokslininkų konkurso nacionaliniame etape gimnazisto darbas užėmė I vietą. Beje, Vilmantas baterijas gamina 3D spausdintuvu, kurį dar pernai, tuomet būdamas tik septyniolikmetis, pasigamino pats. Nominacijos žymenį V. Runui įteikė žmogus, įžiebęs vaikino širdyje domėjimąsi fizika, – buvusi jo mokytoja metodininkė Irena Skamarakienė.

Nominacija „Metų pilietiškumas“ atiteko jautrios širdies moteriai iš Užbalių kaimo Onai Ievai Malinauskienei. Jos rūpesčiu mažieji užbališkiai po pamokų saugiai pasiekia namus. Rudenį paskambinusi į redakciją moteris inicijavo sprendimus ir pasiekė, kad mokinukai ir darželinukai jau nebepaleidžiami pavojingoje vietoje prie pagrindinio kelio Vilkaviškis–Gražiškiai, o atvežami iki pat kaimo. „Gerumo angelą“ nominantei įteikė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, kuri pasistengė, jog problema būtų operatyviai išspręsta.


Nominacija „Metų įvykis“ skirta pirmojo pasaulio vilkaviškiečių sąskrydžio metu surengtos kraštiečių vakarienės organizatoriams – visuomeniniam judėjimui „Už vieningą Vilkaviškio kraštą“. Šis įvykis, kai Jono Basanavičiaus aikštėje prie bendrų stalų susėdo per tūkstantis žmonių, ilgam išliks vilkaviškiečių atmintyje. Nominacijos simbolį organizatoriams įteikė kraštietis, vienas iš minimos vakarienės dalyvių, Kauno apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Rimas Bradūnas.

Visiems angelams nutūpus į nominantų rankas, gražų koncertą susirinkusiesiems padovanojo Suvalkijos krašto dukra dainininkė Neringa Nekrašiūtė.

Programoje taip pat skambėjo Vilkaviškio muzikos mokyklos saksofonininkų Rapolo ir Povilo Aušrotų (mokyt. Romas Jakimavičius, akompaniatorius Arūnas Barauskas) atliekamos melodijos. O renginio vedėjai Raimonda Kurauskienė, Kamilė Kasulaitytė ir Marius Kijauskas ragino neskubėti į namus ir pakvietė apžiūrėti kultūros centro fojė eksponuojamą Gražinos bei Valentino Ajauskų tapybos darbų parodą.


Projektą „Iš piliečio pozicijos“ remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

Galerija: Vasario 16-oji
Publikuota: 2019-02-18 16:50:32

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į grupinio gyvenimo namus šiandien įžengs naujakuriai
* Daugiabutį renovavę statybininkai radiniu nesusigundė
* Ž. Žilinskienė: „Šie metai mokykloms – išskirtiniai“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kieno vardą suteiktumėte Vilkaviškio viešajai bibliotekai?
Kazio Bradūno.
Vinco Kudirkos.
Antano Vaičiulaičio.
Siūlyčiau kitą variantą.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai