„Santaka“ / Kam naudinga grupė „Kur stovi policija Marijampolėje?“ / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  



Kam naudinga grupė „Kur stovi policija Marijampolėje?“



Tokiu pavadinimu pavadintoje facebook grupėje pilna tokių komentarų:“prie mokolu, kaip visada...", priesais kemi.. ima atvaziuojancius nuo kauno...", "Prie buvusio swedbank", "Stotis. Visus kerta", "Tik įvaževus į Marę duoda pūst"… (kalba netaisyta).

12 759 – tiek asmenų yra socialinio tinklo grupėje, kurioje dalinamasi informacija apie tai, kur tuo metu dirba Marijampolės apskr. VPK policijos pareigūnai. Grupėje skelbiamą informaciją policijos pareigūnai vertina dviprasmiškai: skubantis vairuotojas, žinodamas, kurioje kelio atkarpoje dirba policija, tikrai neviršys leistino greičio, važiuos nepažeisdamas Kelių eismo taisyklių, o asmuo "išgėręs tik alaus" (dažnas pažeidėjų pasiteisinimas, kai juos sustabdo policijos pareigūnai), tikėkimės, nuspręs namo sugrįžti saugiai – pasinaudodamas blaivių asmenų paslaugomis.

„Išvirkščioji“ grupės veiklos pusė yra tai, kad neblaivūs ar neturintys teisės vairuoti, kitaip Kelių eismo taisykles (toliau KET) pažeidinėjantys asmenys, pamatę informaciją apie policijos pareigūnų vykdomą reidą ar jų buvimo vietą, nusprendžia pasirinkti kitą kelionės maršrutą, jų manymu saugesnį, taip bandydami išvengti bet kokio susitikimo kelyje su policijos pareigūnais. Dažniausiai tokie vairuotojai yra didžiausia grėsmė mūsų pačių ir mūsų artimųjų saugumui. Dėl tokių vairuotojų įvyksta tragiški įvykiai, žūsta ar sužalojami žmonės.

Net nuolat dalinantis informacija socialiniuose tinkluose apie tai, kur dirba policijos pareigūnai ar piktinantis dėl kelioms akimirkoms sustabdytos kelionės, Marijampolės apskr. VPK pareigūnai per šių metų pusantro mėnesio jau nustatė 107 neblaivius vairuotojus. Vien Marijampolės apskr. VPK kelių patruliai sustabdė 49 neblaivių vairuotojų keliones, kurios galėjo pasibaigti tragiškai. Pernai per ilgesnį laiko tarpą (per du mėnesius) nustatytas 31 neblaivus vairuotojas.
Marijampolės policija prašo, kad asmenys, pastebėję apgirtusį vairuotoją, neleistų jam sėsti prie vairo arba nedelsdami apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.


Tendencija nėra gera - auga neblaivių vairuotojų skaičius. Tai galima stebėti beveik visoje Marijampolės apskr. VPK aptarnaujamoje teritorijoje.

Visų socialinių tinklų narių, kurie dalinasi informacija apie policijos vykdomus reidus, prašome šia informacija ir toliau dalintis, bet dalintis ja protingai – nenurodant tikslios pareigūnų dislokacijos vietos. Tik tuomet kai neblaivūs vairuotojai žinos ir matys, kad policijos pareigūnai aktyviai vykdo savo pareigas, jų yra daug ir visur, galbūt atsisakys minties sėsti prie vairo neblaivūs. Galbūt greičio mėgėjai pasižiūrės į spidometro rodmenis ir sulėtins greitį iki leistino ir saugaus. Galbūt vairuotojai sustos prie pėsčiųjų perėjos praleisti pėsčiojo. Tik būdami vieningi ir supratingi išvengsime skaudžių nelaimių kelyje.

Policija primena, kad transporto priemonių greitis ir vairuotojų blaivumas kontroliuojamas nuolat, pareigūnai patruliuoja žymėtais ir nežymėtais policijos automobiliais. Marijampolės policija prašo, kad asmenys, pastebėję apgirtusį vairuotoją, neleistų jam sėsti prie vairo arba nedelsdami apie tai praneštų bendruoju pagalbos telefonu 112.

Policija reaguoja į kiekvieną gyventojų pranešimą. 85-90 proc. eismo dalyvių, apie kuriuos policija gavo gyventojų pranešimus, surandama, patikrinama arba sulaikoma.



Publikuota: 2019-02-22 15:01:11

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai