„Santaka“ / Nepaisant ekonomistų kalbų, maisto kainos auga! / Ekonomika

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Ekonomika

Dalinkitės:  


Pricer.lt nuotr.


Nepaisant ekonomistų kalbų, maisto kainos auga!


Vasario 26 d. Pricer.lt komanda atliko eilinį maisto kainų tyrimą. Deja, nežiūrint į garsių ekonomistų kalbas apie „išsikvėpusias ir pasiduodančias Vyriausybei“ kainas, nuo 2019 metų pradžios maisto kainos tik auga!

Brango ir pigiausių produktų ir populiarių prekių ženklų krepšeliai.

Pigiausių maisto produktų krepšelio kainų analizė rodo, kad pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis Lietuvos parduotuvėse per mėnesį pabrango 2, 2%, tai jau antras brangimo mėnuo iš eilės, sausio krepšelis brango 0, 7%.

Praeitų metų gruodžio mėnesį pigiausių maisto produktų vidutinis krepšelis kainavo 50, 47 Eur (mažiausia kaina per visą maisto kainų tyrimo istoriją), šių metų sausį analogiškas krepšelis kainavo 50, 80 Eur, o vasarį - jau 51, 94 Eur. Tai 0, 7% brangiau nei praeitų metų gruodžio pigiausių produktų vidutinis krepšelis, kuris buvo pasiekęs mažiausią kainą (50, 47 euro) per pastaruosius dvejus tyrimo metus. Guodžia tai, kad 2019 metų vasario mėnesio vidutinis krepšelis buvo 5, 7% pigesnis nei 2018 metų vasario atitinkamas krepšelis, kai jis kainavo 55, 05 Eur.

Norfa ir Maxima prekybos tinklai varžosi dėl pirmos vietos pigiausių produktų krepšelio kategorijoje. 41 euro cento skirtumu vasario mėnesį pirmąją vietą šioje kategorijoje užėmė Maxima (48, 02 euro), antra buvo Norfa (48, 43 euro), Lidl (50, 89 euro) antrą mėnesį iš eilės išlaiko trečiąją poziciją. Brangiausiai tradiciškai buvo e-parduotuvėje „Barbora“ (59, 43 euro).



Populiarių ir gerai žinomų Pricer.lt produktų vidutinio krepšelio kainų analizė rodo, kad po kurį laiką trukusio stabilizavimo, o per didžiąsias metų šventes net pigimo tendencijų, Pricer.lt sudarytas prekių ženklų vidutinis krepšelis grįžta į augimo tendenciją – 2019 metų sausio mėnesio vidutinis krepšelis brango 5% ir vasarį šis krepšelis pabrango dar 0, 7% ir vienu euro centu pakėlė brangiausio prekių ženklų krepšelio rekordo kartelę per visą kainų stebėjimo istoriją.

Praeitų metų gruodžio mėnesį prekių ženklų vidutinis krepšelis kainavo 36, 55 Eur, 2019 metų sausį vidutinis krepšelis kainavo 38, 36 Eur, o vasarį - 38, 63 Eur. 2019 metų vasario mėnesio prekių ženklų vidutinis krepšelis buvo 2, 9% brangesnis nei 2018 metų vasario atitinkamas krepšelis, kuris kainavo 37, 53 Eur.

IKI (38, 02 euro) nuosekliai gerina savo pozicijas populiarių prekių ženklų krepšelio kategorijoje ir vasario mėnesį buvo pirma, sausio mėnesį – antra. Gana netikėtas Norfa (39, 61 euro) prekybos tinklo vasario mėnesio rezultatas – penkta (paskutinė) vieta šioje kategorijoje.

Pagrindinės priežastys nulėmusios maisto prekių krepšelių kainų augimą: sezoninis vaisių ir daržovių brangimas, akcijų kiekio ir nuolaidų mažėjimas, asortimentų pokyčiai.



Ypatingai smarkiai per mėnesį pabrango bulvės - net 34, 6%. Vidutinė bulvių kaina Lietuvos prekybos centruose vasarį buvo 0, 41 Eur, tokia bulvių kaina buvo užfiksuota 2018 m. liepą - tik tai buvo šviežios bulvės sezono pradžioje.

Pakilo ir pastarojo laikotarpio pagrindinio masalo privilioti pirkėjus - bananų - kainos. Vidutinė kaina 1, 04 (+23, 2% brangimas per mėnesį).

Asortimento pokyčiai ypatingai akivaizdžiai paveikė internetinės parduotuvės „Barbora“ konkurencingumą pigiausių produktų krepšelio kategorijoje po "Optima linija", "Malūno" ir kitų "Maxima" pigiųjų prekių ženklų produktų.

Dėl žaliavų pigimo vis dar potencialo kainoms mažėti turi pieno produktai (taip pat sviestas), vištiena, kava, cukrus, miltai ir duonos gaminiai, aliejus.

Kainas auginti gali poreikis kelti darbuotojų atlyginimus, energijos išteklių rinkų nestabilumas arba vieno iš prekybos tinklų ekspansijos į Lenkiją finansavimo poreikiai.

Maisto prekių mažmeninėje prekyboje matomi ir pozityvūs ženklai – negali likti nepastebėtos vis didėjančios kai kurių prekybos tinklų pastangos rūpintis savo pirkėjų poreikiais.







Publikuota: 2019-03-14 09:48:14

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kaimynų konfliktas tęsiasi 20 metų
* Bendruomenė turi vieną norą – gyventi patogiau
* Arklinio pašto laikai Vilkaviškio krašte
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai