„Santaka“ / Animacijos galia – ligų prevencija ir naujas požiūris į sveikatą / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Animacijos galia – ligų prevencija ir naujas požiūris į sveikatą


„Kūryba – efektyvus vaistas nuo liūdesio, slogių minčių ar net depresijos. Vaikai, stebėdami animacinius personažus ir patys juos kurdami, atsipalaiduoja, pabėga nuo rutinos ir labiau susikoncentruoja į teigiamus dalykus“, – sako draugiškos ir lietuviškos animacijos portalo Animotukas.lt įkūrėjas bei projekto „Pažadas sveikatai“ kūrybinių dirbtuvėlių moderatorius Algirdas Noreika.

Jis pakviestas pasitelkti animaciją, kaip patrauklų būdą, leidžiantį perteikti vaikams žinias apie tai, kodėl svarbu rūpintis savo sveikata ir kiek daug dėl jos galime nuveikti patys.

Animacija suteikia vaikams unikalią galimybę pažinti supantį pasaulį, formuoti savo vertybes. Kokios vertybės buvo svarbiausios kūrybinių animacinių filmukų dirbtuvėlių metu?

Animacija tuo ir smagi, kad joje paversti veikėju gali bet ką, svarbu, kad jis būtų išskirtinis ir charizmatiškas. Visada stengiamės ieškoti, kuo veikėjas bus ypatingas ir įdomus. Kai nupieši paprastą šuniuką, vargu, ar jis bus kam įdomus, tačiau suteikus jam kokį nors charakterį, pavyzdžiui, karaliaus arba lenktynininko, jis tarsi atgyja. Svarbiausia, kad vaikai atrastų tuose personažuose artimus bičiulius, kurie, prireikus, galėtų padėti ir patarti. Pavyzdžiui, Centrinės projektų valdymo agentūros inicijuoto projekto „Pažadas sveikatai“ kūrybinėse dirbtuvėse, skirtose sergantiems vaikams, stengėmės sukurti įkvepiančius superherojus , su kuriais vaikai susitapatintų, norėtų būti didvyriais, besistengiančiais gyventi sveikiau, rūpintis savo sveikata kol dar nevėlu, nes ji – svarbiausias turtas.



Kartais būna sunku susitarti net ir su vienu mažamečiu, o kaip jums sekasi dirbti su vaikų grupe?

Dirbti su vaikais visuomet labai smagu, nes jie užkrečia gera energija ir nuotaika. Žinoma, iš pradžių jie būna nedrąsūs, tačiau greitai atsipalaiduoja, nori viską išmėginti patys. Bandydami jie atranda naujus dalykus, suvokia pasaulį ir aplinką bei animaciją. Dirbdami su vaikais, pasirinkome vieną iš pirmųjų sustabdyto kadro (angl. slow motion animation ) animacijos rūšį, nes ji gana lanksti ir efektyvi, leidžianti labai greitai sukurti animaciją, o kūrybos procese gali dalyvauti ir patys vaikai.

Vaikams neužtenka pasakyti, kad negalima daryti vieno ar kito, jie patys tai turi suprasti. Kai pabandai vaikus įtraukti į procesą, pasitelkus animuotus personažus, vaikai su jais susitapatina. Animacija leidžia perduoti norimą žinutę ne tik pasakant, ką daryti, bet ir parodant, kas bus, jei, tarkim, nesiplausi rankų.

Kaip kūrybiškumą ugdanti veikla gali padėti kovoti su neigiamomis emocijomis ir liūdesiu?

Neigiamas emocijas galime įsivaizduoti kaip vaiduoklį, šliaužiojantį iš paskos ir neleidžiantį pamatyti tikrųjų gyvenimo spalvų. Rutina ligoninėje ir užpuolusios ligos tokį vaiduoklį taip pat gali prikviesti. Kūrybiškumo kelias įdomus tuo, kad jis visuomet pilnas atradimų ir nežinomybės, bet eini nuo vieno atradimo prie kito, kol, galiausiai, apsižiūri, o liūdesio ir neigiamų emocijų jau nebeliko.





Kūrybiškumo terapija projekto „Pažadas sveikatai“ metu vaikams padėjo nukreipti mintis ir lanksčiau bei pozityviau pažvelgti į susidariusią nemalonią situaciją, kai sergi ir esi priverstas gulėti ligoninėje.

Animacija apskritai padeda tapti pastebėtiems, atskleisti save ir, be abejo, pakelia nuotaiką, o tai, ko gero, padeda kovoti su liga, suteikia jėgų. Juk geros emocijos dažnai atlieka daug didesnį darbą nei vaistai.

Apie projektą: Edukacinis projektas „Pažadas sveikatai“, kurį inicijavo Centrinė projektų valdymo agentūra (CPVA), vyko didžiosiose Lietuvos gydymo įstaigose: Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, Vaikų ligoninėje, VšĮ Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų filiale, Vaikų reabilitacijos skyriuje Druskininkų „Saulutė“. Vaikams patraukliomis ir įdomiomis formomis – interaktyviose paskaitose ir kūrybinėse dirbtuvėlėse – medikai ir Lietuvoje žymūs žmonės dalijosi savo patirtimis, diskutavo apie sveikatos problemas bei skatino vaikus savo sveikata rūpintis kasdien. Iš viso surengta 31 interaktyvi paskaita, kūrybinės dirbtuvės ir baigiamieji renginiai Kaune, Druskininkuose, Vilniuje.



Ligoninėms, kuriose įgyvendintas edukacinis projektas „Pažadas sveikatai“, skirtos ES investicijos, siekiant pagerinti vaikų ligų profilaktikos, ankstyvos ligų diagnostikos, gydymo bei sveikatos priežiūros paslaugas. Priemonę, skirtą tobulinti vaikų sveikatos priežiūros paslaugų infrastruktūrą, prižiūri CPVA. Projektas „Pažadas sveikatai“ finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis.

Kūrybinių dirbtuvėlių metu kurtus animacinius filmukus, kuriuose vaikai kviečiami duoti 7 skirtingus pažadus sveikai gyventi, galite pamatyti čia: https://www.youtube.com/channel/UCEQVPcwanRLvr0FzAE-ujSA

„Pažadas sveikatai“ tęsiamas - www.facebook.com/pazadassveikatai



Publikuota: 2019-04-19 11:12:49

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pirmieji debatai: kandidatai į Seimą skaudžiai nesikapojo
* „Bruklinas“ dar kartą perrašė rajono sporto istoriją
* Vokietijos mokslininkai – apie viešnagę mūsų krašte, politiką ir Lietuvos perspektyvas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai