„Santaka“ / Suprastėjo plaukų ir nagų būklė: ką tai sako apie sveikatą? / Naudinga

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Naudinga

Dalinkitės:  


Suprastėjo plaukų ir nagų būklė: ką tai sako apie sveikatą?


Įtampa darbe, poilsio stygius ar nevisavertė mityba – svarbūs, tačiau ne vieninteliai sveikos plaukų, odos ar nagų išvaizdos priešai.

Visų mūsų plaukų ir nagų išvaizda yra tarsi organizmo sveikatos atspindys, tad jei jų būklė suprastėjo ir dar jaučiate nuovargį ar kitus neigiamus simptomus, tai – rimtas ženklas apie galimas vidines organizmo problemas.

„Eurovaistinės“ specialistė Ilma Plynytė sako, kad norint turėti sveikus bei gražius plaukus ir nagus, jais reiktų pasirūpinti iš vidaus – rinktis visaverčius maisto produktus, vengti streso, pakankamai ilsėtis bei užtikrinti, kad organizmui netruktų vitaminų ir mineralinių medžiagų. Visi šie faktoriai lemia organizmo biochemines reakcijas, todėl esant jų stygiui, plaukai gali skilinėti, slinkti, o nagai imti sluoksniuotis ar trupėti.

Jeigu propaguojate sveiką gyvenimo būdą, o savo išvaizda nesate patenkinti, vertėtų atkreipti dėmesį į vidinę organizmo būklę, pirmiausia, atlikti kraujo tyrimus.

„Plaukų ir nagų būklei įtakos gali turėti sumažėjęs deguonį nešančių eritrocitų ir hemoglobino kiekis, o tai reiškia anemiją, kitaip vadinamą mažakraujyste. Šia liga sergančių žmonių organizme sumažėja svarbių medžiagų, o organizmo ląstelės, tarp jų ir plaukų bei nagų ląstelės, nebegauna pakankamai deguonies ir pamažu ima nykti”, – paaiškina specialistė.



Ji pataria reguliariai tikrintis ir skydliaukės veiklą, mat vienas iš skydliaukės gaminamų hormonų – tiroksinas – yra atsakingas už organizmo medžiagų apykaitos procesus. Todėl sutrikus skydliaukės veiklai, plauko folikulas nebegauna pakankamai maisto medžiagų, negali pamaitinti plauko svogūnėlio ir plaukai pradeda slinkti.

Stebėti organizmą

Pasak I. Plynytės, prastą plaukų ir nagų būklę daugeliu atveju lemia būtent svarbiausių vitaminų ir medžiagų trūkumas organizme, tam įtakos gali turėti nuovargis, stresas, žalingi įpročiai. Dėl rimtesnių sveikatos negalavimų, tokių, kaip mažakraujystė, sunerimti reikėtų tuo atveju, jei kartu su suprastėjusia plaukų ir nagų būkle pasireiškia ir kiti simptomai, pavydžiui, ilgalaikis nuovargis.

„Mažakraujystė yra labai klastinga, intensyviausiai simptomai juntami tik jai įsisenėjus, todėl pakitus plaukų ir nagų išvaizdai, svarbu patiems atkreipti dėmesį į organizmo siunčiamus ženklus – tai gali būti lėtinis nuovargis, mieguistumas, apetito stoka, padažnėjęs pulsas ar odos blyškumas“, – pagrindinius simptomus išvardija „Eurovaistinės“ specialistė.



Skydliaukės veiklos sutrikimus pastebėti lengviau. Pasak I. Plynytės, susirūpinti reiktų, jei plaukų slinkimą lydi sutrikęs mėnesinių ciklas, dažna nuotaikų kaita, svorio pokyčiai ar net padidėjęs prakaitavimas. Įtarus skydliaukės veiklos sutrikimus, specialistė pataria kreiptis į šeimos gydytoją, mat sklandus skydliaukės darbas svarbus kitiems organams, ypač širdies veiklai.

Rūpintis ir stiprinti

Norint palaikyti sveiką kraujo būklę ir tuo pačiu užkirsti kelią plaukų, nagų, viso organizmo alinimui, svarbu, kad organizmui netrūktų geležies. Jos gausu gyvulinės kilmės produktuose, žuvyje, kiaušinio trynyje. Jeigu vartojate geležies preparatus, labai svarbu stebėti organizmo reakciją ir esant poreikiui – keisti dozę.

„Bet kokius geležies preparatus reikėtų vartoti be pertraukų, kol hemoglobino kiekis taps normalus ir dar bent 3 mėnesius po to, kad organizmas sukauptų pakankamą kiekį atsargų. O jeigu pasireiškia pykinimas, pilvo skausmas, viduriavimas ar vidurių užkietėjimas ir simptomai išlieka net preparatus vartojant valgio metu, tai ženklas, kad būtina keisti preparato dozę“, – pažymi I. Plynytė ir pataria pasitarti su specialistais.



Kasdieniam plaukų ir nagų stiprinimui į mitybos racioną reikėtų įtraukti daugiau pupelių, žalumynų, riešutų, svarbūs ir kopūstai, šparagai, ridikėliai, pieno produktai. Ne ką mažiau svarbu atsisakyti žalingų įpročių, vengti streso, pakankamai ilsėtis.

Jeigu plaukai susilpnėjo ir tapo negyvybingi, juos atgaivinti gali padėti mononesotieji riebalai ir omega-3 riebalų rūgštys, kurių gausu riebioje žuvyje, linų sėmenyse, alyvuogių aliejuje, avokaduose. Pasak „Eurovaistinės“ specialistės, šios medžiagos pamaitina plaukų šaknis, todėl jie įgauna žvilgesio bei tampa gyvybingesni. Plaukų augimui, blizgesiui ir švelnumui svarbu, kad organizme netrūktų vitamino B5 ir B7 (biotino), kurių gausu grūdiniuose produktuose, mielėse, kiaušinių tryniuose.



Publikuota: 2019-05-07 12:01:22

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai