Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kęstučio Inkratos nuotr. Europos muziejų naktis atšvęsta su teatralizuotomis ekskursijomis
Penktadienį Paežerių dvare, Vilkaviškio rajono Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje šurmuliavo muziejų nakties „Muziejai, kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“ renginiai. |
Nuo 19 val. vyko teatralizuota ekskursija „Pro šimtmečių miglas sugrįžta Suvalkijos dvaro kasdienybė...“, kurios metu dvarininkai Gauronskiai priminė dvaro ir giminės istoriją, įdomesnius dvaro gyvenimo įvykius. Renginio dalyviai galėjo bendrauti su „dvarininkais“ (A. Žilinskas ir E. Rupeikienė), Jono Gavronskio „dukterimis“ Vanda ir Sofija (G.Gailiuvienė ir R. Viktoravičienė) ir iš Starapolės atvykusiais miestelėnais. Vaikščiodami po atgijusį dvarą, svečiai galėjo pasigėrėti šokančiomis merginomis, pasiklausyti Oginskio polonezo, pažiūrėti filmą „Laikas eina, dvaras keičiasi“, skirtą rūmų 220 metų jubiliejui. Ponus ir svečius maloniai aptarnavo bei „prižiūrėjo Vandos Gavronskos kūdikį“ „dvaro tarnaitės“ Laura Kupčinskienė ir Daiva Rožienė.
Dvaro oficinoje vyko edukacija „Pamoka pradžios mokykloje“ (vedė J. Mailaitė), buvo pristatyti kaimo siuvėjos (L. Juselienė), rūbų lyginimo (V. Matusevičienė) ir audimo (A. Mickevičienė) darbai.
21.30 val. kultūros centro-muziejaus direktorė J. Morozaitė ir skulptorius K. Balčiūnas atidengė Vilkaviškio rajono garbės pilietės, muziejaus mecenatės dailininkės M. B. Stankūnienės biustą (autorius Kęstutis Balčiūnas).
Dvaro ledainėje muziejininkė L. Bartkienė svečius vaišino arbata ir kaimiška duona su sviestu.
Muziejų naktį užbaigė vakarėjančio parko prieblandoje sklindančios Kybartų mažojo orkestro ir „Lietuvos balso“ finalininkės Lauros Ziegoraitytės melodijos.
Galerija: Muziejų naktis
Publikuota: 2019-05-20 14:25:44
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|