„Santaka“ / „Sveikata“ siekia išlaikyti išskirtinę dvasią / Sportas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda kalėdines sidabrines eglutes Pūstapėdžiuose. Tel. 0 698 41 635.
Galioja iki: 2024-12-09 13:08:10



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:  


Sveikatos“ garbės prezidentui Juozui Murinui (kairėje), klubo vadovui Nerijui Demeniui bei treneriui Henrikui Katiliui galvoje ne vien šventinės nuotaikos. Didžiausias jų rūpestis – įstrigę stadiono renovacijos planai. .

Autoriaus nuotr.


„Sveikata“ siekia išlaikyti išskirtinę dvasią



Birželio 8 d. kybartiečiai minės du solidžius jubiliejus: 100 metų, kai Kybartams suteiktos miesto teisės ir privilegijos, gyvavimo šimtmetį kartu švęs vienas iš seniausių visos Europos futbolo klubų „Sveikata“.



Šventė visiems

Birželio 8-ąją Kybartuose šurmulio netrūks. Vieną renginį keis kitas, o sau mielą veiklą tikrai atras tiek maži, tiek dideli. Vietiniai gyventojai ir svečiai bus kviečiami aplankyti amatininkų muges, parodas, dalyvauti ekskursijose bei kryžkelės paminklo atidarymo ceremonijoje, pasižiūrėti įvairių šou programų. Bene didžiausias dėmesys šventėje bus skiriamas šimtmetį mininčiam seniausiam Lietuvoje ir vienam iš seniausių Europoje futbolo klubui „Sveikata“.

Šventiniame minėjime bus apdovanotos kelios dešimtys labiausiai prie klubo gyvavimo prisidėjusių asmenybių. Taip pat bus pristatyta knyga, kurioje įamžinta visa 100 metų „Sveikatos“ istorija. Leidinį sudarė esami arba buvę kybartiečiai: Audrius Paškevičius, Sigitas Kuras, Nerijus Demenius, Juozas Murinas, Violeta Mickevičiūtė ir Henrikas Katilius.

„Prieš klubo devyniasdešimtmetį buvome išleidę specialų lankstinuką. Tada Sigitas Kuras pasiūlė praplėsti lankstinuke esančią informaciją, ją papildyti nauja. Taip gimė knygos idėja. Pastaruosius dvejus metus daug prie to dirbome: peržiūrėjome daugybę archyvų, istorinių šaltinių, išklausėme ne vieno žmogaus prisiminimus“, – pasakojo futbolo klubo „Sveikata“ prezidentas N. Demenius.

Bene pagrindinis šio klubo šimtmečio akcentas bus paminklo ilgamečiam „Sveikatos“ žaidėjui ir treneriui Vytautui Kochanauskui atidengimas. Būtent V. Kochanauskas dažniausiai yra vadinamas Kybartų futbolo patriarchu. Bandydami įgyvendinti paminklo sumanymą ir tinkamai įamžinti V. Kochanausko atminimą, „Sveikatos“ vadovai išleido kelis šimtus pagal specialų užsakymą sukurtų retro stiliaus futbolo kamuolių. Visos už juos surinktos lėšos skirtos paminklo statybai.

„Idėja statyti paminklą kilo Audriui Paškevičiui kartu su Kochanauskų šeima. Galvojome, kad viską pavyks paprastai įgyvendinti, tačiau kai ėmėmės konkrečių veiksmų, paaiškėjo, jog reikia skelbti konkursą statyboms, sutvarkyti daugybę kitų niuansų. Sulaukėme nemažai pasiūlymų, kainos svyravo nuo 15 iki 45 tūkstančių eurų. Išsirinkome pigiausią variantą, bet jis, mūsų nuomone, ir buvo originaliausias“, – teigė N. Demenius.

Po paminklo atidengimo ceremonijos visi bus pakviesti pasižiūrėti parodomųjų futbolo rungtynių tarp „Sveikatos“ veteranų ir futbolo klubo „Prelegentai“. Pastarojoje ekipoje žaidžia daugybė buvusių profesionalių žaidėjų, taip pat muzikos ir pramogų pasaulio atstovų. Atvykti ir išbandyti Kybartų stadiono veją pažadėjo dainininkai Marijonas Mikutavičius ir Linas Zareckas-Choras, žurnalistas bei keliautojas Vytaras Radzevičius, tituluočiausias visų laikų Lietuvos futbolininkas Edgaras Jankauskas ir kt.

Sunkiausia buvo Nepriklausomybės pradžioje

Per 100 metų „Sveikata“ patyrė ir pakilimų, ir nuosmukių. Ilgametis klubo žaidėjas ir treneris, dabartinis klubo garbės prezidentas J. Murinas prisiminė, kad sunkiausi laikai buvo atkūrus Lietuvos nepriklausomybę. Tuo metu Kybartuose ėmė užsidarinėti gamyklos, žmonės traukė laimės ieškoti į užsienį. Vienu metu klubą paliko net 10 žaidėjų.

„Buvo sunku ir po karo, tačiau tada viską nugalėjo begalinis atsidavimas bei entuziazmas. Net tribūnas žmonės patys pasistatė iš Kaliningrado srities parsivežę raudonų plytų. Buvo laikas, kai mums keletą metų neleido vadintis „Sveikata“, nes šis pavadinimas kažkam asocijavosi su „smetoniška“ Lietuva. Tada vadinomės „Žalgiriu“. Vėliau Kybartuose buvo pastatyta viena gamykla, antra... „Sveikatos“ žaidėjai jose dirbdavo suvirintojais ar tekintojais, kartu ir sportuodavo. Kiek buvo bandymų juos pervilioti į kitų miestų komandas, bet patriotiškumas nugalėdavo“, – prisiminė J. Murinas.

Nors pastaruosius kelerius metus „Sveikata“ nuolat patenka tarp Lietuvos futbolo antros lygos prizininkų, tačiau, anot J. Murino, komandos auksiniu laikotarpiu greičiausiai reikėtų laikyti praeito amžiaus devintojo dešimtmečio vidurį, kuomet kybartiečiai du kartus tapo Nemuno draugijos čempionais.

Didžiausias skaudulys

Nors klubas mini šimtmetį, tačiau jis gyvena ne vien šventiškomis nuotaikomis. Didžiausias ekipos vadovų ir žaidėjų galvos skausmas – tragiška Kybartų stadiono būklė ir aklavietėje užstrigę jo renovacijos planai.

N. Demenius prisiminė, kad pirmą kartą pas rajono vadovus kalbėtis šiuo klausimu užsuko daugiau nei prieš 4 metus. Tada jis nusinešė rėmėjams padedant padarytą stadiono renovacijos projektą. Buvo tikimasi, kad iki klubo šimtmečio šventės kybartiečiai galės džiaugtis atnaujintomis tribūnomis, kita šiuolaikiška infrastruktūra.

„Kaskart mūsų rungtynes stebi 150–200 žiūrovų. Galime pasigirti didžiausiu lankomumu mūsų lygoje. Net kai rungtyniaujame Vilniuje, į rungtynes ateina 30 buvusių kybartiečių ir tik 10 vietinių aistruolių. Mūsų sirgaliai nusipelnė turėti šiuolaikišką stadioną. Sunku suprasti, kaip XXI amžiuje tokioje vietoje gali nebūti paprasčiausių tualetų. Jau nekalbu apie sėdimų vietų būklę ar persirengimo kambarius“, – apgailestavo N. Demenius.

Jo teigimu, „Sveikata“ turėjo planų ir realių galimybių žaisti dar aukštesnėje Lietuvos futbolo lygoje, tačiau viską stabdo būtent stadiono situacija.

Jau dabar Lietuvos futbolo federacija komandai suteikė tik dalinę licenciją ir liepė kuo greičiau išsispręsti stadiono problemas.

„Mes vis tiek neprarandame vilčių ir darysime viską, kad stadionas būtų renovuotas. Nepaliksime šito reikalo ramybėje! Tai – mūsų namai. Jei jau likome gyventi Kybartuose, tai norisi dėl jų kažką prasmingo nuveikti“, – sakė N. Demenius.

Lemiami metai

Šį sezoną „Sveikata“ pradėjo gana sėkmingai. Nors lyga, kurioje rungtyniauja komanda, pastebimai sustiprėjo, tačiau kybartiečiai neabejotinai vėl taikysis į aukščiausias pozicijas. Ekipa prieš šį sezoną išlaikė žaidėjų branduolį bei pasistiprino keliais pajėgiais naujokais. Tiesa, neišvengta ir netekčių.

Į konkurentų, Marijampolės „City“, gretas perėjo du praėjusio sezono lyderiai – Artūras Pečiulis ir Deividas Karpavičius. Nepaisant to, komandoje liko jau ekipos simboliais spėję tapti Darius Kereiša bei Gintaras Čibirka. Kaip sakė komandos treneris H. Katilius, dar prieš kelerius metus „Sveikata“ buvo viena iš jauniausių Lietuvos futbolo antros lygos komandų, o dabar tai yra subrendusi, daug šilto ir šalto mačiusi ekipa.

„Sveikata“ galvoja ne tik apie dabartį, bet ir apie ateitį. Komanda jau trečius metus perka specialias treniravimo programas, ugdo jaunąją kartą. Trys komandos treneriai – H. Katilius, Liutauras Savickas bei Rimvydas Melsbakas – treniruoja įvairaus amžiaus vaikus. Jauniausi iš jų – dar vaikų darželį lankantys berniukai ir mergaitės. Nuo šių metų ekipa įkūrė ir merginų komandą.

„Įprastai iš vienos amžiaus grupės pagrindinę komandą papildo 2–3 žaidėjai. Patiems mažiausiems sportininkams netrūksta entuziazmo, o vyresniems kartais ima stigti motyvacijos, jie nustoja lankyti treniruotes. Vis dėlto išugdome daug gabių ir talentingų futbolininkų“, – pasakojo H. Katilius.

Jis teigė, kad pastaraisiais metais šalies futbolo federacija klubams kelia vis naujų reikalavimų, verčia juos tobulėti, daro viską, kad šie nestovėtų vietoje. Būtent dėl to, H. Katiliaus nuomone, artimiausi 2–3 metai „Sveikatai“ bus lemiami – arba klubas prisitaikys ir taps dar profesionalesnis, arba bus priverstas žaisti tik rajoninio ar regioninio lygio varžybose.

„Gerai, kad kol kas mums pakanka entuziastų. „Sveikata“ yra visų kybartiečių kraujyje. Šį klubą kėlė mūsų seneliai ir tėvai, kurie savo pavyzdžiu užkrėtė kitas kartas. Norėtųsi, kad klubas ne tik toliau gyvuotų, bet ir išlaikytų savo išskirtinę dvasią“, – mintimis pasidalijo J. Murinas.



Publikuota: 2019-06-03 10:08:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kompensacijos bus mokamos tik įrodžius patirtus nuostolius
* Folkloro ansamblis savo kelionę tęsia trisdešimt penkerius metus
* Rudas vanduo: kada bus išspręsta problema?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Kokios žodžių išrišti, išrišimas vartojimo klaidos?
Veiksmažodis išrišti nevartojamas reikšme išspręsti: Visiems rūpi, kaip šį klausimą išriš (taisoma išspręs ) viršininkas.
Daiktavardis išrišimas nevartojamas reikšme išsprendimas: Gyventojams aktualus problemos išrišimas (taisoma išsprendimas ).


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai