„Santaka“ / Savivaldybei savo butų žmonės parduoti neskuba / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Savivaldybei savo butų žmonės parduoti neskuba

Kristina ŽALNIERUKYNAITĖ


Jau nuo praeitų metų gruodžio Vilkaviškio rajono savivaldybė skelbia perkanti 14 butų Vilkaviškio rajone. Praėjo jau visas pusmetis ir, nors skelbimai nuolat kartojami spaudoje bei internete, kol kas nupirktas tik vienas.



Neatitinka sąlygų

„Skambučių būna, bet kai išsiaiškiname iki galo, pasirodo, kad žmonių siūlyti būstai neatitinka nurodytų sąlygų. Pavyzdžiui, vieni pasiūlė butą su daliniais patogumais, nors mes perkame su visais. Taip pat buvo atvejis, kad siūlė butą renovuotame name, tačiau nebuvo išmokėta paskola už renovaciją. Pagal pirkimo sąlygas, ji turi būti išmokėta. Buvo kreipęsis žmogus, kuris norėjo parduoti tikrai gerą vieno kambario būstą, naujai suremontuotą, tačiau mes negalėjome mokėti tokios kainos, kokios jis norėjo, – pasakojo Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto valdymo skyriaus vyr. specialistas Algimantas Simanynas. – Taip pat neperkame būstų penktame aukšte, nors jų ir siūlo. Puikiai žinome, kokia būna jų būklė. Galima pigiai nupirkti butą su kiauromis lubomis, o paskui remontuoti viso namo stogą ir dar tvarkyti patį butą. Tas būstas penktame aukšte galų gale tampa brangesnis už sutvarkytą butą kituose aukštuose. O tam naudojami mūsų visų pinigai. Jokios ekonomijos čia nėra.“



Specialisto teigimu, Savivaldybė negali pirkti „nugyventų“ būstų net ir pusvelčiui, taip pat negali siūlyti daugiau pinigų, nei numatyta pirkimo sąlygose, t. y. plius 10 proc. prie rinkos kainos. Pavyzdžiui, jei turto rinkos vertė yra 10 tūkst. eurų, tai mokėti daugiau nei 11 tūkst. eurų negalima.

„Butus perkame už europinius pinigus, Savivaldybė prisideda, tai ir reikalavimai iškelti didesni. Jie visi yra surašyti Savivaldybės interneto tinklalapyje. Žmogus, sumanęs parduoti būstą, ten gali užpildyti elektroninę formą. Kas to padaryti nemoka, gali drąsiai skambinti, aš padėsiu“, – tvirtino A. Simanynas.



Per dideli reikalavimai

Paskambinome keliems žmonėms, kurie skelbiasi parduodantys butus Vilkaviškyje. Jie papasakojo ir apie kitą reikalo pusę. Dviejų kambarių butą parduodantis kaunietis teigė, kad šįmet siūlantieji butus privalo turėti turto vertinimo pažymą, kuri būtų išduota ne anksčiau nei prieš mėnesį, ir energinio įvertinimo sertifikatą. O tokios pažymos kainuoja. Be to, sąlygos iškeltos taip pat nemažos – būstas turi būti tvarkingas, atitikti daugybę smulkiausių reikalavimų. „Tas atitikimas irgi labai subjektyvus. Vienam atrodo, kad ten reikia remonto, kitų manymu, bute galima gyventi. Tiesiog nerizikavau siūlyti savo buto, laukiu, kol nupirks pagal skelbimą, taip bus mažiau vargo“, – atviravo vyriškis.



Vieno kambario butą parduodanti vilkaviškietė sakė apie galimybę jį pasiūlyti Savivaldybei net nesvarsčiusi, nes bijo supykdyti kaimynus. „Parduodu savo mamos butą. Ji gyveno labai tvarkingai, remontas darytas seniai, bet niekas nenulupinėta, nesulūžę. Prašau apie 15 tūkst. eurų, galima derėtis. Girdėjau, kad Savivaldybė siūlo labai mažas kainas. Be to, pati gyvenu šalia, nenoriu susipykti su kaimynais, jei parduosiu savo būstą socialiai remtiniems žmonėms apgyvendinti. Visi žinome, kokie jie būna. Neduokdie, atsikraustys kokie lėbautojai, iš gėdos negalėsiu praeiti pro kaimynus...“ – žodžių į vatą nevyniojo vilkaviškietė.

Keli kiti parduodamų butų savininkai sakė apie tokią galimybę nežinoję arba nemanantys, kad Savivaldybė pajėgi nupirkti jų siūlomus butus.



Gerų ir pigių butų trūksta

Tuo tarpu nekilnojamojo turto kompanijos „Remax“ brokerė Inga Ciesiūnė sako, kad šiuo metu Vilkaviškyje labai išaugusi butų paklausa, o pasiūla stipriai sumažėjusi. Tai turėjo įtakos šoktelėjusioms butų kainoms.
Savivaldybė negali pirkti „nugyventų“ būstų, kaip ir siūlyti daugiau pinigų, nei numatyta pirkimo sąlygose.



„Per pastaruosius metus butų kaina kilo bent 8–10 procentų. Ypač tų, kurie yra patogiuose aukštuose. O žmonės žino, kiek yra verti jų butai. Man šiek tiek keista, kad socialiniai būstai perkami patogiausiuose aukštuose. Penktame aukšte butai nenoriai perkami ir jų kainos žymiai žemesnės. Juos ir galėtų, netgi turėtų pirkti Savivaldybė. Tačiau jei norima nupirkti butą antrame aukšte už buto penktame aukšte kainą – natūralu, kad žmonės nesutinka parduoti. Kainos butų, kurie yra antruose, trečiuose aukštuose, nuo kainų butų penktame aukšte skiriasi iki 20 proc. Ieškantieji buto patogiuose aukštuose turi plačiau atverti piniginę ir tikėtis mokėti 16–20 tūkst. eurų (priklausomai nuo remonto), o penktame aukšte esančio buto kaina gali svyruoti nuo 8 iki 12 tūkst. eurų. Skirtumas žymus. Kitas dalykas, Savivaldybės reikalavimai yra pernelyg dideli: reikalingas remontas bei atnaujinti dokumentai net tuo atveju, jei pakeitimų bute nebuvo atlikta. Viskas kainuoja. Tačiau net patenkinus reikalavimus nėra garantijos, kad butas bus pasirinktas pirkti“, – aiškino I. Ciesiūnė.

Pasak jos, negalima nepaminėti ir sudėtingo biurokratijos mechanizmo, verčiančio žmones laukti, ilgam pastatančius juos į neaiškią situaciją. Mat savininkas tuo laiku negali niekam kitam parduoti buto, o galų gale turtas nebūtinai yra nuperkamas.



Pinigai grįžtų Europos Sąjungai

Apie galimus už butą mokėti pinigus paklausėme Investicijų, strateginio planavimo ir vietinio ūkio skyriaus l. e. p. vedėjos Jurgos Grigaliūnaitės. Jos pateiktais duomenimis, Vilkaviškio mieste už 1 kambario buto 1 kv. m Savivaldybė gali mokėti 325 eurus, dviejų kambarių buto 1 kv. m kaina – 331 euras. Kybartų mieste 1 kv. m kaina 1 kambario bute negali viršyti 160 eurų, o 2 kambarių bute – 150 eurų.

Tad nesunkiai galima paskaičiuoti, kokią kainą gausite už savo siūlomą butą. Kainos nustatytos remiantis VĮ Registrų centro atliktu vertinimu ir yra aiškiai mažesnės, nei prašo žmonės. Pavyzdžiui, už 1 kambario (37 kv. m.) butą patogiame aukšte prašoma apie 17 tūkst. eurų. Savivaldybė už tokį būstą galėtų mokėti apie 13 tūkst. eurų.

Kas bus, jei Savivaldybė nenupirks numatytų būstų? Anot A. Simanyno, tiesiog nebus panaudoti pinigai, kuriuos galėtume paimti iš Europos Sąjungos. Aišku, nepanaudota Savivaldybės biudžeto dalis, kuri būtų buvusi skirta prisidėti, liks kitoms socialinėms reikmėms.



Nuomininkai dar neįkelti

Kaip jau esame rašę, pinigų butams pirkti sutaupyta atlikus darbus S. Nėries g. 42-ame name, kur įrengta 18 naujų socialinių būstų. Todėl Centrinei projektų valdymo agentūrai buvo teiktas prašymas leisti sutaupytas lėšas panaudoti papildomai įsigyjant dar 14 socialinių būstų. 8 butai (3 vieno kambario ir 5 dviejų kambarių) perkami Vilkaviškio mieste, dar 6 (po 3 vieno kambario ir dviejų kambarių) – Kybartuose.



Socialiniai būstai S. Nėries g. 42-ame name jau įrengti, tačiau nuomininkai ten dar nesikrausto, mat nesutvarkyti nuosavybės teisės dokumentai. Kai tik bus užbaigtas visas „popierizmas“, bus imta dalyti butus laukiantiesiems eilėje.

„Jau dabar girdžiu kai kurių stovinčiųjų eilėje išreikštą nenorą kraustytis į tuos būstus, nes jie nenori gyventi tarp „tokių“... Nelabai laimingi ir nuosavuose būstuose gyvenantys kaimynai. Tačiau mes pagal įstatymą turime aprūpinti būstu jo laukiančius asmenis ir tai darome dėdami visas pastangas, – sakė A. Simanynas. – Tik norėčiau pažiūrėti, kaip tie naujutėliai būstai atrodys po metų ar dvejų...“

Paklaustas, ar negalima atrinkti tvarkingų šeimų, specialistas aiškino, kad to padaryti neįmanoma, nes tenka vadovautis lygiateisiškumo principu ir duoti butus tiems, kas pirmieji įrašyti į laukiančiųjų eilę (ji sudaroma pagal nustatytus kriterijus). Tad pradėjusi atrinkinėti naujakurius Savivaldybė sulauktų tik problemų...

Naujos statybos butai Kaune https://norvegijoskontaktai.lt/naujos-statybos-butai-kaune/



Publikuota: 2019-06-06 11:19:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pacientų artimieji pasirengę sklaidyti kaltinimus
* Poveikį puviniui tyrusi gimnazistė pakviesta į talentų forumą Šveicarijoje
* Turistams patrauklių objektų pas mus yra, o kai kuriuos rasti ir pasiekti – iššūkis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai