„Santaka“ / Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2019-06-21 15:46

Dalinkitės:  


Laiškininkė Rasa Matukaitienė korespondenciją kasdien išdalija bent pusvalandžiu greičiau nei anksčiau.

Autoriaus nuotr.


Vilkaviškio laiškininkai persėdo ant elektrinių dviračių

Andrius GRYGELAITIS


Laiškininkė Rasa Matukaitienė darbo dieną pradeda maždaug šeštą valandą ryto. Anksčiau Vilkaviškio gatvėmis ji vaikščiodavo pėsčiomis arba mindavo dviračiu. Neseniai laiškininkės ir jos kolegų darbas tapo spartesnis ir lengvesnis, nes jie persėdo ant elektrinių dviračių.



Žmonės pripratę

Kas rytą R. Matukaitienė važiuoja įprastu maršrutu. Jis prasideda Kęstučio gatvėje, veda į Statybininkų, Lauko, Maironio, Vienybės bei Nepriklausomybės gatves, o baigiasi Lobiškių kvartale.

Pastaruoju metu kasdienis darbas tapo daug lengvesnis, nes visą šį atstumą laiškininkė nuvažiuoja elektriniu dviračiu. Ir ne tik ji. Nuo šiol Lietuvos pašto elektriniais dviračiais važinėja visi keturi Vilkaviškio mieste dirbantys laiškininkai.

Kiekvieną rytą prieš išvažiuodami įprastais maršrutais jie pasitikrina, ar dviračių ratuose netrūksta oro, ar veikia šviesos, stabdžiai.

Jei transporto priemonė sugestų, tektų kviestis priežiūra besirūpinančios remonto įmonės atstovus.

„Su tokiu dviračiu važiuoti daug paprasčiau ir lengviau. Tai ypač juntama ilgose distancijose, minant prieš vėją ar į įkalnę. Kartais tenka pasiimti net iki 10 kilogramų sveriančius krepšius, todėl su paprastu dviračiu juos vežtis nebūdavo lengva. Dabar korespondenciją išdaliju bent pusvalandžiu greičiau nei anksčiau.



Be to, net ir trumpam palikusi naują dviratį be priežiūros, pavyzdžiui, kai užbėgu į daugiabutį dalyti laikraščių ar laiškų, galiu būti visiškai rami, kad ilgapirščiai prie jo nelįs. Nueidama visada įjungiu signalizaciją, kuri suveikia vos kažkam prisilietus prie transporto priemonės“, – pasakojo R. Matukaitienė.

Dvylika metų laiškininke dirbanti moteris tikino mylinti savo darbą, o labiausiai ją žavi galimybė bendrauti su žmonėmis, laisvė pačiai rinktis maršrutą, nuolatinis buvimas gryname ore.

Sunkiausia darbo diena jai yra antradienis, o lengviausia – šeštadienis.

Vilkaviškiečiai prie savo laiškininkės taip pat jau pripratę. Moteris juokavo, kad grįžusiai po atostogų kartais iš žmonių tenka sulaukti priekaištų, kad pavadavęs laiškininkas mažiau šypsojosi ar nebuvo toks malonus.

Per ilgus darbo metus R. Matukaitienė puikiai pažino vilkaviškiečius, o miestiečiai – ją. Dabar ji žino, su kuriais gyventojais galima pajuokauti, o su kuriais geriau to nedaryti.



Miestas nepritaikytas

Nors vairuoja ir automobilį, R. Matukaitienė teigė į jį nesėdanti net šaltą žiemą ar lyjant lietui. Anot moters, Vilkaviškyje automobiliu vežioti korespondenciją nėra patogu, nes tarp gyvenamųjų namų per trumpi atstumai. Tiesa, laiškininkė teigė, kad dviratininkams miestas taip pat nėra pritaikytas – gatvių važiuojamosios dalys nepatogios bei nesaugios, o šaligatviai daugelyje vietų – duobėti.



„Vis dėlto aš dažniausiai važinėju šaligatviais. Kai kuriose vietose kitaip net nebūtų įmanoma. Pavyzdžiui, S. Nėries gatvėje man dažnai tenka pereiti iš vienos gatvės pusės į kitą. Kartais turiu ilgai laukti, kol prasiskirstys mašinos ir galėsiu kirsti važiuojamąją dalį. Vilkaviškyje labai trūksta dviračių takų“, – apgailestavo pašnekovė.

Paklausta, ar per dvylika darbo metų kiek nors pasikeitė vilkaviškiečių skaitymo įpročiai, ji teigė to beveik nepastebėjusi. Anot laiškininkės, miestiečiai ir toliau gausiai užsisakinėja laikraščių bei žurnalų suaugusiesiems ir vaikams, vieni kitiems siunčia registruotus bei paprastus laiškus. Vienintelis skirtumas, kurį ji pastebėjusi, – pastaruoju metu vis daugiau žmonių internetu užsisako siuntinių, kuriuos laiškininkams tenka pristatyti.

„Galbūt tik vasarą žmonės skaito mažiau spaudos, tačiau atšalus orams įvairių leidinių prenumerata vėl išauga“, – pastebėjimais dalijosi R. Matukaitienė.



Prašo susitvarkyti

Nors elektriniai dviračiai šiek tiek paspartino laiškininkų darbą, jei gyventojai būtų supratingi ir susitvarkytų savo pašto dėžutes, jis vyktų dar greičiau.

R. Matukaitienė priminė, kad privačių namų pašto dėžutės turėtų būti tvarkingos, pakabintos ant vartų ar prie gatvės lengvai prieinamoje vietoje, kad laiškininkas galėtų įdėti korespondenciją nenulipdamas nuo dviračio. Pašnekovės teigimu, Vilkaviškyje vis dar nemažai gyventojų, kurie savo pašto dėžutes pasikabinę ant namo sienos, sklypą apsitvėrę tvora, o kieme laiko palaidus šunis.



„Tokiais atvejais mes turime teisę korespondencijos nepristatyti. Aišku, visada stengiamės, kad žmonės gautų tai, kas jiems priklauso, tačiau norėtųsi daugiau abipusės pagarbos ir supratingumo.

Kartais gyventojai ne visada turi galimybę pašto dėžutę pasikabinti ant vartų ar tvoros. Tokiais atvejais patariu prie namų į žemę įsikasti stulpelį ir pašto dėžutę pakabinti ant jo. Nemažai žmonių taip ir daro“, – sakė laiškininkė.

Ji džiaugėsi, kad pastaruoju metu savo pašto dėžutėmis ėmė rūpintis daugiabučių namų gyventojai – senų dėžučių vis mažėja, jas keičia naujos, saugios, rakinamos. R. Matukaitienės nuomone, visos pašto dėžutės turėtų būti rakinamos, nes tik taip galima užtikrinti, kad laiškai, spauda ir kt. tikrai pasieks adresatą.





Galerija: Pašto dviratis




Publikuota: 2019-06-21 15:46:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai