„Santaka“ / Ir kelių ereliams atsiveria akys / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  


Ir kelių ereliams atsiveria akys


Gatvėse pavojingai manevruojantiems mėgėjams, lenktyniaujantiems nuo vieno šviesoforo iki kito ir bandantiems sutaupyti kelias minutes, penkiolikos metų profesionalaus lenktyniavimo raliuose patirtį turintis Audrius Gimžauskas, siūlo pasitelkti dirbtinį intelektą. Virtualus vairavimas, anot jo, daugumai „kelių erelių“ taip atveria akis, kad belieka pripažinti, jog jie savo įgūdžius stipriai pervertina.



Vienas „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatorių teigia pastebintis, kad keliuose vis dar stinga kultūringo ir pagarbaus elgesio, o naudojimasis mobiliaisiais telefonais tapo realia grėsme.

Telefonai – reali grėsmė

Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, pernai šalyje per metus neblaivių asmenų sukeltų eismo įvykių sumažėjo ketvirtadaliu. Tačiau, kaip pastebi A. Gimžauskas, nors šie rodikliai nuteikia optimistiškai, keliuose ryškėja kita opi saugumo problema – neblaivius vairuotojus keičia išmaniųjų technologijų „maniakai“.

„Užuot sutelkus visą dėmesį į vairavimą, žmonės šnekasi vieni su kitais, užkandžiauja arba dar blogiau – naudojasi savo išmaniuoju įrenginiu. Tai labai blaško, išbalansuoja, tiesiog trukdo koncentruotis į vairavimą. Ir po eismo įvykio išgirdus pasiteisinimą – „nemačiau tos mašinos“ tiesiog nusvyra rankos. Kiekvieno vairuotojo atsakomybė visų pirma yra vairuoti saugiai ir tuo metu, kai sėdite už vairo, nieko negali būti svarbiau“, – sako A. Gimžauskas.



Pasak jo, sunku patikėti, bet daliai žmonių vis dar kyla klausimų ar būtina saugos diržą segtis sėdint gale.

„Nors saugos diržas kai kam gali pasirodyti ne toks ir svarbus, tačiau tai yra pati pagrindinė saugumą užtikrinanti priemonė galinti išgelbėti gyvybę. Stiprus ir staigus smūgis į langą ar sėdynę gali sukelti įvairius sužeidimus, o esant itin dideliam smūgiui, žmogus gali ir visai iškristi pro langą. Būtent nuo ko ir apsaugo saugos diržas. Ir nesvarbu, sėdite priekyje ar gale“, – pabrėžia pašnekovas.

Rugpjūčio 9-10 d, vyksiančio „Samsonas Rally Rokiškis“ metu visi besidomintys specialiame akcijos #saugumassvarbiausia paviljone galės daugiau sužinoti ne tik apie saugų vairavimą, bet ir išbandyti virtualius simuliatorius, kitas interaktyvias veiklas.

Vairavimas – tai darbas

Kasmet visame pasaulyje keliuose žūsta daugiau nei milijonas žmonių, o 50 mln. sužeidžiama. Lietuvos kelių policijos tarnybos statistikos duomenimis, 2018 m. šalyje fiksuoti 3211 eismo įvykiai, kuriuose iš viso žuvo 170, o sužeisti – 3783 žmonės.

Neviršyti greičio limitų, sutelkti visą dėmesį į kelią, užsisegti saugos diržą, nevairuoti, kai esate susinervinę ar sergate, važiuoti lėčiau prastomis oro sąlygomis – tai auksinės saugaus vairavimo taisyklės, kurių, anot „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriaus, šiandien laikosi dar ne visi.



„Saugus ir profesionalus vairavimas visuomet priklauso nuo patirties. Nėra tokio žmogaus, kuris nuo pirmos minutės automobilyje jaučiasi kaip žuvis vandenyje. Patirties įmanoma sukaupti tik daug ir intensyviai dirbant įvairiausiomis sąlygomis, pavyzdžiui, ant slidaus arba šlapio kelio. Deja, bet jaunatviškas maksimalizmas, noras pasirodyti prieš kitus ir, svarbiausia, įgūdžių stoka, lemia tai, kad kai kurie vairuotojai savo tikslo sėkmingai nepasiekia. Paradoksalu, tačiau ką tik išlaikę vairavimo egzaminą jauni vairuotojai pasijaučia tikrais „profesionalais“, situacijos šeimininkais ir pamiršta, jog dažniausia automobilyje yra ne vieni“, – sako lenktynininkas.

Iš tikrųjų, anot jo, vairuoti reiktų pradėti net ne keliuose, o pasitelkti dirbtinį intelektą.

„Šiandien populiarėjantys vairavimo simuliatoriai, visiems, norintiems patobulinti savo vairavimo įgūdžius, siūlo niekam nedarant žalos ne tik mokytis vairuoti, pažvelgti į save iš šalies, bet ir įsivertinti, ar tikrai taip gerai vairuoju, kaip įsivaizduoju“, – svarsto A. Gimžauskas.

Ilgametę lenktyniavimo patirtį turintis vyras sako pastebintis, kad dažniausiai į lenktynininko kėdę atsisėdęs „kelių erelis“ susivokia, kiek žalos galėjo pridaryti keliuose.



Atkreipti dėmesį į saugumą, pagarbą ir supratingumą vieni kitiems keliuose taip pat siekia ir šių metų rugpjūtį organizuojamo „Samsonas Rally Rokiškis“ organizatoriai. Akcijos #saugumassvarbiausia renginiai vyks rugpjūčio 9-10 d.



Publikuota: 2019-06-26 10:44:43

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai