Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda ekologiškai užaugintų broilerių skerdieną (4,50 Eur už kg), česnakus (4 Eur už kg). Tel. 8 620 85 869.
Galioja iki: 2022-08-14 08:25:35 Parduoda naujas iš vielos nupintas pintines („gurbus“), kušetę. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2022-08-15 10:19:54 Parduoda lietus ratlankius R15 su naudotomis vasarinėmis padangomis HANKOOK (nuo CITROEN, 195/65, 130 Eur).
Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2022-08-15 10:20:18
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Savo kabinete „Draugo“ vyr. redaktorė Danutė Bindokienė su vienu įdomiausių redakcijos svečių – Lietuvos Respublikos kariuomenės vadu gen. mjr. Jonu Kronkaičiu.
Jono KUPRIO nuotr. „Ir galva, ir širdis buvo kupina „Draugo“
Šiemet sukanka 110 metų, kai Jungtinėse Amerikos Valstijose savo veiklą pradėjo pasaulio lietuviams skirtas periodinis leidinys „Draugas“. Penkiolika metų jo redaktore buvo mūsų kraštietė Danutė Brazytė-Bindokienė.
|
Pirmasis „Draugo“ numeris išėjo 1909 m. liepos 12 d. Tai – seniausias lietuviškas laikraštis, be pertrūkių užsienyje leidžiamas lietuvių kalba. Per ilgus leidinio gyvavimo metus jo puslapiuose visada buvo skiriamas išskirtinis dėmesys tautiškumui ir katalikiškumui stiprinti, šioms vertybėms propaguoti, siekiant apsaugoti po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius nuo nutautėjimo.
D. Brazytė-Bindokienė „Draugo“ redaktore tapo 1992 metais. „Per penkiolika metų ir rankos, ir galva, ir širdis buvo kupina „Draugo“, – apie savo darbą leidinyje iki 2007 metų yra sakiusi mūsų kraštietė. Išeivijoje žurnalistė ir rašytoja be galo domėjosi lietuvių literatūra, parengė mokomųjų knygų lituanistinėms mokykloms, etnografinę knygą „Lietuvių papročiai ir tradicijos išeivijoje“, puoselėjo liaudies kūrybą, kurią į sceną „išvedė“ ansamblis „Dainava“ Čikagoje.
D. Brazytė-Bindokienė gimė Bartninkuose 1932 m. gegužės 14 d., Sekminių šeštadienį. „Močiutė meldėsi, kad tik gimtų mergaitė“, – vėliau sakiusi Danutės mama. Pradžios mokyklą ir pirmąją gimnazijos klasę mergaitė baigė Veiveriuose. 1944 m. su tėvais pasitraukė į Vokietiją, o vėliau persikėlė į Jungtines Amerikos Valstijas. Čikagoje studijavo Pedagoginiame lituanistikos centre, dėstė Kristijono Donelaičio aukštesniojoje lituanistikos mokykloje, redagavo žurnalus „Švietimo gairės“ ir „Ateitis“.
1953 m. Danutė ištekėjo už Vytauto Bindoko. Jos gyvenimo draugas irgi kilęs iš Suvalkijos, Šilgalių kaimo Šakių rajone. Šeimoje užaugo keturi sūnūs: inžinierius Algirdas, entomologas Vytautas, geologas Antanas ir medikas Paulius.
Pirmieji mūsų kraštietės literatūriniai bandymai buvo išspausdinti 1950 metais Šv. Kazimiero akademijos leidinyje „Šv. Kazimiero Aidai“. Aktyvi kraštietė bendradarbiavo beveik visoje lietuvių išeivijos spaudoje, priklausė Lietuvių rašytojų draugijai ir Žurnalistų sąjungai.
Kadangi labai trūko lietuviškų knygų vaikams, norėdama tą tuštumą nors kiek užpildyti D. Brazytė-Bindokienė sukūrė apysakų vaikams ir jaunimui, taip pat novelių, romaną „Viena pasaulyje“. Yra publikuota nemažai tautietės eilėraščių, recenzijų, straipsnių tautosakos ir kraštotyros temomis. Ji yra parašiusi kūrinių scenai, į anglų kalbą išvertusi egzodo prozos.
Rašytoja, mokytoja, žurnalistė, redaktorė, visuomenininkė... Puoselėdama lietuvybę, didelį kraitį darbų sukrovė mūsų kraštietė D. Brazytė-Bindokienė, dar jaunystėje apsisprendusi dėl tokio aktyvaus gyvenimo ir tarusi: „Aš nusprendžiau nedingti.“
Česlova VOSYLIENĖ
Publikuota: 2019-07-18 11:16:59
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Žemdirbių derlių niokoja lietus, paukščiai ir miško gyvūnai * Karštyje kankintis paliktas arklys
kybartiečiams kėlė ir gailestį, ir pyktį
*Jaunimas džiaugiasi galimybe vasarą užsidirbti ir įgyti patirties Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Pastovus ar nuolatinis? Būdvardis pastovus, -i vartojamas reikšme „nekintamas, vienodas“, pvz.: pastovus būdas, pastovi temperatūra. Jo nereikia painioti su būdvardžiu nuolatinis, -ė „apimantis visą laiką, nepertraukiamas, nepaliaujamas“.
Kai norima apibūdinti ilgą laiką ar nuolat trunkantį dalyką, vartotinas būdvardis nuolatinis, pvz., nuolatinė ekspozicija, nuolatiniai klientai, nuolatiniai skundai.
Šūksniai
Statistika
|