Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Nuotr. iš asmeninio albumo Vilkaviškietis – pusiaukelėje svajonės link
Amerikos filmų institute Los Andžele studijuojantis vilkaviškietis Saulius Lukoševičius jau įpusėjo savo kelionę svajonės link. Jis pabaigė pirmuosius studijų metus iš dvejų ir beveik porą mėnesių vasarą svečiavosi Lietuvoje. |
Praskriejo greitai
Beveik po metų nesimatymo jis pirmiausia aplankė Vilkaviškyje gyvenančius savo tėvus Vaidą ir Juozą Lukoševičius. Rado laiko apsilankyti Savivaldybėje ir už paramą padėkoti merui Algirdui Neiberkai. Taip pat svečiavosi „Santakos“ redakcijoje ir papasakojo, ką veikė visus metus tolimojoje Amerikoje.
Pasak Sauliaus, per visą JAV praleistą laiką jam labiau pažinti Los Andželo taip ir neteko. Metai praskriejo lyg viena akimirka, nes operatoriaus dienotvarkė už Atlanto – beprotiškai įtempta. Visą laiką vyko tiesiog „juodas“ darbas. Vilkaviškietis sakė tokio didžiulio krūvio ir įtampos nesitikėjęs, nors numanė, kad lengva nebus.
„Pradėjęs čia mokytis supratau, jog dar daug ko nežinau. Visą laiką dirbau dokumentinių filmų kūrimo srityje, o čia – visai kas kita. Išmokau naujų dalykų, dariau klaidas, bet tai labai motyvuoja, – pasakojo vilkaviškietis, – pasakojo vilkaviškietis. – Būna, kad studijoje užsisėdžiu ypač ilgai. Taip dažniausiai įvyksta artėjant peržiūroms. Kai prasideda užduočių filmavimai, tenka daugybę savaitgalių iš eilės filmavimo aikštelėse praleisti po 13 ir daugiau valandų. Nepamatai, kaip priartėja ir vidurnaktis, tada ateina apsaugininkai ir paprašo išeiti. Mano operatorių kurse mokosi 28 žmonės iš 12 šalių. Sutariame labai gerai, esame tarsi viena didelė šeima. Juk kartu praleidžiame daugiausiai laiko.“
Užsiaugino storą odą
Kartu su Sauliumi Amerikos filmų institute studijuoja ne tik amerikiečiai, čia – nemažai užsieniečių. Net iš 23 pasaulio šalių mokosi 140 studentų: operatorių, režisierių, scenaristų, montuotojų, prodiuserių ir dailininkų. Visi jie dirba ranka rankon: sudarytos komandos gauna užduotis, kurias reikia įvykdyti. Peržiūrų metu kiekviena komanda pristato savo produktą. Tuo metu, kai rodomas jos sukurtas filmas, visi būna pasodinami ant scenos ir negali pasakyti nė žodžio. Po peržiūros jaunieji kūrėjai atlaiko kritikos laviną, tad savo padarytas klaidas atsimena visam gyvenimui.
„Iš pradžių buvo nejauku, labai išgyvenau dėl kritikos, bet paskui pripratau kaip ir kiti. Kitąkart jau iš anksto žinome, ką padarėme ne taip ir kas bus pasakyta. Man toks metodas netgi ima patikti“, – sakė Saulius.
Priėmė tautietė
Tarp studijų Saulius stengiasi kuo daugiau judėti. Tai jam pavyksta visai neblogai, nes nuo vietos, kur gyvena, iki instituto vaikinas važiuoja dviračiu. Atvykęs į JAV vilkaviškietis įsikūrė maždaug už 6 kilometrų nuo savo mokslo įstaigos. Los Andžele kino operatorius apsigyveno lietuvės namuose, kuri jam kambarį nuomoja už simbolinę kainą. O ir būstas Sauliui reikalingas tik pernakvoti, nes paprastai iš namų jis išvažiuoja labai anksti ryte, o grįžta jau sutemus. Tačiau ko nepadarysi dėl svajonės. Saulius tvirtina, kad jos siekta ilgai.
Vienas iš operatoriaus tikslų – garsinti Lietuvos vardą pasaulyje dar platesniu mastu. Dar šiais metais trumpametražis filmas „Paskutinis skambutis“ (rež. Gabrielė Urbonaitė) buvo pristatytas 34-ąjame „Santa Barbaros“ kino festivalyje. O filmas „Vostok N20“ (rež. Elisabeth Silveiro) jau turintis keturis apdovanojimus „Big Sky“ dokumentinių filmų festivalyje Montanoje. Italijoje nufilmuotą filmą “Išsiskleidimas” (rež. C.Picchi) kūrėjai neseniai pristatė prestižiniame “Palm Springs” trumpametražių filmų festivalyje. Tad viskas – tik į gera.
Pinigų dar trūksta
Pirmą kartą į svajonių institutą Saulius mėgino įstoti dar 2014 m., bet nepavyko. Po metų – vėl tas pats. Kliūtis buvo anglų kalbos egzaminas nulemiantis sėkmingą dokumentų pridavimą. Galiausiai laimė nusišypsojo pernai. Tačiau iškilo kita problema – pinigai. Tuomet vilkaviškietis ėmėsi visko, kas tik galėjo padėti siekiant išsvajoto tikslo. Vaikinas ieškojo galimybių ne tik per projektus, bet ir skelbėsi visur, kur įmanoma, prašydamas paramos. „Nebuvo lengva štai taip atsistoti prieš kamerą ir kreiptis į tūkstančius žmonių, ypač tiesioginiame eteryje. Tačiau svajonė buvo didesnė už viską.
Pasiviešinęs gavau net paramą iš Vyriausybės. Padėjo pavieniai žmonės, Vilkaviškio rajono meras“, – pasakojo operatorius.
Pastarasis pažadėjo paieškoti galimybių padėti vaikinui ir šįmet, mat jo studijoms vis dar trūksta apie 20 tūkst. eurų.
Užpernai geriausiu operatoriumi šalyje pripažintas vilkaviškietis paramą rinko per internetinę platformą „Indiegogo“. Joje gerų žmonių dėka buvo surinkęs 11, 4 tūkst. dolerių.
Deja, dėl platformos techninių kliūčių visi pinigai buvo grąžinti atgal, o vėliau naujai sukurta „Gofundme“ platforma surinko daug mažiau – 7, 9 tūkst. dolerių.
Visi, norintys padėti Lietuvos vardą pasaulyje garsinančiam operatoriui, tai gali padaryti per „Gofundme“ internetinį puslapį.
Galerija: S. Lukoševičius
Publikuota: 2019-07-30 10:17:34
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|