„Santaka“ / Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra / Kraštiečiai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Smulkus ūkis parduoda ekologiškai užaugintas daržoves: bulves (‚Anna‘ ‚Alouette‘, ‚Vineta‘, ‚Corinna‘), morkas, burokėlius. Tel. 0 617 39 115.
Galioja iki: 2024-09-19 11:34:45



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kraštiečiai

Dalinkitės:  


Asta Jurkschat penkiolikmetei dukrai Agnes nuolat suteikia su dainavimu susijusių vertingų patarimų.

Autoriaus nuotr.


Žinomos dainininkės pramintu keliu eina jauniausioji dukra

Andrius GRYGELAITIS


Praeityje žinoma atlikėja Asta Jurkšaitytė, kilusi iš mūsų krašto, jau nebegyvena Lietuvoje, tačiau savo gimtinės nepamiršta. Nuo muzikos moteris taip pat nėra nutolusi. Mamos pramintu keliu žengia ir jauniausioji dukra Agnes.



Išvyko į Vokietiją

Tikriausiai ne tik vilkaviškiečiai, bet ir nemaža dalis Lietuvos žmonių vis dar mena iš mūsų rajono kilusių dainininkų Juozo, Danės ir Astos Jurkšaičių trio. Nors jie drauge jau nekoncertuoja, visus ir toliau lydi muzika. Jauniausioji šio terceto narė Asta jau beveik 20 metų su vyru Dariumi ir dukromis Astrida bei Agnes gyvena Vokietijoje. Pastaruosius devynerius metus pedagoginį darbą dirbanti atlikėja šiek tiek su nostalgija prisimena šlovingą praeitį. Vis dėlto muzika ir šiandien užima nemažą moters gyvenimo dalį, o scenos Asta taip pat nepamiršta.

„Buvo 1992-ieji. Tada pamokas lankiau Vištytyje, o muzikos mane mokė sesuo Danė. Būtent ji ir paruošė „Dainų dainelės“ konkursui – tais metais jame tapau laureate. Vėliau prasidėjo įvairūs muzikiniai konkursai. Viename iš jų laimėjau kelionę į Ameriką. Net ir pati nepajutau, kaip įsisuko mano muzikinė karjera. Vėliau prie manęs prisidėjo brolis Juozas ir sesuo Danė. Taip ir gimė mūsų trio“, – prisiminė Asta, šiuo metu pakeitusi pavardę į vokišką Jurkschat.



Ilgus metus šeimyninis trio ryškiai švietė Lietuvos muzikinėje padangėje. Dar ir šiandien jų atliekami kūriniai kartais skamba televizijos sveikinimų koncertuose.

Kadaise surengtus Jurkšaičių terceto koncertus tikriausiai būtų sunku suskaičiuoti – jų buvo tikrai ne vienas tūkstantis. Kaip teigė pati Asta, tada niekas aplink nerūpėjo, svarbiausia buvo lipti ant scenos ir dainuoti. Per ilgą muzikinę karjerą kraštiečiams teko koncertuoti ne tik vieniems, bet ir su daugybe dar ir šiandien ryškių scenos žvaigždžių, tokių kaip Rytis Cicinas ar Edmundas Kučinskas.

„Laikui bėgant situacija šalyje ėmė keistis. Lietuvą labai paveikė tuometinė Rusijos krizė, net per koncertus atmosfera būdavo daug slogesnė nei anksčiau. Vyro automobilių verslui situacija taip pat nebuvo pati geriausia, tad priėmėme sprendimą išvykti į Vokietiją“, – prisiminė A. Jurkschat.

Vokiškos šaknys

Į Vokietiją Asta su šeima išvyko neatsitiktinai. Ten jau kiek anksčiau apsigyvenęs brolis Juozas ne tik pakvietė atvykti pas save, bet ir padėjo įsikurti. Šiandien Vokietijoje gyvena 5 iš 10 Jurkšaičių brolių bei seserų, ten įsikūrę ir daugiau jų giminaičių. Apskritai, šeimos šaknys šioje šalyje – itin gilios.



„Mano tėtis – vokietis. Jis kilęs iš labai dainingos šeimos. Tiesa, manau, kad muzikinį talentą paveldėjau iš mamos. Ji turėjo unikalų balsą, galėjo būti operos solistė. O mano senelis buvo armonikos virtuozas“, – vardijo A. Jurkschat.

Nors ir gyvena gana toli nuo tėvynės, ji su šeima stengiasi nepamiršti savo šaknų ir čia grįžta 1–2 kartus per metus. Ir šįkart Lietuvoje praleido trejetą savaičių. Grįžę į tėviškę, Asta su vyru Dariumi pirmiausiai skuba aplankyti savo mamas, giminaičius, mėgsta bent kelias dienas pailsėti Palangoje.

„Stengiamės neatitrūkti nuo gimtinės. Nuolat sekame Lietuvos ir Vilkaviškio rajono aktualijas, domimės, kaip sekasi čia likusiems artimiesiems. Nors patys į Lietuvą grįžti jau neketiname, tačiau mums rūpi mūsų kraštas. Kaskart sugrįžę pastebime, kaip Vilkaviškis gražėja. Liūdina tik tai, jog ekonominė situacija čia nelabai gerėja“, – mintimis pasidalijo Darius.

Grįžti nesiryžo

Šiais metais 20-ąsias vestuvių metines minintys Asta ir Darius gyvena Lioracho mieste, esančiame netoli trijų valstybių – Vokietijos, Prancūzijos bei Šveicarijos – sienų sankirtos. Iš Vištyčio krašto kilusi A. Jurkschat juokavo, kad tai – šiek tiek simboliška, nes ir Vištytyje susikerta trijų valstybių – Lietuvos, Lenkijos bei Rusijos – sienos.



Praeityje žinoma atlikėja jau yra visiškai įsitvirtinusi Vokietijoje. Moteris mėgaujasi dabartiniu savo gyvenimo etapu. Tiesa, visiškai apsiprasti svečioje šalyje prireikė šiek tiek laiko. 2006 m. šeima net buvo pasiryžusi viską mesti ir grįžti gyventi į Lietuvą. Vis dėlto dėl geresnės vaikų ateities galiausiai nuspręsta pasilikti Vokietijoje.

Šiandien Asta dirba vietinėje mokykloje bei jaunimo centre, vadovauja vaikų chorui, įvairias užklasines veiklas, susijusias ne vien su muzika. Per progines šventes kraštietė su savo mokiniais ir pati nevengia lipti ant scenos, vis dar mėgaujasi publikos dėmesiu.

„Su vaikais dainuojame įvairiomis kalbomis. Esu į repertuarą įtraukusi ir kelias lietuviškas dainas. Visiems labai patinka vaikiška dainelė „Tuk tuk, širdele“. Vaikai patys prašo, kad ją dainuotume kuo dažniau“, – šypsojosi pašnekovė.

Mamos pėdomis

Asta su Dariumi į pasaulį išleido dvi dukras. Septyniolikmetė Astrida ateitį sieja su medicina, o dvejais metais jaunesnė Agnes norėtų tapti dainininke. Puikiai balsą valdanti mergina labiausiai mėgaujasi atlikdama džiazo, bliuzo, ritmenbliuzo bei soulo stiliaus kūrinius. Pastaruoju metu ji mokosi ir operinio dainavimo paslapčių. Įprastai Agnes dainuoja vokiečių, anglų, ispanų bei italų kalbomis.

„Muzikai skiriu labai daug laiko. Mokausi ne tik vokalo, bet ir groti pianinu. Tiesa, ateitį sieju su dainavimu. Jau dabar neretai tenka koncertuoti įvairiuose pasirodymuose tiek vienai, tiek su grupe. Muzika man – ne tik pomėgis, bet didelė dalis manęs. Mėgstu „išgyventi“ dainas, suprasti jų prasmę, įsiklausyti į žodžius. Labai patinka improvizuoti, laviruoti savo balsu“, – teigė Agnes.

Ji juokavo, kad dainuoja visur, kur tik gali: gatvėje, automobilyje, duše. Neretai bedainuodama mergina praranda laiko nuovoką, tad vakarėjant kaimynams kartais tenka ateiti paprašyti, jog ši liautųsi dainavusi ir leistų jiems ramiai miegoti.

Agnes tėtis Darius sakė pastebėjęs, kad dukra turi talentą sujaudinti ir net pravirkdyti klausytojus. Neretai išgirdę dainuojančią merginą aplinkiniai negali patikėti, jog jai dar tik 15 metų.

„Dukrą mokyti muzikos paslapčių pradėjau aš, bet dabar ji turi kitus profesionalius mokytojus. Aišku, visada ją lydžiu į konkursus ar pasirodymus. Niekada nevengiu pagirti ar pasakyti, kur, mano nuomone, ji darė tam tikrų klaidelių. Kai pati buvau 15 metų, galvojau, kad mano balsas yra puikus, tačiau dabar matau, jog Agnes mane viskuo lenkia“, – šypsojosi A. Jurkschat.



Nors namuose Asta su dukra dažnai kartu padainuoja, tačiau viešumoje jos kol kas nėra to dariusios. Pirmas mamos ir dukros dueto pasirodymas platesnei auditorijai turėtų įvykti jau šį rudenį, per jaunimo centro, kuriame dirba Asta, penkiasdešimtmečio šventę. Jos metu lietuvės ketina atlikti visiems gerai žinomą kūrinį „Aleliuja“. Jį neseniai įrašė Vilkaviškio kultūros centre pas įrašų studijos režisierių Gintą Turonį.

„Su Gintu nuolat palaikome glaudžius santykius. Jis man dažnai padeda net nuotoliniu būdu, o kai grįžtame į Vilkaviškį, kaskart stengiamės pas jį įrašyti bent keletą dainų“, – pasakojo Asta.



Publikuota: 2019-08-27 10:33:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Miestą netrukus papuoš garsios balerinos skulptūra
* Dėl kilnaus tikslo Vištytyje bus surengti trys koncertai
* Ilgų vakarų rezultatas – kruopščiai nupinti makramė dirbiniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar nuo rugsėjo 1-osios keisis Jūsų kasdienė rutina?
Keisis, ir stipriai.
Taip, padaugės darbo.
Viskas turėtų palengvėti.
Pasikeis nežymiai.
Nesikeis.



Kalbos patarimai

Ar taisyklinga sakyti „pamatuota nuomonė“?
„Dabartinės lietuvių kalbos žodyne“ teikiama antroji žodžio pamatuoti reikšmė „remti, grįsti“ (pvz., pamatuoti teiginius ), taip pat žodžio pamatuotas reikšmė „pagrįstas“ (pvz., pamatuota išvada ).
Taigi pasakymai nepamatuotai didelės lėšos, pamatuota nuomonė ir panašūs yra visiškai taisyklingi ir vartotini.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai