„Santaka“ / „Ženijamės, o nuotakos nematome“, – ironizavo sprendimui nepritarusi opozicija / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


„Ženijamės, o nuotakos nematome“, – ironizavo sprendimui nepritarusi opozicija

Dangyra APANAVIČIENĖ


Po poros mėnesių pertraukos posėdžiauti susirinkę politikai patvirtino daugiau nei pusšimtį susikaupusių sprendimų.

Tradiciškai Tarybos posėdis vyksta paskutinį mėnesio penktadienį, tačiau šįsyk jis buvo surengtas savaite anksčiau, kad prieš prasidedant naujiems mokslo metams spėtų įsigalioti rajono ugdymo įstaigoms aktualūs sprendimai.Prisiekė nauja Tarybos narė

Savivaldybės tarybos posėdis penktadienį prasidėjo priesaika, kurią davė į Tarybą išrinkta ankstesnėje kadencijoje dirbusi buvusi pedagogė Nijolė Liaudinskienė. Ji pakeitė Tarybos nario mandato atsisakiusį socialdemokratą Kazį Kiaulakį, kuris po pavasarį įvykusių savivaldos rinkimų neteko vicemero pareigų, o dabar netrukus sugrįš dirbti į Savivaldybę mero patarėju. N. Liaudinskienės priesaiką priėmė iš Vilniaus atvykusi Vyriausiosios rinkimų komisijos atstovė Aistė Žilinskienė. Politikę pasveikino meras Algirdas Neiberka ir įteikė jai raudoną rožę bei Tarybos nario balsavimo kortelę.

Vėliau tradiciškai buvo pagerbti liepos bei rugpjūčio mėnesiais gimtadienius šventę Tarybos nariai ir pereita prie darbotvarkės klausimų svarstymo. O jų būta taip pat su tam tikrais iškilmingumo akcentais.Vieni – pritarė, kiti – susilaikė

Pačiu pirmuoju klausimu Tarybos nariai apsvarstė ir patvirtino sprendimą dėl Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardo suteikimo Kostui Janulaičiui. Šis garbingas vardas vilkaviškiečiui suteiktas už aktyvią veiklą Lietuvos atgimimo laikotarpiu – kaip vienam iš Sąjūdžio steigėjų Vilkaviškio rajone, Lietuvos patriarcho Jono Basanavičiaus atminimo įamžinimo ir kitų patriotinių iniciatyvų organizatoriui.

„Tėvynė ir darbas be atlygio jos labui Kostui Janulaičiui yra pagrindinis žmogaus vertės matas“, – rašoma teikime Tarybai. K. Janulaičiui suteikti Vilkaviškio rajono garbės piliečio vardą pasiūlė grupė vilkaviškiečių, buvusių Sąjūdžio dalyvių.

Už šį sprendimą balsavo 17 Tarybos narių, 5 valdančiosios daugumos atstovai susilaikė.

Politikai taip pat pritarė sprendimui Vištyčio seniūnijos seniūno Bronislavo Politos kandidatūrą teikti Lietuvos savivaldybių asociacijos apdovanojimui „Auksinės krivūlės riteris“. Tarybos nariams jis buvo pristatytas kaip ilgiausiai (nuo 1980 m.) seniūno pareigas einantis asmuo Vilkaviškio rajone, aktyvus, iniciatyvus ir gyventojų vertinamas vadovas.Balsuodami keturi opozicijos atstovai dėl B. Politos kandidatūros susilaikė, visi kiti – pritarė.

Daugiau kandidatų į šią nominaciją oficialiai Savivaldybei pateikta nebuvo.

Prisidės prie projektų

Gavę Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Pauliaus parapijos klebono Alvydo Dvarecko prašymą, rajono Tarybos nariai nusprendė senosios bažnyčios liekanų avarinės būklės pašalinimo bei konservavimo darbams iš Savivaldybės biudžeto skirti ne mažiau kaip 20 proc. lėšų visos būsimų darbų vertės.

Gavęs Savivaldybės pritarimą, parapijos klebonas galės teikti paraišką ir tikėtis pagal Nekilnojamųjų ir kilnojamųjų kultūros vertybių išsaugojimo darbų finansavimo programą gauti finansavimą griuvėsiams, kurių erdvėse pastaruoju metu vyksta daug kultūrinių renginių, sutvarkyti.

Planuojamas darbų biudžetas – iki 107, 5 tūkst. eurų, iš kurių 70 proc. sudarytų minėtos programos lėšos, 10 proc. – parapijos pinigai ir 20 proc. – Savivaldybės finansinė parama.

Taryba pritarė ir Vilkaviškio viešosios bibliotekos pastato renovavimo projektui, kuriam taip pat numatė skirti ne mažiau kaip 20 proc. projektui įgyvendinti būtinų išlaidų. Šį projektą planuojama įgyvendinti 2020–2022 metais. Finansinę paramą tikimasi gauti iš Valstybės investicijų programos lėšų. Bendras projekto biudžetas – 774 tūkst. Eur (619 tūkst. Eur – valstybės lėšos ir 155 tūkst. Eur – iš Savivaldybės biudžeto).Dalyvaus kuriant senelių globos namus

Diskusiją posėdyje įžiebė Savivaldybės užmojis tapti dalininke privačiam asmeniui Vištytyje steigiant viešąją įstaigą – Vištyčio senjorų namus.

Opozicijos atstovai siūlė sprendimą dėl šios globos įstaigos steigimo atidėti, nes posėdyje pasigedo paties idėjos iniciatoriaus – verslininko Donato Kazlausko. Mantas Balčiūnas sakė, jog turįs D. Kazlauskui klausimų ir kaip Tarybos narys, ir kaip verslininkas, todėl norįs matyti jį svarstant šį klausimą. Kolegą palaikė ir Žilvinas Gelgota. „Ženijamės, o nuotakos nematome“, – priekaištavo politikas.

Meras A. Neiberka opozicijos atstovus patikino, kad investuotojo dalyvavimas nieko nebūtų pakeitęs, todėl siūlė sprendimo neatidėlioti ir balsuoti, o D. Kazlauską pažadėjo pakviesti į kitą posėdį.

Valdančiosios daugumos balsais (opozicijos atstovai balsavo prieš arba susilaikė) sprendimas dalyvauti steigiant Vištyčio senjorų namus kartu su D. Kazlausku buvo priimtas. Taip pat pritarta įstaigos steigimo sutarčiai bei įstatams ir nustatyta, jog kaip Savivaldybės įnašas bus perduodamas Savivaldybei nuosavybės teise priklausantis finansinis turtas – 300 eurų. Globos namai įsikurs buvusios Vištyčio policijos nuovados pastate.

Ugdymo įstaigos „traukiasi“

Taryba priėmė keletą sprendimų, susijusių su švietimu. Politikai patikslino Vilkaviškio rajono savivaldybės švietimo įstaigų grupių, klasių ir mokinių skaičių 2019–2020 mokslo metams. Taip pat pakeitė Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ pavadinimą ir patvirtino naujus nuostatus. Įstaiga nuo šiol bus Kybartų lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“, nes, nesusidarius minimaliam 8 mokinių skaičiui, nuo rugsėjo 1 d. Gudkaimio skyriuje nebus vykdoma pradinio ugdymo programa. Uždarius šį skyrių, mokiniai bus pavėžėjami į Kybartų „Saulės“ progimnaziją.

Dėl tos pačios priežasties Taryba pakoregavo Žaliosios Vinco Žemaičio pagrindinės mokyklos struktūrą, nes dėl mokinių stygiaus likviduojamas Daržininkų pradinio ugdymo skyrius. Patvirtinti ir nauji šios mokyklos nuostatai.

Posėdyje taip pat patvirtintas Maitinimo organizavimo Vilkaviškio rajono savivaldybės ugdymo įstaigose tvarkos aprašas, leisiantis joms pačioms savo virtuvėse gaminti maistą, atsisakant ligi šiol teiktų operatoriaus paslaugų. Kaip esame rašę anksčiau, jau nuo šio rugsėjo keletas mokyklų mokinių maitinimą organizuos savarankiškai.Tarybos narys Ramūnas Puodžiūnas posėdžio dalyvius informavo, kad jo vadovaujamo Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo komiteto nariai aplankė šias mokyklas ir susipažino su realia situacija. Pasak Tarybos nario, vienos mokyklos naujovei jau buvo pasiruošusios, kitos – dar intensyviai ruošėsi, tačiau visos patikino, jog nuo pat mokslo metų pradžios vaikai tikrai bus maitinami.

Prisidės įrengiant fotovoltines elektrines

Kai kurios Savivaldybės įstaigos planuoja dalyvauti Klimato kaitos programoje ir savo pastatuose įsirengti saulės fotovoltines elektrines. Taryba posėdyje pritarė šiems projektams ir nusprendė prie jų įgyvendinimo iš Savivaldybės biudžeto prisidėti ne mažiau kaip 20 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų.

Posėdyje buvo pritarta, kad saulės fotovoltinės elektrinės būtų įrengtos dviejose Vilkaviškio mokyklose. Tai – „Aušros“ gimnazijoje, kurioje planuojamas 60 kW galios įrenginys, kainuosiantis 65, 5 tūkst. eurų, ir Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje, kur planuojama 74 kW galios elektrinė (iki 76, 9 tūkst. Eur). Šias energiją taupančias ir aplinką tausojančias elektrines norima įrengti ir Kybartų bei Vilkaviškio pirminės sveikatos priežiūros centruose (pirmajam projektui prireiktų ne daugiau kaip 21 tūkst., antrajam – 97 tūkst. eurų lėšų) bei Vilkaviškio ligoninėje, kur būtų rengiama 50 kW galios fotovoltinė elektrinė už ne daugiau kaip 55, 3 tūkst. eurų.Saulės fotovoltines elektrines šiuose visuomeninės paskirties pastatuose planuojama įrengti 2019–2020 metais. Atsakingais už projektų veiklų įgyvendinimą Taryba paskyrė minėtų įstaigų vadovus.

Taryba patvirtino ir daugiau sprendimų. Nuolat didėjant socialinės globos paslaugų, teikiamų sunkią negalią turintiems asmenims, poreikiui Gudkaimio globos namams leido įsteigti papildomą slaugytojo etatą. Iš viso ši įstaiga dabar turės 39, 5 darbuotojo etato. O Kybartų globos namuose mažėjant globojamų vaikų nuo rugsėjo 1 d. auklėtinių skaičius sumažintas iki 20.

Taip pat posėdyje patvirtinta Paminklų statymo ir kitų atminimo ženklų įrengimo savivaldybės teritorijoje tvarkos aprašas, Švietimo pagalbos tarnybos teikiamų mokamų paslaugų įkainiai bei kiti sprendimai.Publikuota: 2019-08-27 10:54:03

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai