„Santaka“ / Žmonės stojo į „Pažadų kelią“ / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Perka naudotas skardos lankstymo stakles (gali būti iškomplektuotos). Tel. 8 635 46 640.
Galioja iki: 2024-02-23 10:26:21

Parduoda javų kombainą INTERNATIONAL-431 (pjaunamoji 3,6 m, 6 cilindrų variklis, pilnai veikiantis). Perka šieno ir šienainio ritinius. Tel. 8 631 87 876.
Galioja iki: 2024-03-01 11:26:25

Parduoda naują nedidelį savos gamybos šildymo katilą-viryklę (tinka jungti per mašinsuolį, 700 Eur), naują pripučiamą 3,1 m valtį (650 Eur). Atlieka lengvųjų automobilių kėbulo suvirinimo darbus, dengia kėbulą antikorozine danga. Tel. 8 614 21 817.
Galioja iki: 2024-03-01 11:31:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Į protesto akciją susirinko bent pora šimtų žmonių, kurie savo automobilius ir net traktorius pastatė maždaug 4 kilometrų kolonoje nuo Virbalio iki Šiaudiniškių.

Autoriaus nuotr.


Žmonės stojo į „Pažadų kelią“

Andrius GRYGELAITIS


Kelių kilometrų automobilių kolona bei daugybė vieningai nusiteikusių žmonių – ne, čia kalba sukasi ne apie Baltijos kelią. Tai vaizdai iš savaitės viduryje Šiaudiniškių kaimo bendruomenės narių suorganizuotos akcijos „Pažadų kelias“.Nusibodo tikėti pažadais

Šiaudiniškių kaimo gyventojams jau atsibodo laukti, kol bus išasfaltuotas kelias Virbalis–Žalioji. Bėga metai, keičiasi valdžios, o vieno blogiausių kelių visame rajone būklė ir toliau prastėja. Kasdien juo važinėjantys rajono gyventojai jau pavargo girdėti nuolatinius pažadus, kad ši atkarpa jau tuoj bus išasfaltuota. Paskaičiuota, kad vien iš Šiaudiniškių kasdien į darbą šiuo keliu važiuoja 82 gyventojai. O kur dar aplinkinių vietovių žmonių kelionės minėtu žvyrkeliu? Vidutiniškai per parą juo važiuoja 346 automobiliai. Tai išties nemaži skaičiai.

Kaip pasakojo Šiaudiniškių seniūnaitijos seniūnaitė Eglė Kazakevičienė, vietiniai gyventojai per ilgus metus prirašė daugybę skundų į Savivaldybę, Susisiekimo ministeriją ir kitas institucijas, tačiau jau ketvirtį amžiaus iš valdžios atstovų girdi vien pažadus, kad asfalto danga netrukus bus paklota.


Praėjusiais metais šiaudiniškiečiams vėl buvo sužibusi viltis. Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovų jie gavo pažadą, kad šiemet asfaltavimo darbai ne tik prasidės, bet ir bus baigti. Iš pradžių kelio atidarymas buvo numatytas rugpjūčio 20 d., vėliau šis terminas pavėlintas dviem mėnesiais. Šiandien jau akivaizdu, kad pažadai ir liko pažadais, o jokie realūs darbai net neprasidėjo.

Supratę, kad nėra kitos išeities, aplinkiniai gyventojai nusprendė surengti protesto akciją „Pažadų kelias“. Į ją susirinko bent pora šimtų žmonių, kurie savo automobilius ir net traktorius pastatė maždaug 4 kilometrų kolonoje nuo Virbalio iki Šiaudiniškių.

„Šis kelias – didžiausias mūsų skaudulys. 25 metus girdime tuos pačius pažadus, tačiau realių veiksmų niekas nesiima. Norime būti išgirsti. Jei reikės, ateityje važiuosime į Vilnių, arčiau tų, kas nusprendžia, kuriuos kelius asfaltuoti, o kurių ne. Turime eiti iki galo“, – kalbėjo E. Kazakevičienė.Per duobes ir dulkes


Straipsnio video:

Į protesto akciją žmonės rinkosi iš įvairių rajono kampelių. Tarp užsiregistravusiųjų buvo atvykusių net iš kaimyninės Šakių rajono savivaldybės. Vieni atėjo dar sykį išgirsti, ką žada valdininkai, kiti tiesiog užsuko išlieti per ilgus metus susikaupusį nusivylimą. Vienas garbaus amžiaus vyriškis pasakojo šiuo keliu vaikštantis dar nuo 1945-ųjų ir, anot jo, kelias nuo tų laikų mažai pasikeitęs – tik šonuose iškasti grioviai.

Apmaudo neslėpė ir kiti gyventojai. Vieni apgailestavo, kad pavažinėjus šiuo keliu nuolat tenka taisyti automobilius, kiti juokavo, jog lūžta ne tik mašinos, bet net dantų protezai iš burnos krenta kratantis per nesibaigiančias duobes, treti tikino nuolat kenčiantys nuo dusinančių dulkių debesų. Įsiaudrinę gyventojai ragino valdžios atstovus atleisti čia gyvenančiuosius nuo žemės mokesčio, siūlė Savivaldybei kompensuoti dažnai lūžtančių automobilių taisymo išlaidas. Kai kas net garsiai samprotavo, kad būtent dėl sunkiai pasiekiamos vietovės iš Šiaudiniškių ir kitų aplinkinių kaimų išsikrausto jaunos šeimos.

Savo žodį tarė ir Virbalio parapijos klebonas kun. Gediminas Marcinkevičius. Jis teigė jau 10 metų važinėjantis šiuo keliu ir tiek pat laiko girdintis valdininkų pažadus, kad viskas netrukus pasikeis. Dvasininkas apgailestavo, jog pats, patikėjęs šiais pažadais, klaidingai per mišias informavo ir tikinčiuosius. Jis prašė į protesto akciją atvykusių politikų, kad kol šis kelias nebus asfaltuotas, bent jau būtų pasirūpinta dažniau jį greideriuoti. Tiesa, kiti žmonės svarstė, kad greideriuoti jau nelabai yra ką, nes ant kelio trūksta žvyro.
Vietiniai gyventojai per ilgus metus prirašė daugybę skundų į Savivaldybę, Susisiekimo ministeriją ir kitas institucijas, tačiau jau ketvirtį amžiaus iš valdžios atstovų girdi vien pažadus, kad asfalto danga netrukus bus paklota.
Pasigedo LAKD atstovų

Į „Pažadų kelią“ gyventojai rinkosi būriais. Kai kas atsinešė plakatus, ironiškai skelbiančius, kad taip atrodo XXI a. kelias, reikalaujančius realių darbų. Ant vieno šalikelėje pastatyto traktoriaus kabojo užrašas „Prieš rinkimus šiuo keliu nevažiuokit su melu“, tarsi primenantis, kad vėl artėja rinkimai į Seimą, ir vėl vietos gyventojai girdės daugybę naujų pažadų.

Į protesto akciją susitikti su vietiniais gyventojais atvyko rajono meras Algirdas Neiberka ir Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Deja, Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) atstovai, kurių gyventojai laukė labiausiai, nepasirodė. Jie tik atsiuntė elektroninį laišką, kuriame teisinosi, kad negali atvykti dėl pernelyg užimtos darbotvarkės. Laiške taip pat rašoma, kad kelio Virbalis–Žalioji atkarpa nuo 0, 532 km iki 4, 278 km (nuo Virbalio iki Šiaudiniškių) yra įtraukta į Valstybinės reikšmės 2018–2020 m. žvyrkelių asfaltavimo programą. LAKD atstovai paaiškino, kad įgyvendinimo terminas užsitęsė dėl projektavimo darbų, o šiuo metu projektas taisomas pagal pateiktas ekspertų pastabas. LAKD atstovų teigimu, dar šį mėnesį ketinamas inicijuoti rangos darbų pirkimas ir minėtas kelio ruožas turėtų būti išasfaltuotas iki 2020 m. pabaigos.Atsakė į klausimus

Akcijoje dalyvavusiems A. Neiberkai ir A. Butkevičiui teko atremti ne vieną kritikos strėlę. Nepaisant to, kad buvo bandymų užvesti prieš politikus nukreiptas skanduotes, pats susibūrimas praėjo gana sklandžiai ir be jokių incidentų.

Žmonėms buvo atsakyta į visus jiems rūpimus klausimus. Gyventojai teiravosi, kodėl pirmiau buvo asfaltuotas nuo Virbalio link Vištyčio vedantis kelias, nors jis naudojamas daug rečiau. Taip pat susirinkusieji teiravosi, ar Prapuolenių kaime esančių savarankiško gyvenimo namų link vedančio žvyrkelio asfaltavimui reikalingi pinigai nebus paimti iš numatytų šiaudiniškiečių keliui. Rajono meras užtikrino, kad tai – neįmanoma. Anot A. Neiberkos, Prapuolenių link vedantis kelias yra Savivaldybės, o ruožas Virbalis–Žalioji – LAKD nuosavybė, todėl jie finansuojami iš skirtingų šaltinių.

„Greičiausiai visiems Šiaudiniškių kaimo gyventojams svarbus kelias jau būtų seniai asfaltuotas, jei ne 2016 m., po Seimo rinkimų, valdančiųjų noras sustabdyti ir peržiūrėti visas žvyrkelių asfaltavimo programas. Sustabdyti galima per dieną, o atnaujinti procesus užtrunka iki pusantrų metų. Ne kartą šiuo klausimu kreipiausi į LAKD direktorių Vitalijų Andrejevą, pats iš jo esu gavęs daugybę pažadų. Vienas iš pasiteisinimų buvo tas, kad šio kelio projektuotojai buvo prisiėmę per daug darbų ir visko nespėjo laiku atlikti. Tie patys projektuotojai projektavo ir šį, ir nuo Virbalio link Vištyčio vedantį kelią. Kadangi pastarajam ekspertai neturėjo jokių pastabų, todėl asfaltavimo darbai ten buvo pradėti nedelsiant. Tuo tarpu link Šiaudiniškių vedančio kelio projektui buvo prirašyta nemažai taisytinų dalykų, todėl prireikė laiko jiems koreguoti“, – kalbėjo A. Butkevičius.


Tiek parlamentaras, tiek rajono meras teigė ir toliau darysiantys viską, kad minėtas kelio ruožas būtų kuo greičiau išasfaltuotas. Jie teigė toliau nuolat minsiantys LAKD slenksčius ir nenurimsią tol, kol asfaltavimo darbai nebus baigti. Abu politikai neabejojo, kad po metų su vietiniais gyventojais kartu džiaugsis pasiektais rezultatais.

Iš susitikimo gyventojai skirstėsi kiek nusiraminę. Aišku, sunku pasakyti, ar jie patikėjo, jog po metų jau galės važinėti asfaltuotu keliu. Žmonės baiminosi, kad kitais metais įvyksiantys rinkimai į Seimą vėl ne jų naudai gali pakoreguoti kai kuriuos procesus. Šimtus pažadų girdėję Šiaudiniškių kaimo gyventojai greičiausiai nusiramins tik tada, kai savo akimis išvys jų kelyje dirbančius ekskavatorius ir kitą sunkiąją techniką.Galerija: Pažadų kelias
Publikuota: 2019-10-18 15:56:04

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Atnaujinta viešoji biblioteka – šviesi, jauki ir moderni
* Situacija Vilkaviškio rajone įvertinta kaip viena prasčiausių
* Istoriniai „Bruklino“ medaliai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar savo parašu paremsite kandidatus Prezidento rinkimuose?
Jau pasirašiau savo iniciatyva.
Jei paprašys asmeniškai – pasirašysiu.
Nesirašysiu nė už vieną.
Dar nenusprendžiau.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai